Budownictwo drewniane

Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Firma Domy Biedrzycki od lat buduje energooszczędne i pasywne domy szkieletowe wykorzystując do tego lite drewno oraz najnowsze technologie. Na szczególną uwagę wśród nich zasługuje system budowlany Steico.


Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe
Firma z powodzeniem działa na rynku już kilkanaście lat. Najwyższa jakość technologiczna i funkcjonalna realizowanych przez Domy Biedrzycki inwestycji to wynik bogatego doświadczenia i licznych szkoleń.
Firma, poza realizacją i wykonawstwem, prowadzi także doradztwo techniczne dla inwestorów oraz firm budowlanych, które są zainteresowane budową domów szkieletowych. Właściciele kładą duży nacisk na propagowanie idei budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego w Polsce oraz wprowadzanie nowych technologii takich jak wspomniany już wcześniej system budownictwa naturalnego Steico.

Domy Biedrzycki – ambasador Steico

Firma Domy Biedrzycki dzięki wykorzystaniu technologii Steico jest w stanie wybudować dom szkieletowy, który spełnia wymogi domu pasywnego. To nowoczesne rozwiązanie można stosować zarówno przy wykonywaniu ścian, stropów jak i dachów. Dzięki niemu w takim budynku zapotrzebowanie na energię zmniejsza się nawet ośmiokrotnie w porównaniu z inwestycjami wznoszonymi w technologii tradycyjnej z uwzględnieniem obowiązujących norm.

Podstawą technologii Steico są belki dwuteowe dostępne jako wersje STEICOjoist oraz STEICOwall, które dobiera się w zależności od przeznaczenia. Zapewniają one odpowiednią wytrzymałość i stabilność konstrukcji zachowując bardzo dobre parametry w zakresie izolacji termicznej. Belki dwuteowe stanowią ekonomiczną, a zarazem znacznie lżejszą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji takich jak belki stalowe, żelbetowe i drewniane, które są nieodzownym elementem ścian, stropów i dachów budynku.

Belki dwuteowe STEICOjoist stosuje się w konstrukcjach stropów i dachów budynków szkieletowych. Belki mają od 160 do 400 mm wysokości, co umożliwia dostosowanie grubości izolacji do wymaganych parametrów budynku. Dzięki odpowiedniej wytrzymałości jest możliwe wykonywanie podłóg i stropów o dużych rozpiętościach bez konieczności stawiania słupów i podpór. Z kolei w konstrukcjach dachu można zamocować materiał izolacyjny bez potrzeby montażu dodatkowych rusztów.

Belki STEICOwall są przeznaczone do wznoszenia konstrukcji ścian szkieletowych. W tym systemie można wykorzystać belkę izolowaną bazującą na dodatkowych pasach płyty porowatej po obu stronach średnika.
Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Materiały izolacyjne

Firma Domy Biedrzycki wykorzystuje kilka rodzajów materiałów izolacyjnych Steico. Łączą one w sobie kilka zalet w postaci: niskiego współczynnika przewodzenia, dużej gęstości i znacznej pojemności cieplnej. Tym sposobem pomieszczenia mają zapewnioną bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła podczas zimy oraz zabezpieczone są przed stratami chłodu latem. Dzięki porowatej i włóknistej strukturze materiały izolacyjne mogą gromadzić duże ilości powietrza, co pozwala na kumulowanie energii.
Izolacja STEICOflex to maty z surowców naturalnych w postaci włókna drzewnego. Materiał ten jest najlepszą oraz najzdrowszą izolacją termiczną i akustyczną w domu szkieletowym. Dobra elastyczność, którą się charakteryzuje zapewnia również szczelne wypełnienie przestrzeni znajdujących się pomiędzy elementami konstrukcyjnymi pozwalając na eliminację mostków termicznych. Z kolei na etapie montażu, dzięki odpowiedniej sprężystości izolacji, nie jest potrzebne dodatkowe mocowanie. W konstrukcjach ścian dwuwarstwowych doskonale sprawdzą się płyty STEICOprotect. Są one odporne na ściskanie i można je pokrywać tynkiem.
Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Prefabrykowane domy szkieletowe – szybko i kompleksowo

Domy wybudowane w technologii szkieletowej mają wiele zalet. Za szkieletową technologią wznoszenia domów przemawia przede wszystkim szybka realizacja inwestycji, energooszczędność powstających z jej wykorzystaniem budynków, oraz ich wysoka jakość i trwałość. Dom szkieletowy wraz z odpowiednim fundamentem może być wybudowany w stanie „pod klucz” w ciągu 3 miesięcy. Oferta firmy Domy Biedrzycki nie ogranicza się jedynie do realizacji konstrukcji domów szkieletowych. Firma realizuje usługę zaczynając od projektu, poprzez budowę, kończąc na nadzorze nad wykończeniami. Prefabrykacja elementów umożliwia szybkie i dokładne postawienie budynku energooszczędnego najwyższej jakości.

Mazowieckie Centrum Energooszczędnego Budownictwa Szkieletowego – dystrybucja materiałów

Firma poza budową domów jest także autoryzowanym dystrybutorem materiałów Steico na terenie Centralnej Polski, gdzie powstaje Mazowieckie Centrum Energooszczędnego Budownictwa Szkieletowego. Centrum będzie prowadziło szkolenia, spotkania dyskusyjne oraz dystrybucję materiałów STEICO propagując najnowsze technologie oraz zdrowe budownictwo.
Firma Domy Biedrzycki jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych – EDG, oraz aktywnym partnerem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Posiada certyfikat „Passive House Designer” wydany przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.

Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe
Domy Biedrzycki – Przemysław Biedrzycki
Wilków nad Wisłą 27, 05-155 Leoncin
Kontakt 501 660 408

4.7/5 - (46 votes)

Data publikacji: 31 lipca, 2017

Autor:

4.7/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Felicita
  poniedziałek, 16 października, 2017

  Takie domy prezentują się świetnie, tylko że na pewno nie każdy będzie sobie mógł na takie pozwolić.

 2. jarek
  wtorek, 14 listopada, 2017

  W takim domu mieszka się na pewno dużo lepiej niż w murowanym.Dużo cieplej i suszej domy prezentują się świetnie.

 3. Kamil
  wtorek, 14 listopada, 2017

  Szkieletowe domy nie są dobrze znane tym bardziej cieszy mnie, że można pozyskać trochę informacji z artykułu. Cieszy również fakt, że takie domu maja również certyfikaty, normy itd

 4. irek
  środa, 15 listopada, 2017

  Coraz więcej mówi się już takim budownictwie, i zdobywa sobie wielu zwolenników na naszym rynku. Przede wszystkim energooszczędność, wytrzymałość, szybkość budowy no i estetyka. Domy o takiej konstrukcji (lekkiej konstrukcji) wyglądają dobrze.

 5. arek.bar
  środa, 15 listopada, 2017

  Coraz więcej mówi się o domach pasywnych i jest to swego rodzaju wyzwanie dla budowniczych. Estetyka jest dodatkowym walorem.

 6. Marta Turzewska
  środa, 15 listopada, 2017

  Mieszkam sama w domu pasywnym już ponad rok i jestem bardzo zadowolona. Nie wiem jak mogłam dotychczas mieszkać w domu tradycyjnym i ciągle podkładać do pieca:-)

 7. pasywny
  środa, 15 listopada, 2017

  Szybkość budowy, pasywność i energooszczędność prefabrykowanych domów szkieletowych to niewątpliwie podstawowa zaleta tego typu budowli. Do tego dochodzi jeszcze estetyka i różnorodność konstrukcji, co sprawia, że tego typu domy mają wielką przyszłość.

 8. Rarytasik
  środa, 15 listopada, 2017

  Nie miałem wcześniej pojęcia, że domy szkieletowe mają tyle wspaniałych zalet. Szczególnie zadziwia mnie fakt, iż taki dom można wybudować w przeciągu zaledwie 3 miesięcy. Po przeczytaniu tego artykułu tego typu domki zdecydowanie zyskały moją sympatię.

 9. Łukasz
  środa, 15 listopada, 2017

  Energooszczędny dom w trzy miesiące to duża zaleta. Dobrze, że są takie firmy, które ułatwiają nam życie. Polecam Domy Biedrzycki

 10. kos
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Zawsze jestem za ekologią,a takie domy energooszczędne domy,to jest przyszłość budownictwa w którą warto inwestować.

 11. IśkaG.
  czwartek, 16 listopada, 2017

  W ciągu 3 mies. można wybudować dom? Jest świetny ! Jestem ciekawa jaka cena wchodzi w grę.Podobają mi się ekologiczne domy z drewna.

 12. lulek
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Niesamowite jaka to dzis technologia żeby w tak krótkim czasie wybudowac dom pod klucz.Firma Domy Biedrzycki robia wielką furorę ,są energooszczedne trwałe

 13. Klari
  czwartek, 16 listopada, 2017

  Pierwszy raz słyszę o domach Biedrzyckich i naprawdę jestem pod wrażeniem. Dzięki artykułowi zapoznałam się ze szczegółami tych konstrukcji. Nie dość, że ładnie wyglądają to jeszcze mają inne zalety, o których możemy zapomnieć w domach murowanych. Super sprawa!

 14. Marian
  piątek, 17 listopada, 2017

  Nie jestem w stu procentach przekonany do domów drewnianych, gdyż są to metody powiedzmy nowatorskie. Ale właśnie dlatego należy się przyglądać nowym technologiom,gdyż materiały budowlane, się zmieniają, i dzięki temu można bardzo wiele zaoszczędzi, podczas budowy własnego domu.

 15. Dariusz
  piątek, 17 listopada, 2017

  Świetny artykuł. Domy pasywne to bardzo ciekawy temat, dlatego dziękuję autorowi za jego przybliżenie. Myślę, że takie domy będzie się coraz częściej budować i każda informacja na ten temat jest bardzo cenna.

 16. olaa
  sobota, 18 listopada, 2017

  Bardzo cieszę się że trafiłam na ten artykuł. Te domu są super

 17. Dino
  poniedziałek, 20 listopada, 2017

  Świetny dom, wykorzystujący w pełni nowoczesne technologie. Oszczędność materiałów i surowców w budowie a przede wszystkim pełna ochrona środowiska. Myślę że takich domów w przyszłości będzie powstawało coraz więcej.

 18. Dagmi
  czwartek, 30 listopada, 2017

  W obecnych czasach dużo osób stawia na domy energooszczędne. Myślę ,że mają one swoją przyszłość w budownictwie. Ponadto fajnie się prezentują.

Podobne artykuły