Akcesoria dachowe

Dachówki świetlikowe – nie tylko na strych!

Szukanie możliwości wykorzystania naturalnego światła do doświetlenia domu jest niemalże koniecznością w czasach stale rosnących cen energii elektycznej. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie dają dachówki świetlikowe, które w związku ze zmieniającymi się trendami w budownictwie przenoszą się z dachu domu na zadaszenia tarasów czy altanek.

Pierwotnie dachówki świetlikowe używane były do doświetlania strychów, czyli poddaszy nieużytkowych, które nie wymagają ocieplenia. Podmiana kilku zwykłych dachówek na przeźroczyste pozwala oświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. Jest to dużo prostsze i tańsze w realizacji rozwiązanie niż montaż okna, a daje porównywalny skutek. Ale nawet wtedy, kiedy planujemy poddasze użytkowe, na którym montaż tego rodzaju dachówek nie jest możliwy, warto o nich pamiętać podczas projektowania tarasu, werandy czy pomieszczenia gospodarczego, czyli wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane docieplenie poddasza. Dachówki świetlikowe Prismax® produkowane są w bogatej gamie rozmiarów i kształtów dlatego można je dopasować do niemalże wszystkich rodzajów dachówek dostępnych na rynku – mówi Przemysław Skibiński, Key Account Manager/Technical Manager Klöber-HPi – są one wykonane z wysokiej jakości tworzywa PMMA i gwarantują przepuszczalność światła prawie w 100%, przy tym są bardzo wytrzymałe i odporne na starzenie.

Dachówki świetlikowe nie wymagają szczególnej konserwacji, a ich montaż jest równie prosty jak w przypadku dachówek ceramicznych czy cementowych. Można je montować pojedynczo lub pokryć nimi większą powierzchnię. To otwiera przed projektantami nowe możliwości aranżacji zadaszenia tarasu lub wejścia do domu. Tego rodzaju rozwiązanie może się również przydać podczas zadaszania altany w ogrodzie, pomieszczeń gospodarczych czy pracowni. Dzięki temu unikniemy konieczności stosowania dodatkowego sztucznego oświetlenia, a równocześnie zyskamy ciekawy efekt estetyczny.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 7 listopada, 2012

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły