Dachówka ceramiczna

Elegancka i tradycyjna dachówka Euronit Extra

Moda przemija, klasyka jest nieśmiertelna. Taka jest dachówka Euronit Extra. Jej ponadczasowy kształt i forma podoba się wszystkim. Zwłaszcza tym, co chwalą sobie niewyszukane bryły domów, które oprócz oryginalnego wyglądu, często nie mają w sobie cienia funkcjonalności.

Dachówka Euronit Extra

Jej cechą charakterystyczną są dwa symetryczne wybrzuszenia. Stanowi idealne rozwiązanie dla dachów o małych powierzchniach ustawionych pod różnym kątem. Dachówka cementowa Extra ujmuje zaokrągloną krawędzią czołową, która nadaje konturom dachówki miękkości, a powierzchni dachu delikatnej falistej dynamiki. Jej niewątpliwą zaletą jest przystępna cena.

Czy wiesz jak powstaje dachówka cementowa?

Dachówki cementowe składają się z piasku, cementu, wody i kolorowych pigmentów. Wszystkie te składniki muszą być dobrze wymieszane i tak powstała jednorodna masa przenoszona jest na aluminiowe elementy (formy) i dzięki rolce profilowej uzyskuje swój kształt. Następuje wtedy pierwsze malowanie, zaś po procesie utwardzania w specjalnej komorze, dachówki oddzielane są od form i poddawane drugiemu malowaniu. Dopiero całkowicie wysuszone dachówki cementowe mogą zostać zapakowane. W zależności od zastosowanych form i rolki profilowej mogą powstać dachówki cementowe typu “Euronit Ekstra” lub “Euronit Profil-S”.

Schemat produkcji

Elegancka i tradycyjna dachówka Euronit Extra

Parametry techniczne

Materiał barwiony w masie beton
Powierzchnia gładka, specjalna powłoka akrylowa HDS
Format 420 x 340 mm
Ciężar 4,5 kg/szt.
Kolory 5 różnych kolorów
Długość krycia ok. 345-310 mm w zależności od odstępu łat
Średnia szerokość krycia 300 mm
Zapotrzebowanie ok. 10 szt./m2
Zastosowanie krycie dachów stromych
Pochylenie połaci dachowej 10°-90°
Klasa materiałów budowlanych niepalna, A2-s1, d0 (DIN EN 13501-1)

Dachówki cementowe Extra to godne polecenia, ekonomiczne rozwiązanie dla prostych dachów i dla wszystkich zwolenników lekko falistego profilu dachu.

ASZ

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 5 września, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Alek
    niedziela, 24 maja, 2020

    Klasyka jest ponadczasowa w różnych aspektach naszego życia, również w budownictwie. Klasyczny kształt dachówki zawsze wygląda interesująco i dodaje uroku naszemu dachowi. I tak jest w przypadku dachówki cementowej Euronit typ Ekstra. Proste rozwiązanie a jakże ekonomiczne i estetyczne.

Podobne artykuły