Dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne – zdrowy i bezpieczny wybór

Asortyment materiałów na pokrycie dachu jest bardzo szeroki. Inwestorzy mają do wyboru rozmaite produkty, które różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim właściwościami. Doskonałym wyborem będą dachówki ceramiczne.

Jedną z najtrudniejszych decyzji, którą podejmują inwestorzy budujący dom jest wybór pokrycia dachowego. Odpowiedni materiał zapewni jego trwałość, bezpieczeństwo, komfort użytkowania, a także estetykę, bo przecież dach ma także ogromne znaczenie wizualne. Już w pierwszej fazie planowania warto zastanowić się i przeanalizować szereg czynników, które mogą pomóc w dokonaniu trafnego wyboru.

Dachówki ceramiczne zajmują bardzo ważne miejsce w historii budownictwa i są jednym z najtrwalszych materiałów. Produkty marki RÖBEN wyróżniają się wizualnie oraz pod względem swoich właściwości. Wybór jest szeroki, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako pokrycie dachu domów o tradycyjnej stylistyce, w obiektach poddawanych renowacji, ale też w przypadku nowoczesnych projektów.

Dachówki ceramiczne – zdrowy i bezpieczny wybór. Fot. Röben
Fot. Röben

Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, a także kontroli jakości, w której każda wyprodukowana dachówka skanowana jest laserowo, osiągane parametry wyrobów są jeszcze lepsze niż kiedyś. Ponadto są to produkty ekologiczne, nisko nasiąkliwe, odporne na mróz, ogień i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ich ciężar (zazwyczaj ponad 40 km/m2) sprawia, że dobrze przylegają do konstrukcji dachu. To szczególnie ważne podczas porywistych wiatrów, które nie są straszne dachówkom ceramicznym. Natomiast ich format sprawia, że dachy układane są z mniejszych elementów, przez co w czasie wichury dach nie zostanie zerwany w całości, a co za tym idzie zniszczony. Produkty firmy RÖ BEN objęte są też aż 30-letnią gwarancją, a według ekspertów ich trwałość sięga nawet 100 lat.

BERGAMO – innowacja dla odważnych

Jedną z ciekawych propozycji marki RÖBEN są dachówki ceramiczne Bergamo. Wyróżniają się one płaską, minimalistyczną formą oraz stonowaną, nowoczesną kolorystyką. Zyskały uznanie wielu inwestorów i architektów, którzy w swoich projektach chcą odejść od tradycyjnego pojmowania pokrycia dachowego czyli charakterystycznej, falowanej powierzchni. Do pokrycia jednego metra kwadratowego połaci wystarczy ok. 12 sztuk dachówek, tworzących płaską , odporną na zabrudzenia i działanie warunków atmosferycznych powierzchnię. Specjalny system odprowadzania wody oraz precyzyjne zamki gwarantują trwałość i szczelność dachu. Nawet podczas silnych opadów deszczu, w ekstremalnych i wymagających warunkach pogodowych pokrycie nie ulegnie uszkodzeniu i zapewni ochronę konstrukcji. Dachówki ceramiczne Bergamo dostępne są w bardzo modnym antracytowym kolorze o wykończeniu angobowanym.

Dachówki ceramiczne – zdrowy i bezpieczny wybór. Fot. Röben
Fot. Röben

PIEMONT – doskonały wybór na nowe i remontowane dachy

To propozycja, która idealnie sprawdzi się w przypadku nowych i remontowanych dachów. Dachówki ceramiczne PIEMONT stworzone są z materiału w pełni naturalnego, ekologicznego i bezpiecznego. Najważniejszą ich cechą jest jednak przesuwność do aż 38 mm, co pozwala na zastosowanie ich w wielu projektach, również, kiedy dekarze pracują na zastanej więźbie. Piemont firmy RÖBEN dostępny jest w dwóch wariantach wykończeniowych – angobowanym i glazurowanym oraz w szerokiej gamie kolorystycznej, aż w 7 kolorach: miedzianym, kasztanowym, brązowym, antracytowym, grafitowym, tobago oraz titan.

Dachówki ceramiczne – zdrowy i bezpieczny wybór. Fot. Röben
Fot. Röben

MONZAplus – szybko i w korzystnej cenie

Dachówki ceramiczne MONZAplus to najlepszy wybór w przypadku dużych dachów. Inwestorzy, dla których ważna jest możliwość szybkiego i ekonomicznego pokrycia dachu powinni zdecydować się na ten rodzaj dachówki. Do pokrycia 1 m2 wystarczy 10 dachówek, co gwarantuje szybki montaż, mniejsze zużycie i atrakcyjną cenę. MONZAplus jest niezwykle odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne. Przy bocznej krawędzi dachówek zaprojektowano specjalne ząbki, które są dodatkowym zabezpieczeniem oraz umożliwiają stabilne i trwałe przypięcie dachówki do łaty. Architekci i inwestorzy mają tu do wyboru aż siedem odcieni (kasztanowy, miedziany, antracytowy, grafitowy, maduro, tobago i trentino), co pozwala dopasować kolorystycznie ten rodzaj dachówki do niemal każdego projektu.

BORNHOLM – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Dachówki ceramiczne Bornholm doskonale sprawdzą się w przypadku projektów klasycznych i budynków zabytkowych. Charakterystyczne sprofilowanie w kształcie litery S z wyraźną, klasyczną falą sprawia, że są wysoce odporne na silny wiatr. Dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: czerwonym naturalnym, miedzianym angobowanym oraz tobago glazurowanym.

Od lewej: Dachówka Bergamo antracytowa angobowana, Dachówka Piemont grafitowa angobowana, Dachówka MONZAplus trentino angobowana, Dachówka Bornholm miedziana angobowana
Od lewej: Dachówka Bergamo antracytowa angobowana, Dachówka Piemont grafitowa angobowana, Dachówka MONZAplus trentino angobowana, Dachówka Bornholm miedziana angobowana

MEGA DEKARZ – konkurs dla dekarzy Firma RÖBEN przygotowała specjalny konkurs dla dekarzy na rok 2020, w którym nagradza każdą zakupioną paletę swoich produktów. Co zrobić, żeby wygrać? To proste! Wystarczy wejść na stronę www.megadekarz.pl, pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację konkursową, a następnie skanować kody umieszczone na paletach produktów RÖBEN. Za pomyślnie zgłoszone palety produktów Uczestnik konkursu otrzyma nagrodę! Dodatkowo zostaną przyznane trzy nagrody główne w wysokości 3000 zł, 2000 zł i 1000 zł. Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie www.megadekarz.pl.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 109
www.roben.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 11 maja, 2020

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. rafal8647
    wtorek, 12 maja, 2020

    ciekawy artykuł

  2. Dariusz
    wtorek, 12 maja, 2020

    Dzisiejsze dachówki to trwałe pokrycie na kilkadziesiąt lat, przetrwa wiele blachodachówek, które w tym czasie będą wymagały konserwacji. Sam wybór dachówki nie jest taki prosty bo dzisiejszy rynek oferuje wiele rodzajów, ale na szczęście mamy doradców w tym zakresie.

Podobne artykuły