Na rynku

Dekarz z certyfikatem BRAAS – nowa jakość na polskim rynku!

Program certyfikacji dekarzy wprowadzony w tym roku przez firmę Monier BRAAS cieszy się coraz większym powodzeniem. W październiku pierwsi dekarze, którzy przeszli cały proces certyfikacyjny, otrzymali Certyfikat BRAAS. Kolejnych 80 dekarzy Certyfikat otrzyma w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. A chętnych jest coraz więcej.

Pierwsze certyfikaty BRAAS w rękach dekarzy to przede wszystkim dobra wiadomość dla inwestorów poszukujących sprawdzonych, godnych polecenia fachowców. Pierwszych dziesięć certyfikatów zostało wręczonych dekarzom: Jarosławowi Pawłowskiemu, Karolowi Włodarczykowi, Sławomirowi Mierzwie, Tomaszowi Lesieckiemu, Pawłowi Baumanowi, Piotrowi Długoszowi, Hubertowi Reitorowi, Markowi Walczewskiemu, Maciejowi Hałuskowi i Adamowi Grodziskiemu. W przeciągu kilku najbliższych miesięcy certyfikat otrzyma kolejnych 80 dekarzy, którzy są w trakcie lub przeszli proces certyfikacji. – Certyfikat BRAAS ma dla nas dużą wartość, dlatego chcielibyśmy w ramach możliwości wręczyć go każdemu z dekarzy osobiście, w związku z tym proces samego wręczania certyfikatów potrwa kilka miesięcy– mówi Marek Podeszwa koordynator Programu Certyfikacji Dekarzy i doradca techniczny firmy Monier BRAAS.

Dlaczego Certyfikacja?

Program certyfikacji ma na celu przede wszystkim zmotywowanie fachowców do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji – wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia dekarzy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu.

– W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wysokiej jakości produkty. Dach źle zbudowany jest problemem dla producenta materiałów, bo zwykle w przypadku np. problemów z przeciekaniem, również jakość materiałów jest kwestionowana. Certyfikacja jest ukłonem w stronę wykwalifikowanych fachowców, których warto polecać – tłumaczy Grzegorz Barycki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Jak zdobyć certyfikat BRAAS?

Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe odbycie dwóch szkoleń organizowanych przez firmę Monier Braas, które odbywają się w 4 ośrodkach szkoleń dekarzy BRAAS: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. Obowiązkowym jest ukończenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak wole oko, czy specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stróżkach i krzywiznach.

Dekarz z certyfikatem BRAAS – nowa jakość na polskim rynku!

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostaną zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po odbyciu kolejnego szkolenia technicznego z zintegrowanego systemu dachowego Braas.

Uczestnik Programu Certyfikacji Dekarzy zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe w systemie Braas zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, a dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie WWW, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne. – Liczymy na to, że Certyfikacja Dekarzy pomoże wyodrębnić z rynku godnych zaufania fachowców. A sam Certyfikat stanie się wizytówką wysokiej jakości i gwarancją niezawodności – mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród SUPERDEKARZY, a chęć zdobycia Certyfikatu wynika zarówno z potrzeby podnoszenia kwalifikacji rzemieślniczych, jak i z możliwości pozyskania nowej wiedzy np. dotyczącej montażu systemów solarnych. Każdy dekarz, dzięki Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne.

Szkolenia oferowane przez firmę Monier BRAAS odbyłem zanim jeszcze ruszył proces certyfikacji. Więc w moim przypadku otrzymanie certyfikatu było przypieczętowaniem wieloletniej współpracy i polegało głównie na zweryfikowaniu mojej pracy. Myślę, że taki certyfikat jest szczególnie ważny dla klientów, bo jest to wskazówka, że mają do czynienia z solidną firmą – Paweł Bauman z firmy DEKARSTWO CIESIELSTWO BAUMAN.

Myślę, że wprowadzenie takiego programu to bardzo dobry pomysł. Szkolenia pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę, a sam certyfikat jest argumentem podczas rozmowy z inwestorem, wzbudza zaufanie i pomaga przekonać inwestora, że pracujemy w oparciu o szczegółowe instrukcje producenta, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami – mówi SUPERDEKARZ Jarosław Pawłowski z firmy JAR- DACH.

4.8/5 - (6 głosów)

Data publikacji: 10 listopada, 2013

Autor:

4.8/5 - (6 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    sobota, 29 lutego, 2020

    Zawsze stawiam na zaufanych fachowców dążących do rozwijania się w danej branży ,a otrzymanie certyfikatu Braas jest nagrodą jaki i wyróżnieniem wśród dekarzy.Tylko solidni i uczciwi fachowcy mogą otrzymać ten certyfikat.

Podobne artykuły