Elektronarzędzia

Dwa rewolucyjne urządzenia od firmy TRUMPF

Niewiele jest przedsiębiorstw takich, jak TRUMPF z siedzibą w niemieckim Ditzingen, które przez dekady swego istnienia – już niemal sto lat od powstania pierwszego zakładu mechanicznego w 1923 roku – nieprzerwanie inwestują w rozwój najbardziej nowatorskich technologii przemysłowych, choćby takich, jak drukowanie 3D, nie zwalniając tempa ani na chwilę.

Dziś ta globalna firma rodzinna, dzięki ogromnym inwestycjom, weszła w erę przemysłu 4.0, czego dowodem jest nie tylko założenie i działalność nowej zależnej firmy AXOOM, która dostarczając modułowe rozwiązania świadczy najnowocześniejsze usługi IT dla firm produkcyjnych, ale przede wszystkim uruchomienie w Chicago w 2017 roku tzw. Smart Factory, czyli centrum technologicznego na rzecz rozwiązań Przemysłu 4.0.

 

TRUMPF realizuje swoje wizje na wielu polach. Jednym z nich jest produkcja elektronarzędzi stosowanych w przemyśle i budownictwie, które przy każdej premierze zaskakują rynek swoim nowatorskim podejściem do rozwiązywania problemów, z jakimi fachowcy mają do czynienia w swej pracy. Doskonałym przykładem jest tu piła łańcuchowa oznaczona symbolem TruTool TPC 165, która została zaprojektowana do cięcia płyt warstwowych izolacyjnych, stosowanych m.in. przy konstrukcjach stalowych, w budownictwie hal magazynowych bądź przemysłowych, przy budowie kontenerów oraz w ciesielstwie. Chodzi tu o powszechnie stosowane płyty PUR i PIR zwane potocznie „sandwichami”, o maksymalnej dla narzędzia grubości sięgającej 165 mm, co zostało zakodowane w nazwie piły. Płyty te – niezależnie od tego, czy stanowią element dachu czy ściany – mogą być w wersji płaskiej, trapezowej lub falistej. W zasadzie nie ma to znaczenia – piła doskonale radzi sobie z cięciem wszystkich rodzajów płyt, również wtedy, gdy już są zmontowane.

TruTool TPC 165, oferując prędkość cięcia na poziomie 4 metrów na minutę przy szerokości cięcia 4 mm, idealnie spisuje się podczas przycinania na długość, wykonywania cięć prostokątnych, przycięć czy wycięć wewnętrznych o minimalnym rozmiarze 34 x 34 mm, nie dostając przy tym nawet minimalnej „zadyszki” dzięki zapasowi mocy silnika 1400 W. Jednocześnie urządzenie podczas pracy jest bardzo stabilne, w czym pomaga rozsądna waga 9,6 kg. Ogromną zaletą piły jest regulacja miecza w zakresie 90 stopni oraz tak rozwiązany mechanizm zanurzeniowy, by pozwolić operatorowi na rozpoczęcie pracy w dowolnym punkcie panelu bez potrzeby wiercenia otworu startowego.

Dwa rewolucyjne urządzenia od firmy TRUMPF

Dni otwarte INTECH 2019 (26-29 marca) były okazją do zapoznania się z nowością w ofercie TRUMPF, jaką są akumulatorowe nożyce wibracyjne do cienkiej blachy dachowej i profili budowlanych, oznaczone symbolem TruTool N 160. Premiera tego kompaktowego narzędzia o wadze zaledwie 1,2 kg (bez akumulatora), jest pierwszą prezentacją nożyc należących do najlżejszych i zarazem najbardziej uniwersalnych na świecie narzędzi w swojej kategorii. TruTool N 160 tnie blachy płaskie, faliste i trapezowe o grubości do 1,6 mm i oferuje swoim przyszłym użytkownikom wydajną pracę ze sporym momentem obrotowym bezszczotkowego napędu, beznarzędziową zmianę stempla i matrycy oraz elastyczną regulację kierunku cięcia (3 x 90°). Nożyce te spełnią oczekiwania podczas cięcia i przycinania na długość, wykonywania wycięć promieniowych czy wewnętrznych, zachwycając doskonałą jakością ciętych krawędzi blach bez niepotrzebnych odkształceń. Warto zauważyć, że akumulatory wykonane w technologii Li-Ion (10,8 V) po sprzężeniu z cichym silnikiem bezszczotkowym, umożliwiają osiągnięcie wyższych momentów obrotowych, niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych silników komutatorowych przy jednoczesnym ograniczeniu wytwarzania ciepła. Przekłada się to nie tylko na dłuższą żywotność napędu, ale też na wydłużenie czasu pracy akumulatorów o nawet 40%.

Narzędzia TRUMPF to elita w swojej kategorii, dlatego ich zastosowanie przy obróbce blach jest bardzo szerokie. Od prac takich, jak drobna blacharka, poprzez przygotowywanie elementów poszycia dachów, aż po blaszane elewacje konstrukcji stalowych – za każdym razem narzędzia TRUMPF udowadniają swoją wyśmienitą jakość i efektywność, osiągnięte dzięki ogromnym nakładom pracy najlepszych inżynierów oraz nakładom finansowym na rozwój, badania i udoskonalanie techniki obróbki blach.

TRUMPF Polska
ul. Połczyńska 111, 01-303 Warszawa

+48 693301713, www.trumpf.com

4.8/5 - (46 votes)

Data publikacji: 11 maja, 2019

Autor:

4.8/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    wtorek, 14 maja, 2019

    Kilka razy miałem osobiście możliwość pracować urządzeniami firmy Trumpf i muszę przyznać,że są to wysokiej klasy wydajne urządzenia.Bardzo przypadła mi do gustu poła łańcuchowa TruTool TP165 jej parametry są idealnie stworzone do cięcia płyt warstwowych izolacyjnych,a szybkość cięcia naprawdę jest imponująca.

  2. futurysta
    środa, 15 maja, 2019

    Profesjonalne narzędzia stosowane w budownictwie stanowią podstawę wyposażenia renomowanych firm. Przy wyborze wykonawcy warto sprawdzić jakimi narzędziami on dysponuje. Wysokiej klasy park narzędziowy gwarantuje szybkie i solidne wykonawstwo. Przedstawione w artykule urządzenia z pewnością ułatwią pracę zapewniając jednocześnie precyzyjne cięcia z gwarancją uniknięcia uszkodzeń.

Podobne artykuły