Na rynku

Dekarska superliga w najnowszym magazynie „Dekarze”

Niespełna dwa miesiące temu miała miejsce premiera najnowszego, czwartego już wydania magazynu „Dekarze”. Ten unikatowy cykl publikacji, którego pomysłodawcą jest marka okien dachowych Dakea, od ponad trzech lat towarzyszy akcji #DumnyDekarz, promującej wysokiej jakości rzemiosło i popularyzującej dekarstwo w Polsce. Nowe wydanie to zbiór inspirujących wywiadów z czterema profesjonalistami, którzy opowiadają o swoim zamiłowaniu do dekarstwa, dzielą się zawodowymi prognozami oraz opowiadają o blaskach i cieniach swojej profesji.

Półmaratończyk i społecznik        

Jacek Niestrawski to dekarz z dwudziestosześcioletnim doświadczeniem na rynku. Od ponad dziesięciu lat prowadzi firmę i wraz ze swoją zgraną ekipą, skupia się na realizacjach w promieniu dwudziestu kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. To prawdziwy altruista i lokalny społecznik, który nierzadko pomaga okolicznym mieszkańcom bez względu na zasobność ich portfela. Wolne chwile poświęca rodzinie oraz przygotowaniom treningowym do maratonu, który zaplanował przebiec na swoje czterdzieste urodziny.

Kolekcjoner i perfekcjonista

Był pierwszym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy. Maciej Roszman dekarstwa uczył się pod okiem swojego ojca, mając przez niego wysoko zawieszoną poprzeczkę. Dzięki temu, jak również dzięki własnemu uporowi i ambicji stał się mistrzem w swoim fachu. Prowadzi firmę wyspecjalizowaną w termoizolacji i modernizacji dachów. Czas wolny wypełnia pracą w swoim imponującym warsztacie, gdzie restauruje klasyki współczesnej motoryzacji.

Mistrz i szkoleniowiec

Ryszard Piwowski to osoba, którą zna niejeden dekarz, ale również uczeń w Polsce. Od lat jest zaangażowany w działalność Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, gdzie obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Swoje życie zawodowe w pełni poświęcił dekarstwu, a zdobytym doświadczeniem chętnie dzieli się z młodym pokoleniem podczas prowadzonych przez siebie licznych szkoleń oraz pracy w Zespole Szkół Budowalnych w Bydgoszczy. Dekarzy uważa za inteligencję budownictwa i taką ideę stara się zaszczepić swoim podopiecznym, którzy nie bez powodu nazywają go „dekarskim profesorem”.

Przedsiębiorca i medalista

O sukcesach Pawła Szpili w dekarstwie można powiedzieć tak samo dużo, jak o jego osiągnięciach w kolarstwie górskim. Jest prawdopodobniej jedynym dekarzem, który może pochwalić się brązowym medalem zdobytym na Mistrzostwach Świata w sztafecie cross-country. Pomimo iż zakończył karierę zawodowego sportowca, nie zrezygnował z jazdy na rowerze. Od dziesięciu lat z sukcesami prowadzi własną firmę, w której najważniejszą wartością jest uczciwość oraz zdrowa dyscyplina.

Więcej na temat bohaterów najnowszego wydania „Dekarze 1/2021” znajduje się w publikacji dostępnej do bezpłatnego pobrania na stronie www.dumnydekarz.pl.

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 8 października, 2021

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    poniedziałek, 11 października, 2021

    Dobrze poczytać o historiach ludzi z branży. Jeden zawód, różne specjalizacje i każdy inaczej dochodził do swojego sukcesu. Niestety doświadczenie i renomę zdobywa się latami, o takich ludziach chcemy czytać.

Podobne artykuły