Izolacje dachowe

Dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej

„Platynowy Dach” to dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej dachów płaskich. Składa się z płyt TAURUS (warstwa górna) oraz TUP (warstwa dolna). Produkty TAURUS i TUP są niepalnymi materiałami otrzymywanymi z twardej wełny mineralnej z włókien szklanych.
Platynowy dach – dzięki dobrym parametrom cieplnym (λD = 0,038 W/m•K) pozwala przy odpowiedniej grubości izolacji znacznie ograniczyć zużycie energii. Układ dwuwarstwowy eliminuje powstawanie liniowych mostków cieplnych na stykach płyt.

Ciężar zestawu nie wpływa nadmiernie na konstrukcję dachu – w zależności od grubości – obciążenie wynikające z ciężaru własnego izolacji wynosi tylko od 8,3 kg/m2 (TUP 50 + TAURUS 50) do 16,5 kg/m2 (TUP 100 + TAURUS 100). Bardzo dobrze sprawdza się przy termorenowacjach budynków.
Dzięki dużym gabarytom płyt (1,9×1,2m) oraz niewielkiej wadze (płyta grubości 10 cm waży tylko ok. 18 kg) montaż następuje szybko i sprawnie. Ponadto, produkty łatwo można dociąć do określonego kształtu za pomocą noża lub piłki. O przyjazności produktów z wełny szklanej dla środowiska zaświadcza Certyfi kat Środowiskowy, wydany przez ITB fi rmie ISOVER jako pierwszemu w Polsce producentowi izolacji cieplnej.

Więcej na: www.isover.pl

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 22 kwietnia, 2009

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Malwinka
    niedziela, 8 grudnia, 2019

    Ciekawe rozwiązanie, można uzyskać dobry efekt, zarówno dobra izolacja jak i niewielka waga. Dzięki temu takie elementy możemy szybko zamontować.

  2. obserwator
    poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

    Nakomforcie oraz bezpieczeństwie życia we własnym domu nie warto oszczędzać i do budowy jaki remontu stosować tylko bezpieczne i sprawdzone materiały.Platynowy dach,to innowacyjne rozwiązanie pozwalające czuć się bezpiecznie w budynkach z płaskim dachem,taka dwustronna izolacja jest najlepszym tego typu rozwiązaniem do zastosowania przy dachach płaskich.

Podobne artykuły