Okna dachowe

Dlaczego wykonawcy montują okna dachowe Dakea Ultima?

Okna dachowe Dakea Ultima cieszą się dużym uznaniem wśród dekarzy. Nic w tym dziwnego, bowiem za ich wyborem przemawia wiele korzyści, zarówno dla wykonawcy dachu jak i inwestora.


Podstawą jest szybki i łatwy montaż, a okno Dakea Ultima montuje się sprawnie i intuicyjnie, nawet za pierwszym razem. Wszystkie elementy konstrukcyjne okna są dobrze dopasowane, a gotowe rozwiązania w postaci kołnierza izolacyjnego ze spienionego polietylenu (IFC) oraz kołnierza uszczelniającego z folii paroprzepuszczalnej (RUC) stanowią dodatkową wygodę dla dekarza. Montaż tego okna to oszczędność czasu, tak ważna w przypadku firmy wykonawczej, gdyż przekłada się na możliwość wykonania większej ilości pracy i uznanie w oczach inwestora. Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC to 100% wodoszczelności montażu i wygoda wynikająca z braku konieczności docinania folii (kołnierz jest jednoczęściowy). Kołnierz IFC natomiast zapewnia izolację termiczną ramy, a dzięki samoklejącej taśmie łatwo się go mocuje. Jak podkreśla Daniel z firmy Dach-Pol […] kupując okno Ultima zyskuje się rozwiązanie systemowe. Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych elementów montażowych, ponieważ kołnierze z folii paroprzepuszczalnej i izolacyjny są dołączone do okna gratis.

Wodoszczelny montaż okna Dakea Ultima przy użyciu kołnierza z folii paroprzepuszczalnej (RUC) przez pana Daniela z firmy Dach-Pol.

Wodoszczelny montaż okna Dakea Ultima przy użyciu kołnierza z folii paroprzepuszczalnej (RUC) przez pana Daniela z firmy Dach-Pol.

Gwarancja wytrzymałości – Dakea Ultima

Pan Daniel wraz z kolegami z firmy Dach-Pol montuje okna Ultima na nowobudowanym warszawskim osiedlu. Wskazuje, że szybki montaż i odpowiednia konstrukcja okna to cechy dobrej klasy okna. Solidna rama wykonana jest z sezonowanego drewna sosnowego klejonego warstwowo, co zapewnia trwałość i wytrzymałość ramy okna na bardzo trudne warunki atmosferyczne. System uszczelek zgrzewanych w narożnikach to natomiast niezawodna wodoszczelność konstrukcji. Okno jest trwałe i przetrwa lata co potwierdza gwarancja producenta wynosząca aż 20 lat. […] Jest to najdłuższa gwarancja na rynku. Po zamontowaniu okna Dakea inwestor zyskuje pewność, a dekarz spokój – podkreśla Daniel z firmy Dach-Pol.

Szyba bezpieczna – Dakea Ultima

Spokój i bezpieczeństwo to niezmiernie ważne kryteria wyboru okna dachowego. Hartowana szyba zewnętrzna jest objęta dożywotnią gwarancją na gradobicie. Laminowana szyba wewnętrzna dzięki swojej strukturze zapewnia bezpieczeństwo w przypadku zbicia szyby – dwie warstwy folii odpornej na rozdarcie zapobiegają bowiem rozsypaniu się szyby na kawałki. Wykonawcy podkreślają, że w dzisiejszych czasach tzw. bezpieczna szyba to konieczna cecha okna dachowego.

Okno Dakea Ultima z kołnierzem izolacyjnym ze spienionego polietylenu (IFC).

Okno Dakea Ultima z kołnierzem izolacyjnym ze spienionego polietylenu (IFC).

Okna dachowe Dakea Ultima to nie tylko szybki i łatwy montaż, trwała konstrukcja oraz wytrzymałość. Trzeba również wspomnieć o komforcie użytkowania przyszłych użytkowników. Dzięki zastosowaniu w zewnętrznej szybie powłoki tytanowej Titan Glass łatwiej jest utrzymać okno w czystości. Dwutlenek tytanu uaktywnia się w reakcji z promieniami ultrafioletowymi i podczas deszczu ułatwia zmywanie kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni szyby. W efekcie, szyba schnie szybciej i nie pozostają na niej smugi

Pakiet szybowy jest wyposażony w 6 mm szybę, to jest o połowę grubszą od standardowego okna. A przecież właściwości akustyczne okna dachowego są dla inwestora bardzo istotne. Producent informuje, że w porównaniu do standardowych okien hałas jest ograniczony nawet o 50%. Specjalne oblachowanie z powłoką pochłaniającą hałas i folia redukująca hałas w pakiecie szybowym o połowę zmniejsza poziom hałasu podczas opadów deszczu. Słychać tę różnicę – wystarczy postukać w okno – dodaje Daniel z firmy Dach-Pol.

Ciepło pod kontrolą – Dakea Ultima

Oprócz niskiego poziomu hałasu okno Dakea Ultima zapewnia inwestorowi najwyższą klasę przepuszczalności powietrza (Klasa 4) oraz bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej (Uw = 1,2 W/m²K). Niskoemisyjne powłoki w pakiecie szybowym z jednej strony zapobiegają utracie ciepła zimą, zmniejszając tym samym koszty ogrzewania. Z drugiej zaś strony chronią pomieszczenie przed nagrzaniem w porze letniej redukując przedostawanie się promieni UV do wewnątrz pomieszczenia. To z kolei znacznie ogranicza powstawanie przebarwień elementów wyposażenia.
Dakea logo
Dlaczego wykonawcy montują okna dachowe Dakea Ultima? Bo to solidne i pewne okna, których montaż jest bezproblemowy, a inwestor jest zadowolony – podsumowuje Daniel. Trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania to argumenty, których trzeba posłuchać, a 20-letnia gwarancja na okno Ultima to potwierdza

4.7/5 - (22 votes)

Data publikacji: 22 października, 2017

Autor:

4.7/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. aga
  sobota, 16 czerwca, 2018

  Nie ma nic lepszego niż dobry dekarz o czym przekonałam się przy niedawnej wymianie dachu a dekarz który profesjonalnie doradzi zakup odpowiednich materiałów to już skarb. Tak też było w naszym przypadku fachowiec doradził zakup okien Dakea Ultima i był to najlepszy wybór z możliwych. Polecam

 2. Lolek
  poniedziałek, 18 czerwca, 2018

  Dakea Optima to faktycznie fantastyczne rozwiązanie. Przemawia za nim niezawodna wodoszczelność, trawałość i wyrzymałość. Nic dziwnego, że na te okna jest aż 20-letnia gwarancja.

 3. krzychu12
  poniedziałek, 18 czerwca, 2018

  Szybki i łatwy montaż to niewątpliwa zaleta okien Dakea Ultima.
  Mniej pracy = niższe koszty. Pełna wodoszczelność jest niewątpliwą zaletą a gwarancja na 20 lat daje poczucie bezpieczeństwa. Ale dla mnie najbardziej przekonująca jest hartowana szybka -przy dzieciach wręcz obowiązkowa!

 4. Kami
  poniedziałek, 18 czerwca, 2018

  Z opisu okien Dakea Ultima zawartego w artykule wynika, że są ona naprawdę świetne – nie tylko łatwe w montażu, ale i wygodne w użytkowaniu. Szczególnie podoba mi się powłoka tytanowa, która ułatwia utrzymanie okna w czystości – udogodnienie dla mnie idealne 🙂

 5. Judi
  wtorek, 19 czerwca, 2018

  Niewiarygodnie długi okres gwarancji udzielany przez producenta sprawia, że człowiek z większym zaufaniem podchodzi do tego typu produktu. Ogromnym plusem jest dożywotnia gwarancja na gradobicie – dzięki hartowanej szybie zewnętrznej. Dodatkowo szybki i prosty montaż okna oraz izolacji.

 6. robert258
  czwartek, 28 czerwca, 2018

  Dla użytkownika argument “uznanie przez dekarzy” nie ma żadnego znaczenia. Użytkownik chce mieć trwałe i dobrej jakości okna.

 7. piok4
  piątek, 29 czerwca, 2018

  Niewątpliwą zaletą okien dachowych jest to, że dają one często jedyną możliwość uzyskania naturalnego światła na poddaszu. Sprawdzają się wówczas, kiedy mieszkamy w zacienionym miejscu.

 8. PRZYJACIEL
  sobota, 30 czerwca, 2018

  20 lat gwarancji – BOMBA!!!! To chyba jeden z najlepszych argumentów aby dokonać zakupu okien Dakea Ultima. Pozostałe zalety opisane też mają duże znaczenie…no i jeszcze DUŻY plus – kołnierze i folia w GRATISIE 🙂

 9. Budujemy.Eu
  środa, 20 marca, 2019

  Okna dachowe DAKEA – to produkt najwyższej jakości.
  Do tego cała gama akcesorii: Rolet i markiz
  Genialne rozwiązanie za niewielkie pieniądze.

 10. Dekarz
  poniedziałek, 6 stycznia, 2020

  Te okna nie są złe ale różnica między nimi a fakro jest zamała

Podobne artykuły