Warsztat

Drill Tool 50X – niewidoczne połączenia desek tarasowych

Narzędzie Drill Tool 50X jest pomocne podczas mocowania desek tarasowych. Zapewnia ono niewidoczne mocowanie desek tarasowych, zatem główek wkrętów nie widać na zamontowanych deskach tarasowych. Do tego zyskuje się jeszcze szybki czas montażu oraz precyzję montażu.

Zalety Drill Tool 50X docenią przede wszystkim wykonawcy tarasów drewnianych. Co prawda budowa narzędzia nie wydaje się być skomplikowana to jednak dzięki niej można szybko montować deski tarasowe zachowując takie same odstępy między kolejnymi deskami. Ponadto narzędzie pozwala na łatwe i precyzyjne nawiercenie otworów pod odpowiednim kątem tak aby wkręty były niewidoczne i solidnie mocowały deski do konstrukcji tarasu. Wystarczy umieścić przyrząd na desce i wprowadzić wiertło do otworu, co pozwoli na wywiercenie otworów montażowych pod odpowiednim kątem oraz trwałe przykręcenie deski. Zapewnia to powtarzalne i szybkie wiercenie oraz bezproblemowe przykręcanie desek w ustalonych równych odstępach. Zyskuje się więc oszczędność czasu podczas montażu tarasu.

katy mocowania wkretów w desce tarasowej
kąty mocowania wkrętów w desce tarasowej
Przyrząd Drill Tool 50X
Przyrząd Drill Tool 50X
przyrząd drill tool podczas mocowania deski tarasowej
przyrząd drill tool podczas mocowania deski tarasowej

Przebieg pracy z Drill Tool 50X

Podczas prac związanych z montażem tarasu w pierwszej kolejności należy zadbać o dokładne i solidne przygotowanie konstrukcji tarasu oraz perfekcyjne wypoziomowanie legarów.  Ważne jest aby legary były wypoziomowane na całej płaszczyźnie tarasu co zapewni łatwy montaż i estetyczny wygląd desek tarasowych. W zależności od gatunku drewna – zgodnie z instrukcją firmy Eurotec należy utworzyć odpowiedni odstęp pomiędzy deskami a legarem. Wykorzystać można przy tym np. taśmę EPDM o grubości 3mm. Takie rozwiązanie będzie gwarancją dobrej wentylacji i zapewni skuteczną ochronę przed migracją wody między konstrukcją a deskami tarasowymi. Jednocześnie wyeliminujemy możliwość powstania skrzypiącego tarasu. W następnej kolejności narzędzie do wiercenia Drill Tool 50X należy umiejscowić na desce tarasowej i wzdłużnie na legarze.

zestaw do wykonywania otworów i mocowania wkrętu
zestaw do wykonywania otworów i mocowania wkrętu
zestaw do wykonywania otworów i mocowania wkrętu
zestaw do wykonywania otworów i mocowania wkrętu
zestaw do wykonywania otworów i mocowania wkrętu

Dla każdego rodzaju drewna miejsca łączenia trzeba wcześniej nawiercić – średnica otworu 3,3 mm-4 mm, po czym możemy przykręcić deskę tarasowa do legara. Najlepsze do tego zadania będą wkręty tarasowe (np. MB 4,2 X 60) we wstępnie wywierconych otworach pod kątem nachylenia 50°. Czynność tą wykonuje się wykorzystując narzędzie Drill Tool 50X. Ustawia się je na podłożu w linii z podkonstrukcją.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170
E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen

tel. +49 2331 62450

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

4.7/5 - (52 votes)

Data publikacji: 12 sierpnia, 2018

Autor:

4.7/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły