Kominy

Elastyczne systemy kominowe Flex

Zmiana systemu ogrzewania zajmuje w ostatnich latach czołową pozycję na liście modernizacji wykonywanych w domach. Coraz częściej decydujemy się na nowoczesne energooszczędne kotły grzewcze, a wielu z nas chętnie montuje również kominki. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, modernizacja kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia to zastosowanie elastycznych wkładów kominowych.

Popularność elastycznych systemów kominowych wiąże się z tym, że sprawdzają się w trudnych warunkach montażowych. Cecha ta sprawia, że mogą być instalowane w starych, trudno dostępnych szachtach, nawet tych posiadających uskoki lub nieregularne kształty. Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe, lidera wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych, Anna Rotkis-Dziadul, wyjaśnia, że w związku z coraz częstszą wymianą kotłów, która niesie ze sobą konieczność wymiany systemów kominowych, rodzina produktów Flex jest dziś jedną z najchętniej kupowanych wśród systemów firmy MK. Podstawowym elementem wszystkich wkładów kominowych typu Flex są rury elastyczne, wśród których wyróżnić należy systemy stalowe do kotłów atmosferycznych i kotłów kondensacyjnych oraz turbo, a także innowacyjne wkłady do kominków i kotłów opalanych drewnem oraz aluminiowe przewody elastyczne przeznaczone do wentylacji.

Elastyczne systemy kominowe Flex z dodatkową złączką do komina ceramicznegoPakiet KS z dodatkową złączką do komina ceramicznego

Wybierając wkład do pracy z nowoczesnymi kotłami turbo bądź kondensacyjnymi na gaz i olej warto zwrócić uwagę na jednościenny Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa). Rury MK Flex składają się z jednej warstwy odpowiednio ukształtowanej taśmy, a kształt „harmonijki” zapewnia wkładce giętkość, dzięki czemu ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy od innych systemów. Sprawną pracę całego systemu gwarantuje zastosowanie specjalnych, łatwych w montażu złączek i uszczelnienie ich we wskazanych miejscach silikonem wysokotemperaturowym (200°C).

Tym, którzy zaplanowali w domu kominek, ale wahają się z uwagi na trudny montaż przyłącza do komina, czy nieregularny szacht, z pomocą przychodzi żarski producent. W jego najnowszej ofercie znajdą system o wysokiej odporności korozyjnej (V2) do kominków i kotłów opalanych drewnem. Flex x2 – idealny systemem dla inwestorów, którzy zabudowując przyłącze do kominka szukają łatwego w montażu i niedrogiego rozwiązania. Ponadto wybór właściwego rozwiązania jest teraz niezwykle prosty, dzięki gotowym i niedrogim dwóm typom pakietom przyłączeniowym. Pakiet pierwszego typu zawiera złączkę przyłączeniową na kominek i rurę Flex w dwóch wariantach długości – 1,2 i 1,5 m. Drugim typem jest pakiet z dodatkową złączką do podłączenia z kominem ceramicznym.

TURBO flex w szachcieTURBO flex w szachcie

Warto pamiętać, że systemy kominowe z giętkimi rurami znajdują zastosowanie również do celów wentylacyjnych. Oferowany przez MK Systemy Kominowe wkład Flex ALU przystosowany jest do pracy w temperaturze do 200°C – mówi Anna Rotkis-Dziadul. Ponadto jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i elastyczny, dzięki czemu można go zginać w dowolnym miejscu, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że standardowe przewody o długości 50 cm rozciągają się aż do 3 m.

Kominek Flex + MKSKominek Flex + MKS

Wszystkie systemy kominowe produkowane przez MK Systemy Kominowe spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej i są wykorzystywane w najnowocześniejszych inwestycjach w całej Europie, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Producent udziela dwuletniej gwarancji na wkład elastyczny do wentylacji oraz pięcioletniej na pozostałe elastyczne systemy kominowe.

4.9/5 - (24 votes)

Data publikacji: 30 sierpnia, 2014

Autor:

4.9/5 - (24 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Darek B.
    środa, 16 stycznia, 2019

    Elastyczne systemy kominowe flex oferowane MK Systemy Kominowe to propozycja dla mnie. Możliwość zainstalowania ozdobnego kominka typu koza w drugiej części salonu to marzenie moich domowników, którzy czasem tam pracują i brak im ciepła i widoku palącego się drewna. Zatem z pewnością przyjrzę się ich ofercie. W trakcie planowanego remontu mam też zamiar poprawić nieco wentylację i tam też elastyczne rury z pewnością się przydadzą. Super że systemy kominowe MK Systemy Kominowe spełniają wymagania dyrektyw UE.

  2. Zuzka
    poniedziałek, 13 maja, 2019

    Ja zastosowałam takie giętkie rury do celów wentylacyjnych. Faktycznie bardzo łatwo jest je zamontować, są odporne i elastyczne.

Podobne artykuły