Rynny metalowe

Drugi sezon AluRynny

Polscy dekarze zastanawiają się co jeszcze robi na rodzimym rynku firma Gutti i te jej przydługie, aluminiowe, profilowane „na żywo” 😉 kolorowe AluRynny…

Rynna bez końca? Aluminiowa? Oficjalni Dystrybutorzy? O co w tym wszystkim chodzi? Chcą gdzieś zabrać prowizję od naszych ulubionych plastików i tytan-cynków? Przecież tak fajnie biega się po drabinach z każdym elementem systemu, odcinkiem rynny, łącznikiem itp. itd. Dlaczego Gutti chce instalować na naszych dachach te lekkie, nierdzewne i kolorowe wynalazki? Po co komu aluminiowa rynna której nie trzeba malować, która nie przecieka i nie spadnie po zimie?

Wielu traktuje system Gutti jak wynalazek rodem z drugiej strony lustra czy jakiegoś tam Atlantyku. Nie zauważają oni faktu że materiał oferowany w Polsce pochodzi z UE (Hiszpania, Włochy i Niemcy), a jego jakość i grubość – 0,7mm – jest nieporównywalna z grubościami używanymi w USA – 0,45mm. Nawet dekarzom ciężko uwierzyć w łatwość i szybkość montażu Alurynny. A przecież instalacja AluRynny zajmuje dwóm tylko wykonawcom mniej niż 6 godzin. Dzięki temu system na 100 metrów bieżących jest objęty gwarancją i jeszcze tego samego dnia gotowy na deszcz.

Ale przecież ludzie lubią jak im rynny ciekną albo spadają, blakną, zapychają się… Dla dekarzy to dodatkowa robota albo marża na nowym systemie. Jakieś 40% ? Po co z tym Gutti w ogóle współpracować? Przecież to wynalazek i w ogóle niemożliwe u nas…

W imieniu zarządu spółki Gutti chcę zapewnić że „Misja niemożliwa” AluRynny okazała się jednak możliwa – udało się stworzyć fundament sieci Oficjalnych Dystrybutorów, zrealizować ponad 200 instalacji AluRynny, sprzedać kilkaset ton aluminium i troszkę zmienić podejście do „bezproblemowego” systemu Gutti. A współpracuje się zazwyczaj po to by z(a)robić więcej razem niż samemu…

Powoli daje się zauważyć AluRynnę na polskich dachach, a jej użytkownicy chwalą sobie zarówno system, brak łączeń czy kolorystykę, jak i profesjonalizm oraz fachowość naszych Dystrybutorów.

Co takiego w tym Gutti jest? Dlaczego nasza misja jest wyjątkowa i dlaczego ciągle jeszcze działamy na polskim rynku?

Odpowiedzi są bardzo proste.

Po pierwsze, jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu zajmującego się profesjonalnymi rozwiązaniami w budownictwie z wykorzystaniem aluminium, miedzi i cynku. Nasza firma korzysta z 25 lat doświadczenia wszystkich pracowników wszystkich oddziałów na świecie. W każdym z państw w którym działamy oferujemy kompleksowe wsparcie dla zdecydowanych z nami pracować. Szkolenia, ubrania robocze i pomoc reklamowa to dopiero początek naszej wspólnej drogi. O gorącej, hiszpańskiej atmosferze nawet nie wspominam 😉

Po drugie, oferujemy najwyższej klasy surowiec i akcesoria do produkcji systemu, łącznie z serwisem maszyn i całościowym wsparciem technicznym.

Nie konkurujemy z tanimi systemami plastikowymi i stalowymi, ale oferujemy zbliżoną do nich cenę za metr gotowego systemu.

Drugi sezon AluRynny

Nie walczymy również z rynnami z miedzi czy tytan-cynku, z powodzeniem jednak dajemy porównywalną lub wyższą jakość.

Estetyka niespotykana w innych systemach i bogata oferta kolorystyczna jest specyfiką AluRynny Gutti i wartością dodaną naszego rozwiązania.

Po trzecie, rynek Rzeczpospolitej Polskiej jest dla nas i całego koncernu wyjątkowy i ze wszech miar interesujący. Nie zamierzamy się poddać i uciec po roku czy pięciu. Nasz system sprawdza się w Polsce, a opinie wyrażane przez jego użytkowników są pozytywne a czasami wręcz entuzjastyczne.

Problem leży w uświadomieniu ludzi – wykonawców, handlowców, inwestorów – że to działa, że nie jest zaaa drooogieee, i że się sprawdza. Pragniemy, także za pośrednictwem „Dekarza i Cieśli” w dalszym ciągu przekonywać, pokazywać i dawać alternatywę zwykłej rynnie. Celem Gutti na kolejne lata jest powiększanie sieci Dystrybutorów oraz kolejne instalacje AluRynny. Chcemy pokazać także inne możliwości wykorzystywania naszego podstawowego surowca – aluminium. Podbitka aluminiowa, parapety, obróbki blacharskie, aluminium w arkuszach, maszyny do zaginania to tylko część naszej szerokiej i ciągle powiększającej się oferty.

Mimo trudnych, nie tylko dla budownictwa czasów, jesteśmy tutaj by zmienić polskie dachy, rynny i budowy. Na lepsze, tańsze, nowocześniejsze, bardziej estetyczne, mniej zawodne, a także, last but not least, bardziej opłacalne, dla klientów i wykonawców.

Do tego wyzwania zapraszamy ludzi z pomysłem, gotowych podzielić naszą wizję i skorzystać na tym – dekarzy, budowlańców oraz inwestorów. Otwartych na nowe rozwiązania i technologie zapraszamy do podwarszawskich Janek, gdzie w AluRynny i materiał na obróbki blacharskie wyposażyliśmy nowootwarty Dom Modelowy. Można nas także spotkać na specjalnych spotkaniach – pokazach, współorganizowanych przez regionalne oddziały Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, gdzie serdecznie zapraszamy. Podobnie jak na nową stronę www.guttipolska.pl

Parafrazując słowa prezesa PSD – pana Michała Olszewskiego – AluRynna to przyszłość!

Marko Hernaiz
dyrektor generalny GUTTI POLSKA Sp. z o. o.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 12 października, 2011

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Adrian
    wtorek, 5 marca, 2019

    AluRynny czyli aluminiowe powlekane rynny to coś innego niż metalowe czy PCV rynny. AluRynny robione są na miejscu, jakby na zamówienie, dopasowane do dachu. Aluminium też może przetrwać długie lata.

Podobne artykuły