Fotowoltaika

Dachy solarne 2w1 i ekologiczne carporty – przyszłość jest już dziś

Na czym polega rewolucyjne połączenie dachu i ogniw fotowoltaicznych? Dlaczego szwedzka innowacja tak szybko zyskuje na popularności i jak zmienia branżę dekarską? Pytamy Pawła Musiała, Partner Managera SunRoof.

Paweł Musiał, Partner Manager SunRoof
Paweł Musiał, Partner Manager SunRoof

SunRoof wprowadził dachy solarne do Polski. Czy rozwiązanie 2w1 to wciąż technologiczna ciekawostka czy nowy trend, który zostanie z nami na dłużej?

SunRoof to innowacyjny startup, który powstał w Szwecji w 2013 roku. Od lat Szwecja znana jest z rozwoju nowatorskich technologii i szerokiego wykorzystania energii słonecznej. Skandynawskie połączenie wysokiej jakości, bezpieczeństwa i doskonałego designu musiało sprawdzić się również u nas.

Dachy solarne wprowadziliśmy na polski rynek pod koniec 2019 roku. Pierwsze miesiące to czas organizacji podstawowych struktur w firmie, a okres zimowy 2020 upłynął pod znakiem bardzo dynamicznego rozwoju sił sprzedażowych. W kolejnych miesiącach obserwowaliśmy już duże zainteresowanie inwestorów dachem solarnym 2w1. To klienci oczekują rozwiązania, które jeszcze do niedawna było niemożliwe do realizacji, głównie ze względu na barierę cenową. Dotychczas słyszeliśmy bowiem o solarnych dachówkach Tesli, która ma ceny na poziomie 2-3 razy wyższym niż dach SunRoof. 

Inwestorzy szybko przekonali się, że dach 2w1 to idealny wybór dla domów samowystarczalnych energetycznie. Otrzymujemy coraz więcej zapytań o naszą technologię i już w pierwszym roku działalności w Polsce sprzedaliśmy ponad 100 dachów solarnych. Proces budowy domu jest długi i złożony, a sprawna realizacja projektów wymaga zapewnienia profesjonalnych usług wykonawczych. Aktualnie poszukujemy wykwalifikowanych fachowców, którzy dołączą do naszego programu Dekarze Przyszłości i będą rozwijali zintegrowane budownictwo na lokalnych rynkach.

Dlaczego Polacy interesują się inwestycją w dach solarny? Jakie są jego przewagi?

SunRoof 2w1 to dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Innowacja polega na tym, że zewnętrzna warstwa dachu solarnego zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Dzięki temu stosuje się jeden produkt, który spełnia dwie funkcje – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje prąd.  Autorski sposób montażu i precyzyjny dobór materiałów to gwarancja trwałości i 30-letnia gwarancja na wydajność energetyczną. Inwestycja w SunRoof zapewnia darmowy prąd do ogrzewania domu, znacząco podnosi wartość nieruchomości i zwróci się w ciągu 5-7 lat. 

Warto pamiętać, że w nowoczesnym budownictwie chodzi nie tylko o funkcjonalność, ale też o wygląd. I jak się okazuje, można połączyć wyjątkowy design z wytrzymałością i bezpieczeństwem, potwierdzonymi atestami szwedzkiego instytutu RISE. 

Doskonały design dachu SunRoof zapewniają ultra lekkie i ultra cienkie moduły glass-glass
Doskonały design dachu SunRoof zapewniają ultra lekkie i ultra cienkie moduły glass-glass

Dodatkowo zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu. Wykorzystanie skandynawskiego drewna montażowego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo zapewnia doskonałą wentylację systemu i bezpieczeństwo konstrukcji. Taki dach ma też najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami. 

SunRoof to projekt bardzo perspektywiczny, wpisujący się w aktualne działania prowadzące do przejścia na zieloną energię. Wspólnie z Partnerami z branży dekarskiej możemy ten proces jeszcze przyspieszyć.

Na czym polega projekt Dekarze Przyszłości?

Na podstawie naszych analiz rynkowych twierdzimy, że do 2025 roku większość dachów będzie wykonywanych w technologii SunRoof. Dlatego rozwijamy program partnerski dla dekarzy, aby mogli zaproponować inwestorom budownictwo zgodne z najnowszymi trendami ekologicznymi i ekonomicznymi. 

Dekarze Przyszłości budują pierwszy dach solarny w Polsce
Dekarze Przyszłości budują pierwszy dach solarny w Polsce

Projekt Dekarze Przyszłości adresujemy do fachowców z doświadczeniem, dla których innowacyjność i najwyższy standard są priorytetami w prowadzonej działalności. Oferujemy wsparcie techniczne i możliwość zdobycia wiedzy eksperckiej z zakresu fotowoltaiki. W ramach programu partnerskiego przeprowadzamy profesjonalne szkolenia, dzielimy się wiedzą i najlepszymi praktykami. 

Taka współpraca przynosi obustronne korzyści. My zyskujemy specjalistów z branży dachowej, a potencjalni wykonawcy solidnego partnera biznesowego. SunRoof prowadzi również działalność międzynarodową, dlatego współpracujące z nami ekipy wykonawcze mogą realizować także projekty zagraniczne.

Kto jeszcze może zostać Partnerem SunRoof?

Zgłaszały się do nas również hurtownie dachowe zainteresowane włączeniem dachu solarnego do swojego asortymentu. Wybór pokrycia dachowego to jedna z najważniejszych decyzji przyszłych inwestorów, dlatego nie może zabraknąć naszego rozwiązania w miejscach, w których te decyzje zapadają. Od tego sezonu wprowadziliśmy dla hurtowni nowy rodzaj umowy – umowę dla Dystrybutora. 

Firmy, które chcą zaoferować swoim klientom znacznie więcej niż tradycyjny dach, mogą rozwijać swój biznes współpracując z nami w oparciu o umowę dla Ambasadora, Partnera lub Montażysty. 

Jak działa program partnerski SunRoof?

Przyszłych Partnerów zapraszamy na spotkanie informacyjne w formie webinarów. Przedstawiamy naszą technologię i pokazujemy, jak razem możemy działać. Webinary dla zainteresowanych współpracą prowadzimy co 2 tygodnie. Można zapisać się na naszej stronie: sunroof.pl/wspolpraca Serdecznie zapraszam 🙂

Kolejny etap to omówienie możliwości współpracy i propozycja dołączenia do programu. 

Cały czas rozwijamy nasz program partnerski i wprowadzamy nowe systemy wspierające sprzedaż. Ważne jest dla nas budowanie relacji, dlatego tworzymy przestrzeń do wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń. Wspólnie podejmujemy też kolejne inicjatywy, gdzie ekosystem SunRoof będzie uzupełniony o rozwiązania naszych Partnerów z różnych obszarów, m.in. z zakresu elektromobilności dzięki Porsche Inter Auto czy smart home dzięki firmie Grenton.

W marcu 2021 roku przeprowadziliśmy konferencję online dla obecnych, jak i przyszłych Partnerów SunRoof. Byliśmy zaskoczeni bardzo wysoką frekwencją. Były momenty, kiedy to nawet 300 osób jednocześnie uczestniczyło w spotkaniu z naszymi ekspertami i gośćmi specjalnymi wydarzenia. Jednym słowem, dziękujemy. 

Ta liczba świadczy o tym, że są klienci, którzy oczekują naszego rozwiązania, a co najważniejsze są Partnerzy chcący mieć w ofercie dachy solarne, które pozwolą im zdobyć przewagę nad konkurencją.

Czy w planach SunRoof są też inne zintegrowane systemy fotowoltaiczne? W jakich jeszcze obszarach widzicie potencjał rozwoju?

Z analiz rynkowych wynika, że obecnie inwestorzy budują coraz mniejsze domy. To trend, który utrzymuje się od kilku lat. Jakie są tego konsekwencje? W projektach zaobserwowaliśmy duży spadek powierzchni użytkowej. Jak się okazuje, w pierwszej kolejności eliminujemy garaż. Dla SunRoof nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ już od kilku lat z identyczną sytuacją spotykamy się w Skandynawii. Drugi czynnik, który ma wpływ na optymalizację powierzchni, to czysta ekonomia. Samochód będę parkował na zewnątrz, a przestrzeń budynkową przeznaczę na komfort użytkowania. W takim przypadku też mamy propozycję – solarne carporty, które ostatnio wprowadziliśmy do naszej oferty.

Solarny carport. Estetyczna konstrukcja łączy w sobie innowacyjność i funkcjonalność
Solarny carport. Estetyczna konstrukcja łączy w sobie innowacyjność i funkcjonalność

To również jest rozwiązanie 2w1 – zadaszenie i darmowy prąd nie tylko do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, bowiem nadwyżkę energii można przeznaczyć do zasilania urządzeń elektrycznych w domu. Carporty doskonale sprawdzają się, gdy inwestor nie ma możliwości zbudowania dachu solarnego lub elewacji PV. Są obiektami wolnostojącymi, zajmują mało miejsca i idealnie komponują się z otaczającą przestrzenią. W ofercie posiadamy carporty jednostanowiskowe i dwustanowiskowe. To przyszłościowe rozwiązania. Elektryczny samochód to tylko kwestia czasu, a technologia solarna daje gwarancję jego darmowego ładowania i komfortowego użytkowania przez lata.

Czy innowacyjny startup równie nowatorsko podchodzi do współpracy z Partnerami? 

Założyciele SunRoof wywodzą się ze świata technologicznego i softwarowego, dzięki czemu możemy bardzo dynamicznie reagować choćby na obecną sytuację. Dążymy do digitalizacji i upraszczamy wszelkie procesy. Umowę o współpracy przygotowujemy do elektronicznego podpisu, a w Biznes Panelu dla Partnerów dajemy dostęp do przygotowania kalkulacji i oferty wraz z możliwością wysłania jej do inwestora. 

Oferujemy również możliwość wsparcia ze strony naszego opiekuna w danym regionie i budujemy siatkę sprzedażową w Polsce. Zainteresowanych dołączeniem do nas zapraszamy do kontaktu e-mail:

partnerzy@sunroof.pl lub tel. +48 22 123 9111

4.9/5 - (27 votes)

Data publikacji: 28 maja, 2021

Autor:

4.9/5 - (27 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    poniedziałek, 31 maja, 2021

    Dach solarny to idealna propozycja dla inwestorów którzy preferują rozwiązania proekologiczne. Gdybym dziś budował dom to chyba bym się skusił na taki dach 2w1. Rzeczywiście domy są mniejsze, auta stoją na zewnątrz ale mimo to pozyskiwać można tanio energię nie tworząc mocnego śladu węglowego. Super.

  2. kalkulator
    wtorek, 1 czerwca, 2021

    Połączenie dachu z ogniwami fotowoltaicznymi to doskonałe i innowacyjne rozwiązanie domu energooszczędnego. Pozbywamy się jednego etapu budowy – pokrywając budynek dachem 2w1 pomijamy wyposażając tradycyjny dach w panele fotowoltaiczne. Dodatkowo za takim rozwiązaniem przemawia długi okres gwarancji, a także samowystarczalność budynku w energię uzyskaną z dachu.

Podobne artykuły