Na rynku

#DumnyDekarz – akcja, która wspiera dekarstwo w Polsce

Koniunktura na rynku usług dekarskich jest znakomita, a zatem na dostęp do dobrze płatnych zleceń w tym sektorze nie tylko profesjonaliści nie mogą narzekać. Dekarze podkreślają otwartość na przyuczenie młodych do zawodu, a nawet szkolą całkowitych laików w tej dziedzinie. Tym samym w dobie ograniczonych możliwości szkolnictwa budowalnego, profesjonaliści wzięli na siebie odpowiedzialność za kształcenie początkujących. W ramach akcji #DumnyDekarz realizowanej pod patronatem Dakea oraz mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, fachowcy ułatwiają absolwentom szkół dekarskich start w zawodzie.

Integracja dekarzy

#DumnyDekarz już trzeci rok z rzędu integruje środowisko dekarskie, tworząc płaszczyznę wzajemnej wymiany doświadczeń również w ramach fanpage na Facebooku. – Nikt lepiej od samych dekarzy nie przybliży młodym tajników oraz niezaprzeczalnych zalet tego zawodu – podkreśla Magdalena Zarzycka z zespołu Dakea, patrona akcji. Właśnie na stronie fanów #DumnyDekarz osoby będące na etapie decyzji o przyszłej karierze mogą dowiedzieć się sporo o profesji od samych praktyków zawodu. A ci są ze sobą zgodni, że pracy dla dekarza nigdy nie zabraknie, a ich zawód staje się po prostu prestiżowy.

Wsparcie merytoryczne

Mecenasem akcji #DumnyDekarz jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które między innymi na każdym etapie rozwoju kariery wspiera chętnych rzemieślników dzieląc się z nimi wiedzą i doświadczeniem. Co podkreślają praktycy zawodu, w tych fachu trudno się nudzić, bo każdy dach to nowe wyzwanie. Z tego względu pomoc merytoryczna i możliwość skonsultowania koncepcji rozwiązań dachowych stanowi zwłaszcza dla adeptów zawodu ogromnie wsparcie.

Praktyczna pomoc

Nieodłącznym elementem akcji #DumnyDekarz jest regularnie prowadzone wydawnictwo Dekarze, prezentujące w każdym wydaniu wywiady z praktykami zawodu. Doświadczeni rzemieślnicy opowiadają w nim o własnej drodze do dekarstwa, historii sukcesu, jak również pasjach, na które mogą sobie pozwolić dzięki prestiżowej pracy. To obowiązkowa lektura dla zarówno młodych, jak i doświadczonych dekarzy, która pokazuje blaski i cienie dekarstwa. Dodatkowo, za każde jej unikalne pobranie ze strony www.dumnydekarz.pl marka Dakea przekazuje 10 złotych na rzecz profesjonalnych zestawów narzędzi, które za pośrednictwem Polskie Stowarzyszenia Dekarzy trafią do najzdolniejszych absolwentów szkół dekarskich w Polsce.

Aby wesprzeć akcję i porozmawiać o dekarstwie wystarczy polubić fanpage #DumnyDekarz na Facebooku.

4.7/5 - (6 votes)

Data publikacji: 5 lipca, 2021

Autor:

4.7/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. belfer
    wtorek, 6 lipca, 2021

    W czasach obecnej koniunktury budowlanej wszelkie akcje wspomagające środowisko budowlane są szczególnie cenne. Wymiana doświadczeń pozwala na doskonalenie zawodowe pracowników. W szczególności ważne jest to dla młodych adeptów wchodzących do zawodu. To dla nich ważne są praktyczne wskazówki jak ukształtować sobie życie zawodowe.

  2. Artur
    wtorek, 6 lipca, 2021

    Najlepsza nauka jest przez praktykę u profesjonalistów. Takie akcje są potrzebne z punktu widzenia młodych, to szansa na naukę i doświadczenie. Z punktu widzenia dekarzy wsparcie i poczucie pomocy innym.

Podobne artykuły