Budownictwo drewniane

Eco-house

Kolejna rodzinna spółka na rynku dająca gwarancję jakości i komfortu. Kolejna, ale znacząco różniąca się od tych, które budują. Eco-house – Energooszczędne domy prefabrykowane to połączenie doświadczenia i indywidualnego podejścia do klienta.

Firma powstała, by budować domy w Kurdystanie. Niestety, a może na szczęście dla polskiego rynku okazało się, że budowa dwóch domów to wszystko, na co pozwoliła ówczesna sytuacja polityczno-gospodarcza. Przejście na rynek niemiecki nie było zatem niczym dziwnym, tym bardziej, że zdobycie certyfikatów na ten rynek stało się wyzwaniem, którego realizacja była tylko kwestią czasu. Eco-house bowiem dysponowało zarówno odpowiednio wykwalifikowanymi pracownikami, jak i bazą i sprzętem.

Eco-house Eco-house Eco-house

Teraz Polska

Polska także otworzyła się na prefabrykowane domy. Coraz bardziej świadome społeczeństwo zauważyło niewątpliwe korzyści płynące z tego typu budownictwa. Ci, którzy chcą mieć swój kąt wiedzą, że nie jest obojętne gdzie i w czym się mieszka. Takie budownictwo daje gwarancję oszczędności ciepła i naprawdę inny klimat, niż betonowy moloch. Nic dziwnego, że Eco-house został poproszony o wybudowanie pokazowego domu dla zielonogórskiej uczelni. To tutaj pokazuje się tym, których trzeba jeszcze przekonać, jak różni się dom energooszczędny od tego „tradycyjnego”. Czujniki Siemensa są bezwzględne. Pokazują, że domy prefabrykowane mają bilans energetyczny nieporównywalny do innych.

Ogromną zaletą domów prefabrykowanych są z pewnością niskie koszty eksploatacji, nawet kilkakrotnie niższe niż w budownictwie „betonowym”. Dzieje się tak z uwagi na ocieplenie ścian, odpowiednie zamontowanie okien, a także ogrzewanie. Odchodzi się tu bowiem od tradycyjnego ogrzewania węglem, drewnem czy gazem i skupia na odnawialnych źródłach ciepła – pompach ciepła, wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a także panelami solarnymi i fotowoltaicznymi. Nieprzypadkowe są tu także materiały budowlane i izolacyjne. Cechują się jak najwyższą jakością i najmniejszym współczynnikiem przenikania ciepła.

Eco-house Eco-house

Rynek polski zaczyna bardzo lubić prefabrykowane domy drewniane. Szczególnie budowane przez taką firmę, jak Eco-house, w której doświadczenie konstruktorskie sięga 20 lat, a certyfikaty i najlepsze maszyny gwarantują świetną jakość. Za nią idzie natomiast komfort mieszkania i oszczędność energii. Takie domy to przyszłość. Mieszkają w nich nie tylko ci, którzy pragną oszczędzać energię, ale także osoby w pełni świadome, pragnące odpocząć w miejscu, w którym betonowe ściany nie przytłaczają.

Eco-house Ostrowski Sp. k.
ul. Kościelna 5, 66-003 Droszków koło Zielonej Góry
www.eco-house.eu
biuro@eco-house.eu , telefon: +48 501 330 330

4.9/5 - (55 votes)

Data publikacji: 22 maja, 2019

Autor:

4.9/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. ekolog
  piątek, 24 maja, 2019

  Patrząc na zdjęcia domów Eco-house nasuwa się widok prostych kształtów ocierających się trochę o wizję futurystyczną. Ale ta prostota jest jednocześnie drewnianym, ekologicznym i zdrowym, w pełni zautomatyzowanym dachem nad głową. Z pewnością w najbliższej przyszłości wyprze tradycyjne domy jednorodzinne.

 2. obywatel
  środa, 29 maja, 2019

  Bardzo dobrze się stało,że Polska otworzyła się na domy prefabrykowane.Według mnie energooszczędne domy z prefabrykatów mają zapewnioną przyszłość w naszym kraju i oby jak najwięcej takich ekodomów powstało w naszym kraju,bo naprawdę warto inwestować w ten rodzaj budownictwa.

 3. Robert
  poniedziałek, 15 lipca, 2019

  Budowa domu pasywnego to pozornie duża inwestycja. Prowadzi ona bowiem do znacznej redukcji kosztów ogrzewania oraz może się przyczynić do poprawy stanu powietrza. Ponadto przez cały rok w budynkach panuje dogodny dla domowników mikroklimat oraz odpowiednia izolacja przed hałasem z zewnątrz.

 4. Edzia
  środa, 26 lutego, 2020

  Ecohouse ma fajne projekty domów. Dzięki nim w 3 miesiące postawiliśmy dom , który jest spełnieniem naszych marzeń 🙂

 5. Karolina
  poniedziałek, 16 marca, 2020

  Eko-House to prawdziwi profesjonaliści, którzy spełniają marzenia. Mnie od zawsze marzył się niewielki, parterowy dom, a firma Eko-House zaprojektowała go zgodnie z moimi oczekiwaniami i wybudowała go w zaledwie kilka miesięcy. Super, że teraz własny dom można mieć tak szybko!

Podobne artykuły