Na rynku

Dekarz z certyfikatem – gwarancja jakości

Monier Braas wprowadza na rynek projekt certyfikacji dekarzy. Program ma na celu przede wszystkim zmotywowanie dekarzy do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji – wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia specjalistów.

Wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii musi iść w parze z fachowymi szkoleniami. Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. Chociaż dach to jeden z najważniejszych (pod względem funkcjonalnym i estetycznym) elementów domu i jeden z najtrudniejszych do ewentualnych napraw, inwestorzy nadal mają zbyt małą wiedzę, dlaczego warto poświęcić więcej uwagi na wybór wykonawcy i jakimi kryteriami przy wyborze się kierować.

– W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wysokiej jakości produkty. Certyfikacja jest ukłonem w stronę wykwalifikowanych fachowców, których warto polecać – tłumaczy Grzegorz Barycki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.
Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe odbycie dwóch szkoleń organizowanych przez firmę Monier Braas, w tym obowiązkowo szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty szkoleniowej firmy Monier Braas.

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostaną zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po odbyciu kolejnego szkolenia technicznego ze zintegrowanego systemu dachowego Braas.

– Liczymy na to, że Certyfikacja Dekarzy pomoże wyodrębnić z rynku godnych zaufania fachowców. A sam Certyfikat stanie się wizytówką wysokiej jakości i gwarancją niezawodności – mówi Marek Podeszwa, doradca techniczny Braas.

Szczegółowe informacje na temat Programu oraz aktualizowaną na bieżąco listę certyfikowanych dekarzy można znaleźć na stronie www.superdekarz.pl.

4.8/5 - (6 votes)

Data publikacji: 21 czerwca, 2013

Autor:

4.8/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mateusz
    czwartek, 21 lutego, 2019

    Certyfikowany dekarz ma sens lub taki z dyplomem to pewność wyboru fachowca, który powinien znać się na swojej pracy. Rozwój w budownictwie ciągle trwa, ciągle powstają nowe produkty i techniki ich stosowania. Warto odbywać certyfikowane szkolenia ale zawsze powinny kończyć się egzaminem praktycznym.

Podobne artykuły