Budownictwo tradycyjne

Dekoracyjne płytki ceramiczne – czy to dobre rozwiązanie?

Dekoracyjne płytki ceramiczne - czy to dobre rozwiązanie?

Planujesz remont domu? A może czas na urządzanie pierwszego własnego mieszkania? Niezależnie w której z powyższych sytuacji się znajdujesz, czeka Cię intensywny czas. Malowanie ścian, wybieranie płytek podłogowych, mebli, dodatków – można tak wymieniać w nieskończoność. Na szczególną uwagę zasługuje jednak podłoga, która jest narażona na wzmożoną eksploatację. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się dekoracyjne płytki ceramiczne. Skąd wziął się ich fenomen?

Charakterystyka płytek ceramicznych 

Płytki ceramiczne od wielu lat są uznawane za podstawowe elementy wykończeniowe. Nic dziwnego, ponieważ mają co najmniej kilka atutów, do których zaliczamy m.in.: walory dekoracyjne, trwałość i odporność. Jednak największym plusem jest fakt, że można położyć je nie tylko na podłogę, ale także na ściany i to w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, sprawdzą się także na tarasie i balkonie. 

Co warto wiedzieć przed zakupem? 

Przed zakupem dekoracyjnych płytek ceramicznych należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najważniejszym aspektem jest metraż. Kafle dekoracyjne nie powinny być wykorzystywane w zbyt małych wnętrzach, ponieważ mogą przytłoczyć pomieszczenie. Po drugie – nigdy nie zapełniamy całej ściany ornamentami. Zazwyczaj jedna ze ścian jest ozdobiona, a reszta neutralna. Nie sposób wspomnieć także o rozmieszczeniu płytek, czyli o odpowiedniej perspektywie. Projektanci dość często podpowiadają, aby kafle dekoracyjne wyznaczały konkretne strefy w łazience.

Dekoracyjne płytki ceramiczne - czy to dobre rozwiązanie?

Dekoracyjne płytki ceramiczne – hit ostatnich sezonów 

Dekoracyjne płytki ceramiczne to aktualnie modna i stylowa ozdoba wielu wnętrz. Wybierając tego typu kafle, można w prosty i łatwy sposób ożywić aranżację i stworzyć wyjątkowy projekt w różnych kierunkach stylistycznych. Projektanci kafli ceramicznych opracowali wiele technik zdobniczych. Dzięki temu mamy możliwość wybierać wśród niezliczonej ilości oryginalnych projektów. Co więcej, niektóre płytki naśladują naturalne materiały, takie jak drewno lub kamień. 

Motyw patchwork – udekoruj wnętrze z tymi płytkami 

Aktualnie w wielu sklepach remontowo-budowlanych można spotkać kolekcje z motywem patchworkowym. Jest to jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Płytki ceramiczne w tym stylu najczęściej są wypełnione geometrycznymi kształtami lub kreatywnymi liniami i formami. Jeśli chodzi o kształt – dominują kwadraty. Można również spotkać się z kaflami o nieregularnych krawędziach. Coraz więcej osób decyduje się także na egzotyczne wzory, które nawiązują swoim wyglądem do motywów marokańskich. Jednak w tym przypadku aranżacja całego pomieszczenia musi być dobrze przemyślana. 

Płytki dekoracyjne w stylu glamour 

Styl glamour staje się coraz bardziej popularny jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Szyk i dbałość o szczegóły. To właśnie te cechy najlepiej opisują pomieszczenia o charakterze glamour. Miedziane i lustrzane akcenty w łazience? Zdecydowanie tak! Płytki ceramiczne w kolorze sprawią, że całość będzie nawiązywać swoim wyglądem do SPA. W takiej sytuacji każda kąpiel będzie niesamowitym relaksem. 

Płytki ceramiczne ze sklepu internetowego – czy warto? 

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakupy internetowe. Czy złożenie zamówienia online na podstawowe elementy wykończeniowe to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że tak. W sklepach, takich jak Ekspercilazienek.pl można spotkać bogatą gamę m.in. kafli ceramicznych. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie dać się ponieść emocjom i dopasować konkretny model do charakteru i koloru wnętrza. Płytki ceramiczne na Ekspercilazienek.pl są odporne na uszkodzenia i łatwe do czyszczenia z różnych zabrudzeń. 

Moda na płytki ceramiczne z pewnością szybko nie przeminie. Nic więc dziwnego, że projektanci tych elementów wykończeniowych z sezonu na sezon zaskakują nas nowymi aranżacjami. To właśnie dzięki ich kreatywności można stworzyć piękne i niebanalne rozwiązania w każdym wnętrzu.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 4 września, 2021

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły