Akcesoria dachowe

DuPont Performance Building Solutions wprowadza na rynek w Polsce gamę produktów zwiększających efektywność energetyczną budynków.

Oszczędność materiału do 50% i oszczędność czasu do 45% w porównaniu do konwencjonalnych produktów (uwaga: powyższe dane oparte są na danych z rynku niemieckiego).

Po zaprezentowaniu nowych produktów na rynkach Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii i Niemiec, DuPont Performance Building Solutions oferuje obecnie w Polsce odświerzoną gamę membran paroizolacyjnych, nowych taśm klejących, uszczelniaczy i pianek poliuretanowych do połączeń elementów przegród zewnętrznych budynków w celu poprawy hermetyczności i osiągnięcia maksymalnej efektywności energetycznej.

Ochrona środowiska poprzez redukcję śladu środowiskowego i zużycia energii przez człowieka jest globalnym priorytetem ludzkości, instytucji międzynarodowych i całego przemysłu. Rynek budowlany odgrywa tu również kluczową rolę.

W Europie, wszystkie nowe budynki powinny być już od 2020 r. budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Każdy kraj Unii Europejskiej jest zobowiązany do ustanowienia szczegółowych wymagań eksploatacyjnych w zakresie zużycia energii dla nowych budynków i projektów renowacyjnych. Zwiększenie efektywności energetycznej budynków to duży wysiłek w branży budowlanej.

Dzięki swoim technologiom, produktom i doświadczeniu, firma DuPont dostarcza na światowym rynku różne rozwiązania, które znacząco wpływają na poprawę ogólnej wydajności energetycznej sektora budowlanego.

Membrany DuPont™ Tyvek® zawsze były materiałem wiodącym na rynku budowlanym, a teraz DuPont Performance Building Solutions dodaje do nich gamę uzupełniających się i łatwych w montażu produktów zapewniających szczelność, energooszczędność i ochronę całej konstrukcji budynku.

Od października 2020 roku, oferta DuPont Performance Building Solutions w Polsce dla poprawy hermetyczności przegród zewnętrznych budynku obejmuje zarówno zaawansowane membrany paroprzepuszczalne DuPont™ Tyvek® w wyspecjalizowanych odmianach, paroizolacje DuPont™ AirGuard® do kontroli przepływu powietrza i pary wodnej, jak i kompleksowy zestaw taśm oraz akcesoriów DuPont™ Tyvek® i AirGuard®, izolację i klej DuPont™ Insta Stik™ oraz płynny uszczelniacz DuPont™ LiquidArmor™.

Wspierana przez zdobytą przez dekady wiedzę techniczną i doświadczenie w zakresie produktów wiatroizolacyjnych firma DuPont, jest gotowa zapewnić firmom budowlanym i wykonawczym w Polsce kompleksową gamę produktów – niezawodnych i objętych gwarancją – umożliwiających wykonanie budynków spełniających nowe, surowe wymagania w zakresie szczelności oraz poprawy efektywności energetycznej. Produkty firmy DuPont są szybkie w instalacji i niezawodne w działaniu co pomaga w osiągnięciu oszczędności (do 50% materiału i 45% czasu pracy – na podstawie doświadczeń firmy DuPont w Niemczech) w porównaniu z bardziej konwencjonalnymi produktami, co niewątpliwie jest dużą korzyścią, zwłaszcza przy ograniczonym dostępie do wykwalifikowanych pracowników.

Pełna gama produktów DuPont Performance Building Solutions wspierających energooszczędność na polskim rynku zaprezentowana jest na stronie: www.efektywnosc-energetyczna.dupont.com

tyvek

Informacje o DuPont Safety & Construction – DuPont Safety & Construction jest światowym liderem w dostarczaniu innowacji w zakresie podstawowych potrzeb życia jak czysta woda, schronienie i bezpieczeństwo, umożliwiając swoim klientom odnosić większe korzyści dzięki unikalnym możliwościom, globalnej skali i kultowym markom, takim jak Corian®, Kevlar®, Nomex®, Tyvek® czy GreatStuff ™.

O firmie DuPont – DuPont (NYSE: DD) jest światowym liderem innowacji oferującym materiały, produkty i rozwiązania oparte na technologii, które usprawniają przemysł i codzienne życie. Nasi pracownicy wykorzystują  naukę i wiedzę, aby pomóc klientom rozwijać najlepsze pomysły i dostarczać niezbędne innowacje na kluczowych rynkach, w tym w elektronice, transporcie, budownictwie, uzdatnianiu wody, zdrowiu i dobrym samopoczuciu, żywności i bezpieczeństwie pracowników. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.dupont.com.

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 27 października, 2020

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    wtorek, 3 listopada, 2020

    To bardzo dobrze dla nas konsumentów i dla środowiska ,że wwprowadzane są nowe produkty do budownictwa poprawiające energooszczędność budynków.Wszustkie produkty poprawiające efektywność jak i energooszczedność są mile widziane i powinny łatwo zadomowić się na rynku budowlanym gdyż są jak najbardziej pożądane.

Podobne artykuły