Folie wstępnego krycia

Dachy skośne – nowoczesne membrany dachowe

Narażone na ekstremalne działanie czynników atmosferycznych dachy wymagają użycia odpowiednich materiałów, które będą zarówno maksymalnie funkcjonalne, jak i odpowiednio trwałe.

Jednymi z wyjątkowo funkcjonalnych warstw dachu skośnego są membrany dachowe. Pomimo niewielkiej grubości i masy w stosunku do całości dachu mają do spełnienia dwa główne, bardzo ważne zadania:
– zabezpieczenie termoizolacji i konstrukcji dachowej przed zawilgoceniem od zewnątrz – muszą być wodoszczelne,
– umożliwienie parze wodnej wydostanie się na zewnątrz budynku – muszą być paroprzepuszczalne.

Aby membrany mogły spełniać powyższe zadania, powinny być wykonane z wyjątkowo dobrych surowców i w nowoczesnej technologii, pozwalającej na pełne wykorzystanie właściwości tych produktów. Takimi membranami są membrany dachowe CLIMATEQ, produkowane przez polskiego, cenionego producenta – firmę WA-BIS.
dachy-skosne-nowoczesne-membrany-dachowe_1
Dobre produkty cechuje stabilna struktura, dlatego membrany CLIMATEQ posiadają strukturę plastra miodu, która w połączeniu z wysokiej jakości surowcami pozwala na bezpieczny montaż i długie funkcjonowanie na dachu. Należy pamiętać, że im większa gramatura (masa produktu, podawana w jednostkach g/m2) tym membrany są trwalsze, mocniejsze, stabilniejsze, bardziej odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Chcąc być pewnym sprawnego funkcjonowania dachu przez długie lata nie należy zatem wybierać tych najlżejszych.

W najbliższym czasie firma WA-BIS wprowadzi do sprzedaży nową, bardzo nowoczesną membranę wstępnego krycia o nazwie FOCUS (z serii CLIMATEQ) i wysokiej gramaturze 210 g/m2. FOCUS jest wysokoparoprzepuszczalna (sd = 0,02), wodoszczelna oraz spełnia najwyższe standardy jakościowe zarówno na polskim, jak i europejskim rynku. Odznacza się wyjątkowo dużą wytrzymałością mechaniczną, a w szczególności odpornością na rozdarcia na gwoździu, co dla dekarzy jest bardzo ważną cechą membran dachowych. I słusznie!

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy dekarz rozwija rolkę membrany na dachu, wstępnie ją przybijając na początku połaci, męczy się, aby ją rozwinąć, i kiedy dochodzi do krawędzi połaci, membrana się rozrywa i mocowanie należy poprawić… Dekarz traci czas, energię i pokonuje dwa razy tą samą drogę, ponadto musi naprawić rozerwaną membranę. Parametr wytrzymałości membrany ma znaczenie nie tylko przy montażu, ale również podczas funkcjonowania już gotowego dachu.

Przy wyborze membran dachowych należy również zwrócić uwagę na całą ofertę producenta. Jeśli oferuje on pełen system dachowy, pozwalający na prawidłową wentylację membrany dachowej, np. elementy wentylacyjne okapu, kalenicy, kominki wentylacyjne, to warto pokusić się o takie systemowe rozwiązanie, gwarantujące nam, że wszystkie jego elementy będą bardzo skuteczne, ponieważ są opracowywane tak, aby optymalnie ze sobą współdziałały. Takie rozwiązania oferuje firma WA-BIS, która w swojej ofercie posiada akcesoria zapewniające kompleksowe zabezpieczenie dachu.

Nowoczesny park maszynowy i ciągły rozwój, poprzez inwestycje w maszyny i nowe technologie oraz wykorzystanie potencjału i doświadczenie europejskich partnerów i dostawców, pozwala firmie WA-BIS na optymistyczne spoglądanie w przyszłość i dalszy rozwój grupy produktowej CLIMATEQ w najbliższym czasie.

4.8/5 - (23 głosów)

Data publikacji: 9 lipca, 2015

4.8/5 - (23 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    piątek, 29 marca, 2019

    Planuję w tym roku przebudowę dachu w moim domu i z pewnością na dachu zamontowana zostanie nowoczesna membrana.Mam nadzieję,że dzięki membranie Climateq dach w moim domu będzie nie tylko nowoczesny ale i bezpieczny.

Podobne artykuły