Dachówka ceramiczna

Dachówki marsylki – klasyczna forma w nowoczesnej odsłonie

Wprowadzona do produkcji masowej pod koniec XIX wieku dachówka zakładkowa marsylka niezmiennie cieszy się uznaniem. Inwestorzy i specjaliści z branży dekarskiej cenią ją ze względu na właściwości, sposób układania i piękno klasycznej, wypukło-wklęsłej formy.

Dachówka ceramiczna marsylka Creaton  

Obecnie marsylki produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie oraz dopracowane pod względem wzornictwa. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej oraz różnych wariantach wykończenia, dlatego nadają się do krycia i renowacji dachów historycznych, obiektów zabytkowych, a także stylizowanych na budynki z epoki. Mogą być także ciekawą alternatywą  dla architektury o tradycyjnym charakterze.

Rustykalny wdzięk

Niezwykle urokliwe rustykalne formy od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie – na wyróżnienie zasługują wśród nich trzy modele marsylek z oferty CREATON Polska: RAPIDO, RATIO i RUSTICO ze względu na wspaniały historyczny kształt dopasowany do najlepszych współczesnych standardów, wysokie parametry techniczno-użytkowe oraz kompleksowe rozwiązania systemowe. Gwarancją jakości tych dachówek jest doskonały surowiec, ponad 130-letnie doświadczenie producenta – lidera ceramicznych pokryć dachowych – oraz restrykcyjny sposób kontroli na każdym etapie wytwarzania: marsylki marki CREATON wraz z oryginalnymi akcesoriami produkowane są z najczystszej gliny, na bazie zaawansowanej technologii bezdotykowego wypału w poziomych kasetach, dzięki czemu każdy egzemplarz zachowuje wzorcowy kształt i gładką powierzchnię o równomiernym pokryciu kolorem.

Forma i funkcja

Oparte na legendarnym modelu Z1 swoją formę zawdzięczają symetrycznie usytuowanym wgłębieniom (RUSTICO) bądź wspaniale wysklepionej podwójnej muldzie (RATIO) – taka budowa poza walorami dekoracyjnymi zapewnia bardzo dobre odprowadzanie wody opadowej. Duża tolerancja zamków umożliwia proste i szybkie układanie oraz redukuje do minimum konieczność przycinania dachówek, co istotnie podnosi estetykę dachu. Marsylki CREATON są wydajne (RAPIDO) i elastyczne: ich tolerancja szerokości krycia wynosi od 5 do 6 mm i długości od 21 do 30 mm. Stabilny montaż (RAPIDO) gwarantują dopracowana technika łączenia na zamkach, mostki na spodniej części dachówki oraz trzy noski mocujące.

Rozwiązania systemowe

Opatentowane przez CREATON Polska rozwiązania systemowe odpowiadają za długoletnie i bezawaryjne eksploatowanie dachu, stojąc na straży jakości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. – tylko one są w stanie zapewnić trwałe, szczelne i odporne na ekstremalne wahania temperatur pokrycie oraz nienaganny wizerunek dachu o wyrafinowanej estetyce. System tworzą dachówki połaciowe w każdym z trzech wymienionych modeli wraz z akcesoriami, takimi jak: dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne z systemem mocowania FIRSTFIX, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Rozwiązania te zapewniają możliwość kompleksowego wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci czy stylu architektury.

 

 

Bogata kolorystyka

Do największych atutów marsylek należy ich niepowtarzalna kolorystyka – od czerwieni i brązów, po szarości, antracyt i głęboką czerń. Obok dachówek w naturalnej czerwieni producent oferuje kolekcje szlachetnych, matowych angob (RAPIDO, RUSTICO) i eleganckich, błyszczących glazur (RATIO) w pięknej palecie barw, a wśród nich tak wyjątkowe jak: NUANCE czerwień naturalna płomieniowana, NUANCE czerwień winna angobowana, FINESSE antik płomieniowana glazurowana lub FINESSE w kolorze łupka glazurowana.

Klasyczna forma w nowoczesnej odsłonie, trzy rodzaje wzorów, bogata kolorystyka, starannie dobrane akcesoria funkcyjne i ozdobne czynią z marsylek CREATON Polska znakomitą ofertę dla inwestycji pałacowo-dworskich o znaczącej wartości historyczno-kulturowej, jak również dla współczesnych obiektów architektury w stylu tradycyjnym.

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 18 maja, 2017

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły