Pokrycia bitumiczne

Den Bit-A i Den Bit-M, grunt oraz masa asfaltowo-kauczukowa do dachów firmy Den Braven

Den Bit-M Dysperbit firmy Den Braven, fot. Den Braven
Den Bit-M Dysperbit firmy Den Braven, fot. Den Braven

Papa pokrywająca dach narażana jest nieustannie na niszczące działanie promieni UV, mróz i inne czynniki erozji. Utrzymanie jej w odpowiedniej formie jest zatem o tyleż konieczne, co trudne. Odpowiedzią na te problemy jest masa hydroizolacyjna do dachów Den Bit-M wraz z gruntem Den Bit-A, znajdująca się w ofercie firmy Den Braven. Zapewnia ona zabezpieczenie dachowych pokryć bitumicznych przed degradacją.

Materiałem stosowanym do wykonywania przeciwwilgociowej i przeciwwodnej izolacji jest papa. Utrzymanie jej w odpowiednim stanie jest ważne nie tylko ze względu na dach, ale także stan całego budynku. Stałe negatywne działanie czynników atmosferycznych sprawia, że posypka, którą pokryta jest papa – niszczeje. Powstają przez to mikropęknięcia, które pozwalają na wniknięcie wilgoci w głąb powierzchni. Podczas mrozów woda rozsadza papę i sprawia, że tworzą się w pokryciu dachu pęcherze. Przyczynia się to do jego szybszego niszczenia. Co kilka lat zatem powierzchnię pokrytą papą należy poddawać konserwacji. Doskonale nadają się do tego produkty Den Bit-A oraz Den Bit-M będące w ofercie firmy Den Braven, stworzone do tego rodzaju prac.

Den Bit-M – zarówno uszczelnia jak i zabezpiecza

Firma Den Braven wprowadzając do oferty Den Bit – dyspersyjną masę asfaltowo – kauczukową dała klientom produkt pozwalający zabezpieczyć papę poprzez związanie posypki naruszonej opadami, czy topniejącym śniegiem, a także wiatrem i słabymi kwasami, z którymi nasz dach może mieć kontakt. Masa pozwala także uszczelnić mikropęknięcia, które powstać mgły od czasu poprzedniej konserwacji. Tworzy wtedy szczelną warstwę przeciwwilgociową. Baza wodna dysperbitu Den Mit-M została zmodyfikowana kauczukiem syntetycznym. Zatem powłoka wykonana przy pomocy tego produktu jest trwale elastyczna nawet w niskich temperaturach i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Masę można stosować do powierzchni o dowolnym spadku, nie bojąc się o jej spłynięcie, gdyż ma ona właściwości tiksotropowe. Użyteczność masy Den Bit-M firmy Den Braven  to nie tylko powierzchnie kryte papą. Można ją także stosować do renowacji i konserwacji materiałów bitumicznych. Doskonale sprawdza się także w bezspoinowych pokryciach dachowych na pokładzie z jednej warstwy papy albo zbrojonych tkaninami technicznymi. Inne zastosowanie to izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, czy posadzek w piwnicach i garażach. Masa dostępna jest w kolorze czarnym i ceglastym.

Grunt to grunt

Bitumiczny grunt wodny Den Bit-A firmy Den Braven, fot. Den Braven

Bitumiczny grunt wodny Den Bit-A firmy Den Braven, fot. Den Braven

Zanim zabezpieczymy dach dysperbitem Den Bit-M powinniśmy jego powierzchnię odpowiednio przygotować przez jej zagruntowanie. Firma Den Braven nie oferuje do tego celu, ( w przeciwieństwie do większości producentów) użycia rozcieńczonej masy, która później służy do właściwego zabezpieczenia dachu. Stworzony został bowiem specjalny bitumiczny grunt wodny  Den Bit-A. Głębokiej penetracji podłoża (do 3-4 mm) sprzyja jego drobnocząsteczkowa struktura. Grunt głęboko wnika w powierzchnię. Modyfikowana kauczukiem syntetycznym z dodatkiem lateksu baza sprawia, że stworzona powłoka jest bardzo elastyczna. Jedna warstwa Den Bit-A wystarczy, by silnie związać się z górną warstwą podłoża i utworzyć warstwę szczepną dla materiałów powłokowych. Jest to zabieg dużo bardziej skuteczny niż dysperbit rozcieńczony w proporcjach 1:1. Stosowanie gruntu Den Bit-A jest nie tylko skuteczniejsze, alei tańsze, gdyż rozcieńcza się go wodą w stosunku 1:9

Niezwykle ważne jest, by prawidłowo zabezpieczyć dach papą. Nie chodzi tu jedynie o wilgoć, która może wniknąć w strukturę budynku. Dysperbit Den Bit-M połączony z gruntem Den Bit-A daje ochronę bitumiczny materiałom pokryciowym i wydłuża ich degradację. Kolejna konserwacja będzie zatem konieczna w dłuższym odstępie czasu. Oszczędza to nie tylko niepotrzebny kłopot, ale i finanse.

Grunto Den Bit-A Koncentrat firmy Den Braven, wiadro 5 kg, cena hurtowa brutto – 60,38 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 5 kg, cena hurtowa brutto –17,55 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 10 kg, cena hurtowa brutto – 31,95 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 20 kg, cena hurtowa brutto – 60,99 pln
Dysperbit Den Bit-M (ceglasty) firmy Den Braven, wiadro 10 kg, cena hurtowa brutto –39,52 pln
Dysperbit Den Bit-M (ceglasty) firmy Den Braven, wiadro 20 kg, cena hurtowa brutto – 75,87 pln

www.denbraven.pl

4.6/5 - (19 głosów)

Data publikacji: 19 kwietnia, 2010

4.6/5 - (19 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    niedziela, 2 sierpnia, 2020

    są osoby które jeszcze stosują papę. papa jest materiałem który trzeba cyklicznie konserwować. kiedyś stosowano głównie smołę, dzisiaj to już zmieniło dzięki takim uniwersalnym materiałom konserwującym jest już o wiele łatwiej.

Podobne artykuły