Dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne zawsze w zgodzie z naturą

Dachówki ceramiczne Röben

Wzrastające zainteresowanie pokryciem wykonanym z dachówek wypalanych z gliny, to już nie tylko ukłon w stronę rozwiązań bardziej klasycznych. Wybiera się je dziś głównie ze względu na ich trwałość, ekonomiczność oraz ekologiczność.

Dachówki ceramiczne Röben

Dachówki ceramiczne produkowane były już setki lat temu. Jako produkt niezwykle trwały i w pełni naturalny zawsze miały swoich zwolenników. Traktowano je jako materiał niezbędny przy renowacji zabytków i chętnie wykorzystywany podczas wznoszenia dachów w budynkach o architekturze tradycyjnej. Mimo długiej historii stale podlegają ciągłym modyfikacjom i udoskonaleniom. Współczesne modele dachówek ceramicznych, nadal produkowane są wyłącznie z surowców naturalnych. Dobrze komponują się ze współczesną architekturą i nie tracą przy tym swych pierwotnych zalet. Często wybierane są ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne, które spełniają oczekiwania współczesnego budownictwa – to rozwiązanie ekonomiczne, energooszczędne oraz ekologiczne. Z tego względu dachówki marki Röben można dziś spotkać nie tylko na budynkach tradycyjnych, ale również tych nowoczesnych.

Dachówki ceramiczne Röben

Rozwiązania przyjazne ekologii

Ceramiczne materiały budowlane mimo wielowiekowej historii i naporu innych, z pozoru bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów nie mają sobie równych. Dachówki ceramiczne marki Röben to przede wszystkim niepodważalna jakość. Gwarantują trwałość i ochronę dachu na wiele lat. Wytwarzane są z wysokiej jakości gliny i w warunkach kontrolowanych komputerowo. Ich produkcja odbywa się w Zakładach w Środzie Śląskiej, gdzie postawiono na najnowszą i najnowocześniejszą technologię produkcji. Dzięki niedawnym modernizacjom Zakładów Produkcyjnych stały się one jednymi z najbardziej nowoczesnych i nowatorskich w Europie. Obecne linie produkcyjne pozwalają także zminimalizować wpływ procesów wytwarzania na środowisko. Produkcja ceramiki budowlanej odbywa się w duchu „zero waste”, dlatego dachówki marki Röben są nie tylko solidne i niezawodne, ale także w pełni ekologiczne. To wszystko w myśl idei: zawsze w zgodzie z naturą.

Dachówki ceramiczne Röben

Na straży zdrowia i komfortu termicznego

Ceramika jako materiał całkowicie naturalny, jest bezpieczna dla środowiska i ludzi. Dzięki swej trwałości, odporności i sprawdzonym w budownictwie właściwościom gliny, pozwala także zaoszczędzić w trakcie eksploatacji budynku. Materiały pokryciowe spełniające wymogi dzisiejszego budownictwa energooszczędnego muszą przede wszystkim zapewniać budynkowi doskonałą termoizolacyjność, a taką właśnie oferują dachówki marki Röben. W okresie grzewczym zatrzymują ciepło w warstwach izolacyjnych dachu i wolniej niż inne materiały oddają je otoczeniu. Odwrotnie jest latem, gdyż ceramika jako pokrycie ciężkie, wolniej niż lekkie (takie jak choćby blacha) nagrzewa się i co za tym idzie, nie dopuszcza do przegrzewania się wnętrz. To sprawia, że dachówki zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i mogą wpływać na utrzymanie korzystnego mikroklimatu w budynku. Zachowanie optymalnej temperatury w budynku minimalizuje również ryzyko powstania skroplin i wilgoci. Kolejną ważną cechą , która zapewnia komfort przy użytkowaniu poddasza jest izolacja akustyczna. Dachówki ceramiczne marki Röben bardzo trudno wprawić w drgania, dzięki czemu bardzo skutecznie chronią przed hałasem dochodzącym z zewnątrz oraz odgłosami, np. padającego deszczu.

Dachówki ceramiczne Röben

Nowoczesne dachówki ceramiczne

Wytwarzane obecnie produkty marki Röben zostały wcześniej poddane szeregowi udoskonaleń. To efekt pracy doświadczonych inżynierów i projektantów, których celem było z jednej strony stworzenie wzmocnionego, energooszczędnego produktu, z drugiej zaś materiału, który ułatwi prace dekarskie i przyniesie chociażby oszczędność czasu. Dziś do wzniesienia dachu potrzebna jest mniejsza liczba produktu, na jeden metr kwadratowy dachu wystarczy nawet 9,5 sztuk dachówki modelu MONZAplus. Tolerancja przesuwu może wynosić do 38 mm. Taką swobodę, która przekłada się na łatwiejsze dostosowanie się do więźby dachowej, dają dachówki PIEMONT. Dzięki tej właściwości podczas wznoszenia dachu nie jest konieczne przycinanie zbyt wielu dachówek, co ogranicza generowanie większej ilości odpadów. Wybór kolorów, kształtów dachówek ceramicznych oraz odpowiednich do nich akcesoriów jest bardzo duży, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego rodzaju projektu. Produkty marki Röben są zatem nie tylko wytwarzane z myślą o ochronie środowiska, ale stanowią materiał w pełni ekologiczny, który także w czasie budowy oraz późniejszej eksploatacji pozwala dbać o środowisko, a do tego posiadają 30-letnią gwarancję.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 100
www.roben.pl


Data publikacji: 28 maja, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły