Ubrania robocze

Dobrze absorbujące wstrząsy obuwie ochronne Elten Wellmaxx do stałego użytku

W wielu zawodach rzemieślniczych noszenie obuwia ochronnego, które przeciwdziała powstawaniu obrażeń, jest obowiązkowe. Pracownicy codziennie, przez wiele godzin muszą nosić takie buty, poruszając się po twardej powierzchni, pracując w pozycji stojącej lub kucznej. Wynikające z tego ciągłe obciążenie stopy ma bardzo negatywny wpływ na cały układ ruchu. Szczególnie dzieje się tak wówczas, gdy ochrona stopy w niewystarczającym stopniu absorbuje i wytłumia wstrząsy. Powyższym problemom zapobiega obuwie ochronne z serii „Wellmaxx” wytwarzane przez producenta obuwia ochronnego, firmę Elten. Rewolucyjna technologia podeszwy zapewnia optymalne wytłumienie, które odciąża stopę i podnosi komfort noszenia obuwia.

W dzisiejszych czasach obuwie ochronne musi zapewniać więcej niż samą tylko ochronę zgodną z właściwymi obowiązującymi przepisami. Pracownicy branży budowlanej muszą mieć także zapewniony możliwie jak największy komfort. Ma to szczególne znaczenie m.in. przy pracach dekarskich, budowie kanałów lub pracach murarskich. Przy związanych z wykonywaniem tych zadań czynnościach następuje zwiększenie obciążenia stawów i mięśni, spotęgowane wielogodzinną pracą w pozycji stojącej lub klęczącej, czy nawet biegu. Ponadto niejednokrotnie pracownicy wykonują swoją pracę na twardych podłożach cementowych lub betonowych, które nie posiadają właściwości amortyzujących wstrząsy czy drgania. U osób takich mogą wystąpić oznaki zmęczenia pleców lub mięśni, takie jak na przykład bóle stawów, które mają negatywny wpływ na ich dobre samopoczucie i w dłuższej perspektywie zmniejszają ich wydajność. Takie dolegliwości wynikają także z noszenia nieprawidłowego obuwia. Dlatego też wygodne obuwie ochronne może znacząco podnieść dobre samopoczucie i mieć pozytywny wpływ na zdrowie pracowników.

Również w modelu „Reaction XXT Mid ESD S3” rdzeń podeszwy został wykonany z poliuretanu termoplastycznego Infinergy® marki BASF, którego wytłumiające właściwości znacząco podnoszą komfort noszenia (zdjęcie © ELTEN GmbH).
Również w modelu „Reaction XXT Mid ESD S3” rdzeń podeszwy został wykonany z poliuretanu termoplastycznego Infinergy® marki BASF, którego wytłumiające właściwości znacząco podnoszą komfort noszenia (zdjęcie © ELTEN GmbH).

Drgania i wstrząsy wytłumione efektywnie przez cały dzień pracy

Opracowując rozwiązania związane z ochroną stopy w obszarach takich, jak komfort noszenia, producenci obuwia bazują na nowoczesnych koncepcjach wytłumiania i absorpcji drgań. Proponowane przez nich rozwiązania, takie jak seria „Wellmaxx“ marki Elten, są zgodne z najnowszymi zdobyczami techniki. Ten pochodzący z Dolnej Nadrenii producent obuwia ochronnego zastosował rewolucyjną technologię produkcji podeszwy wykorzystującą opatentowany materiał Infinergy®. Znalazł on zastosowanie m.in. w obuwiu S4 – „Reaction XXT“ i w półbutach „Senex XXT ESD S3“. Infinergy® to opracowane przez BASF rozwiązanie zawierające ekspandowany termoplastyczny poliuretan (E-TPU). Materiał ten szczególnie dobrze wytłumia uderzenie stopy o podłoże, co zmniejsza wysiłek związany z bieganiem i stanowi znaczące ułatwienie dla osób wykonujących pracę w pozycji stojącej. Podobnie jak w modelu „Reaction XXT“, również w modelu „Senex XXT“, należącym do serii „Wellmaxx Trainers”, podeszwa buta pomaga zapobiegać wypadkom wynikającym z potknięcia, poślizgu lub upadku dzięki głębokiemu na 4 mm bieżnikowi.

4.9/5 - (49 votes)

Data publikacji: 20 kwietnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Tomasz
    wtorek, 21 kwietnia, 2020

    cały proces amortyzacji stopy odbywa się na podeszwie buta. odpowiedni materiał i wykonanie robi całą swoją robotę dla komfortowego użytku. buty muszą być wygodne i zapewniać dobrą przyczepność i amortyzację, wtedy będziemy zadowoleni w pełni z ich funkcji.

  2. Witek
    środa, 22 kwietnia, 2020

    Na codzień korzystam z obuwia roboczego tak więc doceniam ich znaczenie. Chętnie pracowałbym w takim obuwiu amortyzującym wstrząsy i drgania. Z pewnością dolegliwości wynikające z takiej pracy w pozycji stojącej zmniejszą się a wtedy warunki pracy będą bardziej komfortowe. Buty Elten Wellmaxx to dobra propozycja i zgłoszę to swoim szefom.

Podobne artykuły