Elektronarzędzia

Dokładne cięcie bez kabla – nowa akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18

Kolejny członek rodziny Festool 18 V: nowa akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18 zachwyca swoją wytrzymałością i doskonałą ergonomicznością cięcia.

AGC 18 to akumulatorowy pakiet mocy, który wyznacza standardy nie tylko w kwestii wytrzymałości, ale także ergonomiczności. Nowa akumulatorowa szlifierka kątowa jest przeznaczona w równym stopniu dla cieśli, stolarzy i malarzy, ponieważ doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju cięcia oraz drobnych prac szlifierskich na placu budowy bez użycia przewodu zasilającego – mówi José Kunze, stolarz, doradca techniczny w Festool. Inteligentny szczegół: ten kompaktowy pakiet mocy wraz z zamontowanym narzędziem szlifierskim oraz akumulatorem z łatwością zmieści się do Systainera, co pozwoli zaoszczędzić czas przy pakowaniu i rozpakowywaniu urządzenia. Blokowane wrzeciono oraz nakrętka mocująca umożliwiają błyskawiczną, beznarzędziową wymianę krążka. Szlifierka kątowa AGC 18 charakteryzuje się również wysoką ergonomicznością: umiejscowienie przełącznika zostało doskonale dopasowane do wszelkiego rodzaju cięcia – całe narzędzie jest perfekcyjnie wyważone. Należy wspomnieć również o szczególnie cichej pracy silnika EC-TEC i niskim poziomie wibracji. Udało się to osiągnąć dzięki odseparowaniu silnika od obudowy.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18

Bezszczotkowy, silny i wytrzymały

Sercem nowej AGC 18 jest bezszczotkowy i dzięki temu bezawaryjny silnik EC-TEC. Został on umieszczony w szczelnie zamkniętej obudowie, która chroni go przed dostępem pyłu. Inteligentny elektroniczny układ sterowania również jest chroniony przy pomocy szczelnej obudowy, która uniemożliwia przenikanie pyłu do środka. Odporność na pył oraz trwałość, w połączeniu z obszerną ofertą usług Festool Service sprawiają, że AGC 18 to pewna inwestycja.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18

Silnik charakteryzuje się łagodnym rozruchem, a dodatkowo został wyposażony w elektroniczne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe. Bezpieczeństwo i trwałość zapewnia również ochrona przed ponownym rozruchem, cyfrowe monitorowanie temperatury oraz hamulec silnika. Dzięki tym funkcjom użytkownik może lepiej kontrolować działanie maszyny, a jego praca jest bezpieczniejsza. Prędkość obrotową nowej AGC 18 można ustawić w sposób bezstopniowy od 4500 do 8500 obrotów na minutę, co umożliwia pracę dostosowaną do konkretnego materiału. Te inteligentne szczegóły zapewniają niezwykłą wytrzymałość i trwałość AGC 18, a jednocześnie są przyjazne dla portfela użytkownika. Nowa akumulatorowa szlifierka kątowa będzie dostępna w sprzedaży od września 2019.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18
Akumulatorowa szlifierka kątowa Festool AGC 18
Dane techniczne AGC 18
Napięcie akumulatora18 V
Prędkość obrotowa na biegu jałowym4500 – 8500 (min-1)
Średnica tarczy-Ø125 milimetrów
Gwint na wrzecioniem14
Pojemność akumulatora Li-Ion5,2 Ah
Ciężar z akumulatorem Li-Ion2,7 kg

Więcej informacji na stronie www.festool.pl

4.9/5 - (42 votes)

Data publikacji: 27 września, 2019

Autor:

4.9/5 - (42 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zbyszek
    sobota, 28 września, 2019

    Fajne nowe urządzenie od Festool. Czasem potrzebne jest mobilne urządzenie do cięcia. Nie zawsze dostępne jest zasilanie. Taka akumulatorowa szlifierka powinna sprawdzić idealnie.

  2. Zenon
    sobota, 11 kwietnia, 2020

    Sezon prac ogrodowo-domowych zbliża się dużymi krokami. Robię przegląd swoich urządzeń i widzę, że bez narzędzi akumulatorowych będzie ciężko. Tak więc oferta f-my Fest jest na czasie i chętnie się jej przyjrzę. A akumulatorowa szlifierka kątowa chyba będzie jednym z pierwszych zakupów.

Podobne artykuły