Na rynku

Dlaczego warto kupić dom od dewelopera?

Osoby planujące nabycie domu jednorodzinnego mogą zdecydować się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego albo pierwotnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje istotne zalety. Dlaczego warto wybrać dom od dewelopera?

Nowe budownictwo i wysoka jakość

Wiele osób poszukując domu jednorodzinnego decyduje się na transakcję ze względu na atrakcyjny wygląd takiej nieruchomości. Deweloperzy doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowują wizualizacje realizowanych inwestycji, aby potencjalni klienci mogli wyobrazić sobie jak będzie wyglądać ich dom w przyszłości. Przykład można zobaczyć na http://rezydencjepalacowa.pl/. Jednocześnie trzeba zauważyć, że sam wygląd to nie wszystko i liczy się również jakość wykorzystanych podczas budowy materiałów. Nabycie domu od dewelopera daje pewność, że budynek został wzniesiony z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i z wysokiej klasy materiałów, co można zweryfikować sprawdzając odpowiednie dokumenty. Dodatkową zaletą będzie też fakt, że cała okoliczna infrastruktura nowo powstających osiedli domów jednorodzinnych przystosowywana jest do zmieniających się potrzeb mieszkańców, a więc w projekcie przewidziane są drogi o odpowiedniej przepustowości czy miejsca parkingowe.

Bezpieczeństwo transakcji

Zakup domu jednorodzinnego to niemały wydatek, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dobrze ją przemyśleć. Jednocześnie należy pamiętać, że obecnie obowiązujące przepisy prawne chronią interesy nabywców nieruchomości z rynku pierwotnego, którzy wpłacają środki na poczet transakcji jeszcze przed zakończeniem inwestycji. Obecnie pieniądze te trafiają na rachunek powierniczy kontrolowany przez banki, co oznacza, że w razie ogłoszenia upadłości przez dewelopera jego klienci mają spore szanse na odzyskanie wpłaconych sum. Nie jest to jednak jedyne zabezpieczenie nabywców – zgodnie z obowiązującym prawem umowa przedwstępna musi mieć formę aktu notarialnego, zaś deweloper ma obowiązek dostarczyć tzw. prospekt informacyjny, który pozwala zweryfikować stan prawny nieruchomości. Biorąc pod uwagę fakt, że zakup domu z rynku wtórnego wiąże się z pewnym ryzykiem, nabycie nieruchomości od dewelopera może okazać się bezpieczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście niezależnie od aktualnych przepisów prawa warto sprawdzić dotychczasowe realizacje dewelopera i zapoznać się z odpowiednimi dokumentami, co zagwarantuje, że nabycie domu z rynku pierwotnego nie będzie wiązało się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Osoby planujące nabycie domu jednorodzinnego powinny wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników decydujących o tym, czy transakcja okaże się korzystną decyzją. Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego obecnie wiąże się z niewielkim ryzykiem utraty wpłaconych na ten cel pieniędzy, a przy tym ma wiele zalet, jak chociażby pewność, że dom powstaje z wysokiej jakości materiałów i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Możliwość obejrzenia wizualizacji powstających inwestycji i zapoznania się z prospektem informacyjnym pozwala z kolei podjąć przemyślaną w pełni decyzję.

4.7/5 - (44 votes)

Data publikacji: 1 grudnia, 2018

Autor:

4.7/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyczny
    wtorek, 11 grudnia, 2018

    Tylko własna budowa, a nie szajs kupowany od dewelopera, który zbudował coś jak najmniejszym nakładem kosztów i myśli, jak tu wydoić grubą kasę od klienta…

  2. obiektywny
    sobota, 22 grudnia, 2018

    Obecnie domy budowane przez deweloperów to inetres tylko dla nich. Szybkość realizacji odbija się niestety na jakości. Wiadomo, że po wylaniu fundamentów należy odczekać by one osiadły. Niestety inwestycja jest realizowana szybko, a później efekty takie jak pękanie ścian i sufitów.

Podobne artykuły