Dom z… płyty warstwowej?
Architekt Rafał Szymański od wielu lat ma do czynienia z płytami warstwowymi. Stosował je przy projektach dużych obiektów przemysłowych. Wtedy pomyślał o stworzeniu projektu domu z użyciem tego materiału. Ponieważ obawiał się, że nikt nie będzie „czymś takim” zainteresowany, ostatecznie projekt posłużył mu do budowy własnego domu.
Pojechaliśmy do Gliwic żeby obejrzeć dom. Użycie płyty z ukrytym zamkiem okazało się strzałem w dziesiątkę. Elewacja wygląda jak monolit o atrakcyjnym wzorze, a cały dom ma nowoczesny i minimalistyczny charakter.
Po jakimś czasie pan Rafał przysłał nam informacje o kosztach eksploatacji domu. Wyniki okazały się bardzo dobre! Wtedy napisaliśmy na blogu Balex Metal artykuł Płyty warstwowe – sposób na dom tańszy w budowie i eksploatacji.
Teraz ten dom wzbudza sporo emocji i zainteresowania – dom pasywny z płyty warstwowej.
Postanowiliśmy porozmawiać z panem Rafałem! A dokładnie nasz ekspert, Jacek Łazuka. Ciekawi jesteśmy tej wymiany poglądów. Pan Rafał ma całą listę ważnych aspektów domu, które warto poruszyć. Dom jest szybki w budowie z elewacją, która powstała zaledwie w 10 dni i łatwo ją utrzymać w czystości. Dom można po prostu zmyć myjką wysokociśnieniową, a czasem wystarczy większa ulewa. Dom ma cechy budynku pasywnego, a cały projekt nawiązuje do najnowszych trendów w ekologii.
To jaki jest ten dom z „warstwówki”?
Nowoczesny czy dziwny? Ekologiczny czy niepraktyczny? Tani czy tańszy wśród drogich? Dowiesz się o każdym „za” i „przeciw” podczas spotkania ekspertów. Rafał Szymański, architekt, który zbudował własny dom z płyty warstwowej w rozmowiez Jackiem Łazuką, ekspertem BM, który o płytach wie prawie wszystko.
Rozmowa ekspertów, wymiana opinii, porównania eksploatacji, prezentacja najciekawszych obiektów.
Już 27.05. w środę, o godz. 10:00 na Fb/Superizolacja
Nie możesz tego przegapić! Do zobaczenia!
ludzie szukając co raz to lepszych lub gorszych możliwości w budowaniu czy ocieplaniu budynków. skoro tak buduje się hale, to dlaczego nie dom? dobre pytanie, gdzie jest zysk, a gdzie strata. domy stają się co raz bardziej proste w budowie. zobaczymy co powiedzą eksperci.
interesujacy artykuł
Włąśnie postawiłem dom z płyty warstwowej 85 m pod klucz za 140 000 zł .