Realizacje

Dom jak origami

Inspiracja azjatycką sztuką składania papieru to  oryginalny i intrygujący pomysł na projekt domu. Celem przebudowy było powiększenie przestrzeni użytkowej i został on osiągnięty: pierwotne 100m2 przekształcono w aż 180m2.

Projekt: LAMA Architects
Lokalizacja: Otopeni, Rumunia

Metamorfoza pozwoliła przekształcić także charakter przestrzeni. Zaskakujące, geometryczne kształty sprawiają, że dom łączy tradycyjny charakter z odważną nowoczesnością. Ciepłe drewno skontrastowane zostało z dużymi powierzchniami surowej szarości betonu. Ten niezwykły kontrast powoduje, że przestrzeń jest jednocześnie przyjazna i chłodna. Znakomitym uzupełnieniem wystroju są pełne energii barwy, a żółta kanapa czy też nowoczesne, kolorowe obrazy wnoszą do wnętrza radość i beztroskę. Tak oto powstał niepowtarzalny dom, pełen sprzeczności i skrajności, a zarazem piękny i harmonijny.

origamidomwrumunii08 origamidomwrumunii09 origamidomwrumunii10origamidomwrumunii02 origamidomwrumunii03 origamidomwrumunii04 origamidomwrumunii05 origamidomwrumunii06 origamidomwrumunii07  origamidomwrumunii11 origamidomwrumunii12 origamidomwrumunii13 origamidomwrumunii14

Zdjęcia: Archimania, via: freshome
5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 2 lipca, 2016

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    niedziela, 19 września, 2021

    Bardzo fajny projekt. Gdybym tylko miał taką możliwość zaryzkowałbym budowę domu o oryginalnym kształcie w jakimś ciekawym miejscu. Idea origami jest inspirująca i gdyby połączyć ją np. z ogrodem w stylu japońskim to mogłoby to być to co wciągnie nas w świat wschodu pomimo innej lokalizacji. Sam projekt domu z artykułu – klasa. Inwestor ma bonus od życia.

Podobne artykuły