Cieśla

Dźwig dekarski Klaas K17/24 TSR-Light za 2600 PLN

Miesięczny koszt nabycia dźwigu dekarskiego Klaas K17/24 TSR-Light z oferty firmy Lift Polska może być równy kosztowi jaki musi ponieść właściciel firmy dekarskiej na utrzymanie jednego pracownika. Wszystko to za sprawą leasingu.

Nie ma wątpliwości co do tego, że największe koszty jakie ponosi właściciel firmy dekarskiej wynikają z kosztów utrzymania pracowników. Warto podkreślić, że za kwotę 2600 PLN miesięcznie można nabyć w leasingu dźwig dekarski Klaas K17/24 TSR-Light z oferty firmy Lift Polska, który jest w stanie zastąpić trzech pracowników.

Pamiętać należy, że maksymalny udźwig maszyny jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb firmy dekarskiej. Po diagnozie danych gromadzonych w komputerze stwierdza się, że dźwigi Klaas w 85% podnoszą masy mieszczące się pomiędzy 250 a 500 kg, w pozostałych 15% są to masy znacznie większe. Dla przykładu rząd dachówki z chwytakiem do dachówki to tylko 220 kg.

Cechy dźwigu

Dźwig Klaas K17/24 TSR-Light cechuje się masą własną wynoszącą tylko 2,5 t a więc do jego przemieszczania wystarczy zwykły samochód dostawczy. Nie ma potrzeby używania pojazdu z hakiem o obciążeniu 3,5 t. Istotną rolę w tym dźwigu odgrywa układ samojezdny, który pozwala na wjazd na teren budowy. W maszynie przewidziano wysokość haka wynoszącą 24 m, przy zasięgu bocznym z ciężarem 17 m przy maksymalnym udźwigu 250 kg. Dźwig jest sterowany radiowo. W cenie urządzenia firma Lift Polska dostarcza osprzęt dekarski do dachówki w postaci jednorzędowego chwytaka, wanny do rozbiórki, dwóch stołów połaciowych oraz dwóch zawiesi pasowych do transportowania.

dzwig-dekarski-klaas-k-17-24-tsr-light_1

Co to jest leasing?

Niewtajemniczonym warto przypomnieć, że w ramach leasingu jedna ze stron umowy (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe).

W kontekście nabycia dźwigu dekarskiego Klaas K17/24 TSR-Light z oferty firmy Lift Polska należy zwrócić uwagę na niewielkie zaangażowanie własnego kapitału, możliwość tzw. wrzucenia raty w koszty oraz rozliczenia podatku VAT.

dzwig-dekarski-klaas-k-17-24-tsr-light_2

Podsumowanie

Dźwig Klaas K17/24 TSR-LIGHT o maksymalnym udźwigu wynoszącym 650 kg i wysięgu na bok osiągającym 17 m pozwala na kompleksową obsługę budowy domu jednorodzinnego i nie tylko. Koszt jaki trzeba ponieść na jednego pracownika można zastąpić kosztem stosunkowo niewielkiej raty leasingowej pozwalającej na nabycie dźwigu dekarskiego. Ten z kolei dodatkowo jest w stanie zastąpić trzech pracowników.

PAMIĘTAJ

W kontekście kluczowych parametrów dźwigu Klaas K17/24 TSR-Light z oferty firmy Lift Polska należy mieć na uwadze przede wszystkim wysokość haka wynoszącą 24 m, przy zasięgu bocznym z ciężarem 17 m przy obciążeniu wynoszącym 250 kg. Maksymalny udźwig osiąga z kolei 650 kg. Masa dźwigu to tylko 2,5 tony.

Warto podkreślić, że większe wysokości dotyczą również budownictwa jednorodzinnego.
W końcu 8 m wysokości w kalenicy przy stosukowo niewielkim domu nie jest rzadkością. Z kolei elementy takie jak chociażby łaty, krokwie okna dachowe nie ważą mało. Dźwig zdecydowanie ułatwia prace transportowe.

dzwig-dekarski-klaas-k-17-24-tsr-light_3

WARTO WIEDZIEĆ

Zakup dźwigu w formie w leasingu można traktować jako inwestycję w technologię, przyspieszającą i ułatwiającą wykonanie dachu. Za kwotę 2600 PLN miesięcznie można nabyć w leasingu dźwig dekarski Klaas K17/24 TSR-Light z oferty firmy Lift Polska, który jest w stanie zastąpić trzech pracowników.

Kwota 2600 PLN dla firmy dekarskiej nie jest duża, tym bardziej, w kontekście oszczędności jakie dźwig przyniesie oraz przyspieszenia prac, szczególne tych, które są wykonywane na znacznych wysokościach i wymagają transportowania materiałów o większej masie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach MASZBUD w Kielcach 13-15 maja, sektor 1.

Kontakt dla zainteresowanych przetestowaniem dźwigów Klaas:
Lift Polska, tel. 796 388 026
biuro@lift polska. pl, www. lift-polska. pl

4/5 - (23 głosów)

Data publikacji: 31 maja, 2015

Autor:

4/5 - (23 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły