Budownictwo drewniane

Dom szkieletowy od projektu po realizację

Firma Hebeldom obsługuje klientów budujących dom szkieletowy kompleksowo. Służy bowiem pomocą na etapie wyboru optymalnego projektu, jak i przy budowie budynku do stanu deweloperskiego.


Firma Hebeldom działa od 2010 r. Pierwsze szlify związane z budownictwem szkieletowym właściciel firmy, Zdzisław Czaja, zdobywał w Norwegii. A tam jak wiadomo budownictwo szkieletowedom szkieletowy ma długą historię i jest na bardzo wysokim poziomie.

Dom szkieletowy od projektu po realizację

Dom szkieletowy – rodzaje projektów

Firma Hebeldom jest w stanie zrealizować zarówno projekty domów typowych, jak i konstruowanych pod kątem indywidualnych oczekiwań klientów. Jednak bez względu na projekt do budowy podchodzi się tak, aby każdą realizację traktować indywidualnie. Z uwzględnieniem preferencji inwestora dobierany jest również styl architektoniczny budynku np. country lub nowoczesny. Właściciel firmy, Zdzisław Czaja, bazując na swoim doświadczeniu jest w stanie doradzić przy wyborze odpowiedniego rozwiązania konstrukcyjnego. Ma również kompetencje do tego, aby pomóc przy doborze instalacji budynku. Dom zrealizowany przez firmę Hebeldom na pewno będzie więc komfortowy nie tylko pod względem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, ale i instalacyjnych.

Dom szkieletowy od projektu po realizację

Dom szkieletowy – technologia budowy

Domy energooszczędne wznoszone przez firmę Hebeldom wykorzystują technologię Steico. Tym sposobem budynek jest trwały i ma najwyższą jakość wykonania. Ściany budynków powstają na hali produkcyjnej wyposażonej w zaawansowane maszyny obróbcze. Następnie są one montowane już na płycie fundamentowej u inwestora.

Dom szkieletowy od projektu po realizację

Gotowy dom szkieletowy w 4 miesiące

Dzięki zastosowaniu technologii budownictwa szkieletowego domy mogą być wznoszone praktycznie przez cały rok. Wynika to stąd, że za wyjątkiem płyty fundamentowej pozostałe elementy konstrukcyjne budynku – ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy, więźba dachowa są przygotowywane na hali produkcyjnej.

Zaledwie po 3 dniach od rozpoczęcia budowy bryła budynku ma już zadaszenie, po czym można już kontynuować dalsze prace. Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa nie dłużej niż 3 miesiące.

Dom szkieletowy od projektu po realizację

Dom szkieletowy – kompleksowa oferta

Decydując się na współpracę z Hebeldom inwestor zyskuje przede wszystkim pomoc architekta (adaptacje projektów), wysoką jakość materiałów naturalnych i ekologicznych oraz drewno suszone z certyfikatem jakości. Firma Hebeldom jest również w stanie wykonać płytę fundamentową. Przy budowie wykorzystywane są własne materiały, zatem inwestor nie traci czasu na ich szukanie i organizowanie.

Ciągły rozwój

Firma Hebeldom stawia na rozwój. Na przykład w tym roku jej siedziba przeniosła się do nowego, powiększonego biura. Oprócz tego na ukończeniu jest budowa hali magazynowej, natomiast z końcem roku powstanie nowa hala produkcyjna. Tym sposobem możliwości wytwórcze zostaną zdecydowanie zwiększone.

Dom szkieletowy od projektu po realizację
Dom szkieletowy od projektu po realizację
Dom szkieletowy od projektu po realizację

Firma Hebeldom jest również obecna na wielu imprezach wystawienniczych – np. Międzynarodowe Targi Budma 2018 w Poznaniu. To właśnie na targach prezentowane są technologie, przy użyciu których powstają domy oraz zdecydowanie zaznaczana jest wiodąca pozycja na rynku. Dodatkowo firma Hebeldom prowadzi sprzedaż drewna i innych materiałów do budowy i wykończeń domów drewnianych. Jest również prowadzona sprzedaż produktów Steico: belek dwuteowych, wełny drzewnej do izolacji ścian, płyt termoizolacyjnych oraz termoizolacji wdmuchiwanej. Odpowiednio certyfikowane drewno, suszone komorowo, jest sprowadzane ze Szwecji.

Firma HEBELDOM jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - dom szkieletowy
Firma HEBELDOM - dom szkieletowy

F.P.H.U Hebeldom Zdzislaw Czaja
ul. Długa 35, Rokocin
83-200 Starogard Gdański
tel. 502 493 998

4.9/5 - (47 votes)

Data publikacji: 24 czerwca, 2018

Autor:

4.9/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Witek K.
    środa, 6 lutego, 2019

    Będąc w Skandynawii zobaczyłem budowę domu szkieletowego w osiedlu przeznaczonym dla seniorów. W tydzień powstał domu gotowy do użytkowania. Widzę że oferta f-my Hebeldom jest ciekawa. Możliwość indywidualnego projektu, budowa kompleksowa od A do Z, drewno, doradztwo i jak widać gotowe realizacje to wszystko przemawia na korzyść Hebeldomu. Dom drewniany jest ciepły, przytulny, energooszczędny. A suszone komorowo drewno do budowy jest sprowadzane ze Szwecji. Z pewnością przy budowie domu zwrócę się do f-my o ofertę.

  2. Marta
    poniedziałek, 18 maja, 2020

    Budowa domu w 4 miesiące to budowa ekspresowa. Dla osób, które budują dom w sposób tradycyjny ten czas jest niewyobrażalny. Przez 4 miesiące to ledwo można wykonać pokrycie dachowe. Zaletą jest też to, że nie musimy przejmować się pogodą podczas stawiania budynku.

Podobne artykuły