Na rynku

Duma zawodu blacharza

Zakład blacharski Oivind Nielsen a/s w Oslo przeprowadził całe prace blacharskie do projektu Campus, budynku o wysokiej, zielonej fasadzie z miedzi.

Projekt fasady należy do największych w Norwegii wykonanych z miedzi pokrytych patyną. W sumie wykorzystano cztery tysiące metrów kwadratowych Nordic Green Plus, dostarczonych przez Outokumpu Copper. Materiał fasady spełnia wszelkie wymagania dotyczące środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa.

Dumny blacharz Oivind Nielsen mówi: – Fantastycznie pracuje się z miedzianą blachą. Dużą zaletą był fakt, iż blacha z miedzi pokryta była plastikowa powłoką, aby chronić piękną zielona powierzchnię. Było to bardzo praktyczne zabezpieczenie przed ewentualnymi szkodami. Powierzchnia była giętka i łatwa w użyciu w warsztacie. Formowanie materiału w miejscach, gdzie patyna była na powierzchni miedzi szło gładko, bez powstawania pyłu i jakichkolwiek problemów.

Blacharz demonstruje moduł miedzi w NordicGreen Plus, który tworzy wysoką fasadęCampusa.Blacharz demonstruje moduł miedzi w Nordic Green Plus, który tworzy wysoką fasadę Campusa.

Podczas montowania oddzielaliśmy plastikową warstwę ochronną. Gwarantowało to idealną powierzchnię fasady, co jest naszym powodem do dumy. – Najlepszy rezultat fasady z miedzi uzyskaliśmy przy bliskiej współpracy z firmą Outokumpu oraz architektami. Prace blacharskie zaliczają się do ważnej części interesującej architektury, gdzie znaczna, połyskująca na zielono fasada, sprawia swym widokiem wszystkim radość.

Źródło: Forum miedzi

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 23 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły