Okna dachowe

Dlaczego warto zainwestować w obniżony montaż?

Do ogrzania standardowego domu jednorodzinnego potrzeba nawet 100 kWh/m² energii w ciągu jednego roku. W porównaniu do ogrzania domu energooszczędnego 40 /m²/rok, a pasywnego 15 kWh /m²/rok – różnica jest znacząca. Jeżeli nawet nie zdecydują się Państwo na budowę domu pasywnego, proponujemy pomyśleć o zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań – mówi Tadeusz Małyska, ekspert Roto Okna Dachowe.


Obniżony montaż okna dachowego
Licowanie okien z dachem oprócz wielu walorów estetycznych jest także jednym z rozwiązań wpływających pozytywnie na zwiększenie energooszczędności budynku. Odpowiada potrzebom zarówno zwolenników nowatorskich projektów architektonicznych, jak i osób mających na uwadze dodatkową termoizolację.
Obniżony montaż okna dachowego

Na czym polega obniżony montaż?

Podstawową różnicą pomiędzy montażem tradycyjnym a pogłębionym jest umieszczenie okna głębiej w konstrukcji dachu. Dla osiągnięcia takiego efektu stosowany jest specjalny kołnierz z dodatkowymi akcesoriami. Pozwala to na montaż okna do 12 cm głębiej niż przy standardowej zabudowie. Takie rozwiązanie, sprawia, że okno jest w mniejszym stopniu narażone na wpływ czynników atmosferycznych, w szczególności niskich temperatur. Dzięki temu, maleje ryzyko powstawania mostków termicznych w zabudowie okna, co przekłada się na lepszy parametr cieplny.
Obniżony montaż okna dachowego

Zalety – obniżony montaż

Połączenie okna z dachem w głębokiej zabudowie jest rozwiązaniem nie tylko energooszczędnym, ale atrakcyjnym wizualnie, co powoduje, że dach wyróżnia się na tle innych. Oczywiście walor estetyczny można spotęgować, wybierając dachówki i oblachowanie okien w jednym kolorze. Głęboki montaż okien nie ogranicza funkcjonalności okien. Nie powoduje także żadnych ograniczeń w montażu akcesoriów zewnętrznych, takich jak rolety lub markizy.
Obniżony montaż okna dachowego

Obniżony montaż okien Roto

Firma Roto oferuje trzy rodzaje kołnierzy do pogłębionego montażu. Dla okien z serii Designo i dachów o nachyleniu 30-65° rekomendowany jest kołnierz ETL, który pozwala na montaż o 6 cm lub 12 cm poniżej standardowego poziomu. Z kolei, dla najnowszej linii okien RotoQ przygotowano dwa kołnierze: EDJ i EDN, które pozwalają na obniżony montaż w dachach o nachyleniu 20-90° o 4 cm.

Montaż i szkolenia
Tadeusz Małyska
Trener Roto Campus
tadeusz.malyska@roto-frank.com
www.roto.pl
Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/rotooknadachowe

4.7/5 - (12 votes)

Data publikacji: 27 października, 2017

Autor:

4.7/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. awal0308
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Różnica w kosztach ogrzewania naprawdę robi wrażenie. Głęboki montaż okna wydaje się mieć same zalety. Energooszczędność to niewątpliwa zaleta. Dodatkowo czynnik wizualny – jak dla mnie, tego typu okno prezentuje się o wiele lepiej niż tradycyjne. Możliwość montażu dodatkowych akcesoriów to kolejny plus. Na pewno pomyślę o tym rozwiązaniu przed nadchodzącym remontem.

 2. maus
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Zastosowanie rozwiązań energooszczędnych pozwala ograniczyć zużycie energii i zminimalizować straty ciepła a co za tym idzie zmniejszyć nasze koszty. Jednym z dobrych rozwiązań jest obniżony montaż okien Roto, który gwarantuje utrzymanie komfortu cieplnego zarówno latem jak i zimą. Warto chyba skorzystać z takich innowacyjnych rozwiązań. Polecam.

 3. kobietka
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Podczas budowy własnego domu po za kosztami budowy czy funkcjonalnością, znaczenie ma także niski koszt utrzymania obiektu. Z tego też powodu warto zastosować tak zwany obniżony montaż okien, który nie ogranicza funkcjonalności okna a znacznie wpływa na energooszczędność. Proponuję zapoznać się dokładniej z tym rozwiązaniem.

 4. Marta
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Muszę przyznać, że obniżony montaż okien dahcowych jest ciekawym rozwiązaniem. Nie będę ukrywać, że jako kobieta bardziej patrzę na walory estetyczne, jednak zmniejszone ryzyko powstawania mostków termicznych jest w moim przypadku równie ważne. Więcej ciepła powinno zostawać wewnątrz mieszkania.

 5. Krzysztof
  piątek, 3 sierpnia, 2018

  Koszty utrzymania domu to jeden z czynników decydujących o jego zakupie dlatego warto o tym pomyśleć już na etapie budowy tudzież remontu po zakupie. Obniżony montaż okien Roto pozwala nam spełnić warunek energooszczędności a przy tym są piękne wizualnie.

 6. JKari
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Nie zdawałam sobie sprawy z faktu, że rodzaj montażu okien dachowych ma tak duże znaczenie dla zwiększenia energooszczędności domu. Fajnie, że firma Roto proponuje w tym zakresie rozwiązania zapewniające lepszy parametr cieplny… Na dodatek – sądząc po zdjęciach – obniżony montaż okien Roto robi naprawdę świetne wrażenie wizualne.

 7. PRZYJACIEL
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Firmy od dawna poszukują rozwiązań podnoszących energooszczędność mieszkań a co za tym idzie podnoszą w tym zakresie standardy rynkowe. Montaż okna z obniżonym poziomem montażu stało się powszechnym rozwiązaniem. Okna z możliwością obniżonego montażu prościej i szybciej się montuje a walory estetyczne i ograniczenie zużycia ciepła przemawiają za takim montażem.

 8. Lolek
  sobota, 4 sierpnia, 2018

  Każda oszczędność energii to dobra decyzja. Firma Roto bardzo dobrze podąża za obecnymi trendami. Nie dość, że oszczędzamy energię to i zyskujemy ciekawy wizualnie efekt.

 9. Elżbieta
  niedziela, 5 sierpnia, 2018

  Obniżony montaż okien dachowych, to znakomite rozwiązanie. Bardzo duża oszczędność energii minimalizacja strat ciepła oraz atrakcyjna wizualizacja domu. Każdy z nas chciałby, aby jego dom wyróżniał się na tle innych, a właśnie taki montaż to sprawia.

Podobne artykuły