Realizacje

Dom Santiago G1 ENERGO – prosty i tani w budowie

Santiago G1 to dom, w którym komfortowo zamieszka 3-4-osobowa rodzina, ceniąca codzienną wygodę i przytulny design. Projekt łączy współczesne trendy z zestawem sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych.

Ponadczasowa elegancja

Projekt domu Santiago G1 ENERGO jest udanym połączeniem tradycyjnej architektury z nowoczesnością. Prosta i klasyczna bryła domu przełamana została ciekawymi akcentami – uwagę zwraca pomysłowo zaaranżowana strefa wejściowa oraz wielkoformatowe okna, dodające formie lekkości i pięknie doświetlające wnętrze. Całość efektownie prezentuje się w eleganckiej bieli, wzbogaconej dla estetycznego smaku drewnianymi i kamiennymi detalami.

domjednorodzinny (2) domjednorodzinny (1) domjednorodzinny (3)

Wygodny podział

Funkcjonalnie rozplanowany układ pomieszczeń zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni i każdemu z domowników daje poczucie komfortu i swobody. Atutem projektu jest otwarta strefa dzienna z reprezentacyjnym salonem, który połączono z jadalnią. Na szczególną uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek – jego ciepły blask ogrzewa wnętrze i umila mieszkańcom chłodniejsze dni i wieczory. Na poddaszu znajduje się wyciszona część nocna z trzema przestronnymi sypialniami, funkcjonalną garderobą oraz łazienką.

Relaks na dwóch poziomach

Dom Santiago G1 ENERGO olśniewa wspaniałą przestrzenią wypoczynkową na świeżym powietrzu. Dostępny z salonu i gabinetu szeroki taras stanowi przedłużenie części dziennej i w porze letniej zamienia się we wspaniałe miejsce do rekreacji i spotkań z najbliższymi. Dodatkowy taras z pięknym widokiem na okolicę zaplanowany został na poziomie poddasza. Jego wyciszony charakter i spokojna atmosfera pozwalają złapać oddech od zgiełku codzienności.

Atuty projektu okiem architekta:

 • zwarta bryła sprzyjająca energooszczędności
 • funkcjonalne i ergonomiczne wnętrze z podziałem na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu
 • praktyczny gabinet na parterze z możliwością adaptacji na dodatkową sypialnię
 • otwarta część dzienna z centralnie ulokowanym kominkiem
 • duża strefa gospodarcza pozwala na wybór dowolnego sposobu ogrzewania budynku
 • dwie łazienki
 • fantastyczny taras na dachu garażu
 • częściowo zadaszony taras na parterze
 • bryła sprzyja wykonaniu energooszczędnych rozwiązań instalacyjnych – pompy ciepła, systemu solarnego i fotowoltaicznego

Więcej na: www.archipelag.pl

Źródło: Archimania, www.archimania.pl
Zdjęcia: archipelag.pl

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 27 kwietnia, 2016

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 23 września, 2019

  Fajny projekt dla młodej aktywnej i nowoczesnej rodziny. Optymalne wykonanie, wykorzystanie nowoczesnych technologii (opcja), energooszczędnosść, tarasy, optymalny podział funkcyjny wnętrza. Jest za – chętnie bym skorzystał z projektu jakbym teraz budował.

Podobne artykuły