Realizacje

Dom z drewna i kamienia

Podstawą wyjątkowego projektu mogą być ruiny. Na bazie dwóch kamiennych ścian włoski architekt Rocco Borromini zaprojektował dom, który jest kwintesencją alpejskiego stylu.

Projekt: Rocco Borromini
Lokalizacja: Włochy
Powierzchnia: 66 m2

Drugim po kamieniu najważniejszym elementem projektu włoskiego domu jest drewno. Nadaje ono budynkowi ciekawy wygląd. Projekt domu łączy w sobie tradycję i charakter włoskich Alp z nowoczesnością. Wąski, ale wysoki budyneczek pnie się w górę podobnie jak otaczające go szczyty, a każda z trzech kondygnacji ma zaledwie 22 m2. Kamienna konstrukcja zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas śnieżycy, drewno zaś nadaje domkowi przytulny charakter. Duże przeszklenia pozwalają podziwiać okolicę, a jednocześnie czynią wnętrza jasnymi i pełnymi słońca. Ten niezwykły budynek, choć jest nowoczesnym projektem, współgra z dawną zabudową w jego otoczeniu.

Źródło: Archimania.pl
Zdjęcia: via: digsdigs

 

4.7/5 - (6 votes)

Data publikacji: 24 kwietnia, 2017

Autor:

4.7/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Leon
    czwartek, 15 sierpnia, 2019

    Genialna realizacja – projektu drewno i kamień, czyli naturalnych materiałów z których budowano od wieków. Miałem przyjemność mieszkać w tego typu domu we Francji. Niesamowite uczucie spokoju, ciszy i ta atmosfera, to połączenie z historią. Świetny projekt – gratulacje. Moje marzenie – nadal niespełnione.

Podobne artykuły