Programy komputerowe

EDBUD kosztorys

Rosnąca konkurencja stawia coraz większe wymagania i zmusza do sięgnięcia po narzędzia, które ułatwią proces kosztorysowania. Większość z nas zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie niesie kosztorysowanie przy pomocy specjalistycznego oprogramowania.

Kosztorysowanie to ważny punkt w procesie inwestycji budowlanych. Kosztorys jest dokumentem określającym wartość wszystkich nakładów poniesionych na wykonanie określonej roboty, sporządza się go w różnych fazach procesu inwestycyjnego. Zarówno dla inwestorów, jak i wykonawców jest podstawowym i niezbędnym narzędziem pozwalającym na:
• określenie wartości inwestycji,
• ustalenie technologii robót,
• kontrolę wydatków na jej realizację,
• wyszczególnienie zużycia nakładów robocizny, materiałów i sprzętu,
• rozliczenie zakończonej inwestycji. Elementy te są niezmiernie ważne, gdyż umożliwiają zmniejszenie kosztów własnych.

Jeżeli porównamy „ręczną” pracę nad kosztorysem ze wspomaganą komputerowo, oszczędność czasu i pracy w drugim przypadku okazuje się kolosalna. Przy pracy z programem zmiana jakiejkolwiek wielkości, od której zależy wynik kalkulacji (ilości, ceny narzutu), powoduje natychmiastową korektę wyniku kalkulacji. Nie wymaga żmudnych obliczeń i przepisywania. A przecież kalkulacja kosztorysowa choćby najprostszego obiektu budowlanego zawiera wiele obliczeń i jest procedurą pracochłonną.

Na rynku znajduje się ogromna liczba programów kosztorysujących, ale tylko nieliczne potrafią sprostać oczekiwaniom użytkownika. Programy do wspomagania procesu kosztorysowego, dostępne na polskim rynku, są zazwyczaj drogie, skomplikowane i przeładowane katalogami norm. Co zrobić, jeśli firma zajmuje się tylko pracami z jednej branży, np . dekarskiej, a musi wykonać kosztorys? Czy jesteśmy skazani na przepłacanie i kupowanie zbędnych katalogów? Czy musimy robić żmudną robotę ręcznie albo, co gorsza, wykorzystywać oprogramowanie pirackie?

Firma MTM Digital ma odpowiedź na powyższe pytania: BRANŻOWĄ WERSJĘ PROGRAMU EDBUD KOSZTORYS dedykowaną dla poszczególnych branż. Aby zaspokoić popyt na tanie, łatwe w użyciu oraz szybkie programy kosztorysowe, proponujemy wersje branżowe programu do kosztorysowania EDBUD. Nasza oferta jest skierowana do firm wielu branż, m.in .: dekarskich, remontowych, instalacyjnych itp. Program jest tylko w nieznacznym stopniu okrojony w stosunku do pełnej wersji programu EDBUD KOSZTORYS, natomiast jest od niej znacznie tańszy. Użytkownik sam wybiera 20 katalogów, które potrzebuje. Oczywiście, w każdej chwili może dokupić dowolną ilość dodatkowych katalogów.

Program przeznaczony jest zarówno dla małych, jak i dla dużych przedsiębiorstw. Służy do wykonywania kosztorysów metodą szczegółową i uproszczoną zalecaną obecnie w procesie kosztorysowania inwestorskiego. Użytkownicy programu EDBUD chwalą program za czytelność, intuicyjność i prostotę obsługi oraz wysoko oceniają między innymi następujące możliwości:
• bieżące śledzenie kosztów i bezpośrednie dokonywanie zmian bez konieczności wchodzenia w okno edycyjne;
• szybki dostęp do podsumowania kosztorysu czy zestawienia RMS;
• tworzenie pozycji scalonych;
• dostosowanie wyglądu ekranu i szaty graficznej wydruku do własnych potrzeb;
• wyszukiwanie pozycji w katalogach po fragmencie nazwy;
• tworzenie kosztorysów i przedmiarów wg FIDIC;
• wstawianie kodów CPV i nr-ów Specyfikacji Technicznych;
• bardzo czytelny i prosty system określania narzutów;
• tworzenie własnych katalogów norm i baz cenowych;
• tworzenie katalogów norm na podstawie kosztorysu;
• import cen z dowolnego pliku txt, xls;
• współpraca z innymi programami do kosztorysowania poprzez format ATH;
• eksport kosztorysów do plików: html, xls, doc;
• eksport danych do programów do harmonogramowania.
Atuty programu EDBUD Kosztorys:
• możliwość instalacji programu na jednym stanowisku w firmie i dodatkowo na jednym stanowisku w domu lub komputerze przenośnym;
• bezpłatne szkolenia;
• bezpłatna pomoc techniczna.

CENNIKI

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość kosztorysu jest cena. EDBUD dostarcza użytkownikowi wielu narzędzi pozwalających na wygodną obsługę baz cenowych. Program współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi cennikami na rynku: Bistyp, Sekocenbud, Orgbud, Intercenbud, Eurocenbud. System umożliwia także tworzenie nieograniczonej liczby własnych baz cenowych, przeliczanie kosztorysu według kilku cenników, ustalanie źródła cen dla RMS z bazy cenowej, łączenie baz cenowych. Możliwe jest stosowanie w kosztorysie różnych walut (PLN, EURO, USD), przeliczanie wartości kosztorysu na inną walutę, wyszukiwanie dla danego składnika najwyższej, najniższej lub średniej ceny.

PREZENTACJA WYDRUKU KOSZTORYSU

Stworzenie poprawnego merytorycznie kosztorysu to dopiero połowa sukcesu. Coraz większe znaczenie ma forma graficzna i prezentacja kosztorysu. EDBUD oferuje bogatą gamę gotowych form wydruków kosztorysów. Użytkownik może zmieniać, modyfikować i urozmaicać swoje wydruki (wybór kroju i rozmiaru czcionki, ustawienia marginesów itp.). Program pozwala na różnorodność wydruków: kosztorysy nakładcze, ofertowe, powykonawcze, zestawienia robocizny, materiałów, sprzętu oraz elementów scalonych, książka obmiarów.

To tylko niektóre z rozwiązań programu EDBUD KOSZTORYS. Polecam zapoznanie się z pełnymi możliwościami programu oraz bezpłatną wersję demonstracyjną. Zapraszam Państwa do odwiedzenia naszego sklepu internetowego: http:// www.programy.waw.pl, gdzie znajduje się pełna oferta naszego oprogramowania, wydawnictw i cenników, dostępne są też wersje demonstracyjne.

Małgorzata Komorowska MTM Digital
www.programy.waw.pl

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 14 lutego, 2013

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    środa, 3 czerwca, 2020

    Programów do tworzenia kosztorysów jest dość sporo, ale właśnie obsługa i aktualność baz cenowych przekłada się na wykorzystanie ich możliwości. Tego typu programy to zaawansowane kalkulatory, które pomagają przy codziennych obliczeniach.

  2. obywatel
    czwartek, 26 listopada, 2020

    Kosztorysowanie jest niezbędne aby dobrze przygotować się do wykonania konkretnej pracy na budowie.Warto dokładnie przygotować się do pracy robiąc uczciwy rzetelny kosztorys ,dzięki temu i wykonawca jak i inwestor będą wiedzieli z czym będą mieli do czynienia.

Podobne artykuły