Dachówka ceramiczna

Dachówki rustykalne Terreal

Dachówki rustykalne Terreal HERITAGE CANAL, dekarz i cieśla
HERITAGE CANAL

Firma Terreal oferuje dachówki, które sprawdzą się zarówno na nowych, jak i modernizowanych budynkach. Gwarantują one nie tylko ciekawe walory estetyczne, ale również dobre, trwałe i szczelne pokrycie zgodne ze standardami budowlanymi.

HERITAGE CANAL

Dachówka Antyczna Heritage Canal łączy nowoczesność z estetyką południowej Francji. Zarys dolnego kanału i kształt fali imitują dachówkę mnicha i mniszki. Doskonale sprawdza się w renowacjach dachów dzięki optymalnej wielkości i możliwości przesuwu. Można ją stosować nawet przy niewielkim spadku. Dzięki harmonijnym liniom i bogatej palecie kolorów dachówki Heritage Canal nadają dachom niepowtarzalnego uroku.

Dachówki rustykalne Terreal DCL

DCL

DCL

Pokrycie Terreal DOUBLE CANAL LANGUEDOC (DCL) nawiązuje swoim unikalnym kształtem do dachówki mnich-mniszka nadając dachom południową estetykę. Zastosowano podwójny zamek oraz podwójnie układającą się formę i duży zakres regulacji, co uzyskano dzięki bocznemu przesunięciu o 10 mm i podłużnemu o 20 mm. Warto mieć na uwadze żebra wzmacniające na spodzie. Do wyboru jest szeroki wachlarz akcesoriów.

Dachówki rustykalne Terreal FLAMANDE

FLAMANDE

FLAMANDE

Dachówka holenderka Flamande cechuje się dużą tolerancją montażu (2,5 cm) i postarzaną kolorystyką, co sprawdzi się podczas renowacji obiektów zabytkowych. Pokrycie tego typu idealnie pasuje do miejsc, gdzie pod względem architektonicznym dominuje dachówka esówka. Ponadto zastosowanie dachówki Flamande obejmuje dachy o małym spadku. Szerokie zamki i dwa otwory montażowe gwarantują szczelność pokrycia i odporność na podmuchy wiatru.

Dachówki rustykalne Terreal ELYSEE

ELYSEE

ELYSEE

Dachówki małoformatowe Elysee, ze względu na swój duży rozmiar jak na dachówki z grupy karpiówek – zapotrzebowanie na metr kwadratowy to około 26 sztuk, umożliwiają szybki i ekonomiczny zarazem montaż. Dostępne w 5 kolorach sprawiają, że dach staje się klasyczny i modny zarazem.

Dachówki rustykalne Terreal EMINENCE

EMINENCE

EMINENCE

Małoformatowa dachówka płaska Eminence Terreal to produkt wykonany z gliny wysokiej jakości. Duże, regularne dachy pokryte tą dachówką wyglądają olśniewająco. Dostępna w 7 modnych kolorach, doskonale wyróżni zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny budynek.

Dachówki rustykalne Terreal GRAND CRU ECAILLE

GRAND CRU ECAILLE

GRAND CRU ECAILLE

Dachówka Grand Cru Ecaille Terreal France zadziwia wyjątkowym kształtem, a także jakością i wytrzymałością. Jej rustykalny charakter i ciekawa gama kolorystyczna sprawiają, że pokryty nią dach staje się wyjątkowy. Estetyka połączona z jakością, kształt i wyjątkowy charakter czynią z niej ciekawy wybór do pokrycia każdego rodzaju budynku.

Dachówki rustykalne Terreal GIVERNY

GIVERNY

GIVERNY

Giverny Terreal France to płaska dachówka w formacie 35 x 24,5cm. Dzięki delikatnemu załamaniu powierzchni podstawy zyskuje wyjątkową estetykę. Sprawdzi się zarówno w architekturze nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Dostępna w 6 kolorach.

Dachówki rustykalne Terreal VOLNAY

VOLNAY

VOLNAY

Volnay Terreal France to płaska dachówka zakładkowa, która wyróżnia się elegancją i solidnością, tworząc nowy standard. Zapewnia ona zarówno szczelność, jak i wytrzymałość. Przesuw wynosi 68 mm. Volnay to dachówka wytworna i delikatna zarazem, która doskonale sprawdzi się zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i klasycznych. Dachówka ta jest również dostępna w wersji Tandem, w której dzięki widocznemu podziałowi powierzchni przypomina niezrównaną estetykę dachówek o małych rozmiarach. Model posiada szeroką gamę kolorów i wysoką jakość gliny zapewnia wyjątkową wytrzymałość.

Dachówki rustykalne Terreal – co jeszcze?

W gamie produktów Terral znajdziemy pokrycie dachowe bez względu na zamysł architektoniczny – od klasyki po odważną nowoczesność. Dachówki ceramiczne proponowane przez Terral należą do klasy premium i wybierane są do willi i rezydencji opartych na wpływach włoskich, angielskich, francuskich i hiszpańskich, ale nie tylko. Szeroka gama kształtów, kolorów i wymiarów sprawia, że każdy dach może stać się wyjątkową wizytówka stylu domowników. Różnorodne akcesoria wykończeniowe nie tylko usprawniają pracę, ale pozwalają nadać dachom „smaczku”. Dachówki ceramiczne Terreal spiszą się znakomicie w renowacjach i współczesnych projektach architektonicznych. Firma prócz dachówek oferuje inne materiały budowlane od fasad wentylowanych, poprzez cegły, pustaki czy podłogi.

Podsumowanie

Opisane krótko dachówki to tylko mały wycinek z szerokiej oferty Terreal. Chodzi np. o dachówki mnich-mniszka oraz dachówki małoformatowe w wielu wymiarach i rożnych powierzchniach będące odpowiednikiem dachówek ręcznie formowanych. Warto również wspomnieć o dachówkach zakładkowych płaskich oraz dachówkach z wysoką falą. Wszystkie pokrycia pochodzące z koncernu Terreal jak i jego odłamów (np. Ludowici) są dostępne w szerokiej gamie kolorów i można je kupić w firmie DACHYRUSTYKALNE.

dachyrustykalne sp. z o.o.
ul. Bór 182, 42-202 Częstochowa
tel. +48 607 561 611, +48 34 361 55 23
dachy@dachyrustykalne.pl
www.dachyrustykalne.pl

4.8/5 - (29 głosów)

Data publikacji: 18 października, 2018

4.8/5 - (29 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły