Warsztat

Drabiny aluminiowe – kiedy wybrać jednostronną, a kiedy dwustronną drabinę

drabiny aluminiowe

Drabiny aluminiowe to jedne z najbardziej poręcznych i najpopularniejszych drabin obecnych na rynku. Zawdzięczają to swojej lekkości i trwałości materiału, z którego powstały, czyli aluminium. Drabiny te nie wymagają specjalnej konserwacji i są odporne na korozję. Oznacza to, że można je wykorzystać w dowolnych warunkach atmosferycznych — np. w czasie mrozu czy deszczu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, co sprawia, że często zastanawiamy się, jaką drabinę wybrać. Jednostronna czy dwustronna? — oto jest pytanie!

Decydując się na wybór drabiny aluminiowej, warto pamiętać o kilku ogólnych zasadach. Rekomendujemy wybrać drabinę, która będzie wytrzymała, stabilna, o odpowiedniej wysokości i zgodna ze swoim przeznaczeniem. Decydując się na zakup drabiny, polecamy wybrać model z asortymentu sprawdzonego producenta.

Drabiny jednostronne — kiedy wybrać?

Drabiny aluminiowe jednostronne to rozwiązanie dla osób, które stawiają na stabilność i bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. To dobre rozwiązanie do domu, biur oraz małych warsztatów. Drabiny tego typu są łatwe w składaniu, lekkie i zajmują mało miejsca. Drabiny jednostronne świetnie sprawdzają się w czasie malowania pomieszczeń, dzięki umiejscowieniu szczebli tylko po jednej stronie oraz płaskiej powierzchni na szczycie. Umożliwia to położenie lub powieszenie farby na szczycie. Drabiny jednostronne różnią się wysokościami, jednak większość nie przekracza 4m. Wynika to z ich dostosowania do pracy w pomieszczeniach. Rzadko wykorzystuje się je w ogrodzie. Ich zaletą są szerokie stopnie, które pozwalają na stabilną postawę ciała na drabinie. Z kolei antypoślizgowe stopki gwarantują bezpieczeństwo.

Drabiny aluminiowe dwustronne — dla kogo?

Drabiny dwustronne przeznaczone są do użytku w miejscach, gdzie nie ma stabilnego i bezpiecznego oparcia, a chcemy mieć jak największe pole manewru. Drabiny te są popularne wśród osób zajmujących się wykończeniami, remontami, czy w czasie prac ogrodowych. Aluminum, z którego są wykonane, sprawia, że są wytrzymałe na uszkodzenia w czasie remontów i wykończeń mieszkań. Drabiny dwustronne mają różne wysokości i rozstaw, dlatego ważne jest, aby stały na pewnym i stabilnym podłożu. Warto zdecydować się na ten sprzęt, jeśli cenimy sobie wygodę oraz ergonomię podczas pracy. Oprócz szerokich stopni po obu stronach i antypoślizgowych stopek, drabiny posiadają pasy zabezpieczające przed złożeniem drabiny, co podnosi bezpieczeństwo pracy na jeszcze wyższy poziom. 

Drabina jednostronna różni się od drabiny dwustronnej głównie swoim przeznaczeniem. Przed zakupem, warto więc zastanowić się, do czego będzie nam potrzebna. Drabiny jednostronne będą idealnym wyborem, jeśli potrzebujemy jej podczas codziennych czynności. Natomiast w trakcie bardziej profesjonalnych prac, warto rozważyć zakup drabiny dwustronnej, która dzięki stopniom po obu stronach, zapewni nam możliwość wygodnej i sprawnej pracy.

4.9/5 - (16 głosów)

Data publikacji: 22 września, 2020

4.9/5 - (16 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    wtorek, 22 września, 2020

    wydaje się, że drabina dwustronna jest bardziej uniwersalna i bardziej wykorzystywana w pomieszczeniach, ale krótsza. drabina jednostronna bardziej pasuje na zewnątrz, ma więcej możliwości wydłużenia i przymocowania do jakiejś powierzchni. wszystkie powinny mieć odpowiednie stoki, blokadę przed złożeniem i antypoślizgowe stopnie. tak więc wszystko zależy od potrzeb przy danej pracy.

  2. rzeczoznawca
    środa, 23 września, 2020

    Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad pożądaną wysokością drabiny, tak by móc sięgnąć do właściwego punktu. Z kolei trzeba wziąć pod uwagę do jakich zadań ma służyć. No i oczywiście wpływ na wybór ma stabilność i solidność wykonania. Te czynniki winny decydować o wyborze drabiny.

Podobne artykuły