Na rynku

Dlaczego czasem hale namiotowe to najlepsze rozwiązanie?

Twoja firma się rozrasta, masz coraz więcej produktów na magazynie, przez co dotychczasowa powierzchnia staje się już niewystarczająca? Potrzebujesz magazynu tylko w sezonie? Albo organizujesz dużą imprezę dla swoich pracowników i nie wiesz, gdzie ich pomieścić? Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z hali namiotowej, która w wielu sytuacjach może okazać się świetnym pomysłem.

Hale namiotowe coraz częściej są wybierane przez przedsiębiorców. Powodów jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest to, że hala to sprawdzone zastępstwo obiektów murowanych, których wybudowanie jest czasochłonne i przede wszystkim drogie. Hala namiotowa najczęściej montowana jest w przeciągu kilku dni i można ją postawić w dowolnej lokalizacji. Do tego dochodzą niskie koszty montażu i utrzymania. Ponadto nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takie obiekty stawiane na konstrukcjach stalowych, często są użytkowane przez cały rok. Wystarczy odpowiednia obudowa, aby korzystać z nich nawet w mroźne dni.

Hala namiotowa – idealna jako magazyn

Towary składowane na paletach są narażone na wiele czynników zewnętrznych, dlatego istotna jest ich ochrona. Potrzebne są zadaszenia i ścianki, które będą chronić przed mocnym słońcem, deszczem, wiatrem oraz przed zakurzeniem. Towary muszą być również zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą lub zniszczeniem. Budowa hali magazynowej często wiąże się z wydatkiem, a jak wiadomo w firmach bardzo ważna jest redukcja kosztów. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na montaż hali namiotowej, która pozwala na spore oszczędności. Ponadto jeśli obiekt ma być tylko tymczasowy, nie jest wymagane żadne zezwolenie. Wystarczy w odpowiedniej placówce podać informacje o planowym postawieniu hali.

Hala na targi i na eventy

Dziś nieodłącznym elementem prowadzenia firmy jest udział w targach branżowych. Hale namiotowe lub namioty straganowe świetnie sprawdzą się właśnie w takich sytuacjach. Z powodzeniem możesz je również wykorzystać, gdy chcesz pochwalić się swoją firmą podczas jakiejś imprezy masowej.
Prowadzisz działalność w branży cateringowej? A może organizujesz duży event dla swoich pracowników? Hala namiotowa to świetny pomysł. Pomieścisz tu sporą liczbę ludzi, stoły oraz krzesła, a przy okazji Twoi goście będą mogli się schować przed deszczem lub słońcem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hali namiotowej?

Bez względu na to z jakiego powodu zdecydujesz się na hale namiotowe, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak: podłoga, dach, rodzaj stelażu, wentylacji. Na stronie gaj-stal.com można znaleźć wiele pomocnych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie podjąć decyzję.

4.9/5 - (34 votes)

Data publikacji: 12 czerwca, 2018

Autor:

4.9/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bazyli L.
    poniedziałek, 14 stycznia, 2019

    Hala namiotowa do dobre rozwiązanie w przypadku produktów sezonowych. Nie trzeba wynajmować nowego magazynu, wystarczy wykorzystać teren przy dotychczasowym magazynie np. część parkingu , czy też trawnika. Montaż i demontaż w kilka dni pozwalają na elastyczne dysponowanie powierzchnią, gdyż często produkty w magazynie przebywają w dużej ilości tylko przez kilka tygodni. Rozważę taką opcję z pewnością w razie potrzeby, a strona gaj-stal.com pomoże mi w odpowiednim wyborze.

Podobne artykuły