Pokrycia dachowe

Dachy XXI wieku. Jak wybrać dach modny przez długie lata?

Pokrycie dachowe chroni i zabezpiecza budynek przed działaniem czynników atmosferycznych, ale też wpływa na wygląd i estetykę domu, nadając budynkowi ostateczny charakter. Jak zatem w dobie, kiedy propozycja modeli i kolorów pokryć dachowych jest niemal nieograniczona, wybrać to konkretne, które będzie nie tylko trwałe i solidne, ale też modne przez długie lata?

Bogata oferta pokryć dachowych

Różnorodność modeli i kolorów pokryć dachowych może przyprawić o zawrót głowy. Tym bardziej, kiedy zdamy sobie sprawę, że trendy stale się zmieniają, i to, co było modne jeszcze kilka lat temu, teraz jest już passe. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które mimo upływu lat, są nadal w modzie!

Bez wątpienia, najbardziej sprawdzonym i cenionym za trwałość i ponadczasowy wygląd typem pokrycia dachowego są dachówki. Największy wybór dachówek ceramicznych i betonowych, w różnorodnych kształtach, kolorach i sposobach wykończenia, dostępny jest w ofercie firmy BMI Braas. Każdy inwestor, niezależnie czy poszukuje modeli klasycznych, czy nowoczesnych, znajdzie tu niezwykle trwałe pokrycie wyprodukowane z najlepszej jakości surowców.

Dachówka betonowa Tegalit grafitowy

Dachówka Opal – klasyczny wzór karpiówki

Dachówka Opal jest doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy doceniają tradycyjne kształty. Uważana jest za jedną z najbardziej plastycznych dachówek, dzięki czemu można ją wykorzystać na niemal każdym kształcie dachu, nawet o bardzo skomplikowanej konstrukcji. Doskonale sprawdza się przy renowacji zabytkowych budynków oraz dodaje klasycznego charakteru w nowoczesnym budownictwie.

Dachówka karpiówka Opal antracytowy

Dachówka Topas — nowoczesny i elegancki design

To nowoczesna dachówka ceramiczna, o klasycznym wyglądzie profilu, który dodaje połaci nowoczesny i elegancki wygląd. Jest uniwersalna – nadaje niepowtarzalny charakter zarówno nowoczesnym, jak i starszym, remontowanym budynkom.

Dachówka ceramiczna Topas 11V antracytowy

Dachówka betonowa Teviva Cisar – minimalistyczny, prosty kształt

Betonowa dachówka Teviva Cisar wyróżnia się prostym, nowoczesnym kształtem. Dzięki czystej linii i płaskiej formie każdy pokryty nią dom zyskuje ponadczasową elegancję. Niewielka waga dachówki (ok. 46 kg/m2) umożliwia niemal dowolne jej zastosowanie, a dostępna kolorystyka doskonale współgra z obecnie stosowanymi barwami i stylami na elewacjach budynków.

Dachówka betonowa Teviva grafitowy

Dachówka ceramiczna Turmalin – elegancka prostota

Ceramiczna płaska dachówka Turmalin to nic innego jak elegancka prostota i najwyższa jakość. Dachówka dostępna jest w trzech modelach: z powłoką angobowaną, glazurowaną i glazurowaną Topline. Niezależnie od wybranego wariantu, dachówka Turmalin swoją formą podkreśla nowoczesny i minimalistyczny charakter budynku. Doskonale sprawdza się na dachach domów o prostej bryle architektonicznej.

Dachówka ceramiczna Turmalin antracytowy

Dachówka ceramiczna Smaragd – nietypowa forma w kształcie rombu

Cechą szczególną ceramicznej dachówki Smaragd jest jej nietypowy kształt rombu z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami, który nadaje budynkowi oryginalny i indywidualny charakter. Można ją wykorzystać nie tylko przy kryciu nawet bardzo pochyłych dachów, ale też na pionowych elewacjach, jako dachówkę okładzinową. Prezentuje się zachwycająco na każdym typie budownictwa.

Dachówka ceramiczna Smaragd tekowy

Blachodachówka Aerodek Quadro – innowacja i nowoczesność

Aerodek Quadro jest pierwszą na rynku blachodachówką o płaskim profilu, który doskonale współgra z nowoczesną architekturą. Cechuje się minimalistyczną formą, wysoką estetyką wykończenia oraz doskonałą jakością wykonania i wytrzymałością.

Blachodachówka Aerodek Quadro - Satyna - Grafit
4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 16 września, 2021

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły