Na rynku

Eleganckie i nowoczesne rozwiązania dachowe dla obiektów zabytkowych i stylizowanych

Dachy obiektów zabytkowych wymagają doskonałych rozwiązań architektonicznych, które nie tylko stworzą idealne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, ale będą też trwałe i funkcjonalne. Estetyka, najwyższa jakość oraz walory użytkowe to najważniejsze cechy, jakie powinny charakteryzować materiały stosowane do renowacji tego typu budynków.

Znakomitą propozycją dla dachów historycznych, a także pokryć nowoczesnych obiektów stylizowanych, jest ekskluzywna dachówka karpiówka z oferty CREATON Polska. W bogatej kolekcji karpiówek znajduje się ponad tysiąc różnych kombinacji krojów, barw i rodzajów wykończenia powierzchni, a każda z nich odznacza się wyjątkowym wzornictwem.

Najwyższy standard wykonania

Wysoką jakość wyrobów zapewnia stosowanie doskonałych surowców, innowacyjnej technologii produkcji oraz ponad 130-letnie doświadczenie firmy w tworzeniu dachówek ceramicznych. Wypalane z najlepszej gliny należą do najstarszych i najbardziej cenionych materiałów do pokrywania dachów. Przy ich produkcji stosowana jest najnowocześniejsza technologia wypału Hydrocasing, w poziomych bezstykowych kasetach, zapewniająca dachówkom znakomite wykończenie, jakość i wygląd, a układającym – komfort pracy. Karpiówka wytworzona z naturalnego, szlachetnego  surowca kreuje dach o niezwykłych zaletach funkcjonalnych. Pokrycie trzycentymetrowej grubości tworzy płaszcz ochronny dla budynku, z jednej strony świetnie go izolując od niekorzystnych warunków atmosferycznych, z drugiej zaś utrzymując przyjazny klimat we wnętrzu przez zapewnienie domowi oddychania. Najbardziej popularnymi sposobami układania karpiówek są krycia w łuskę i w koronkę, które poza nadaniem dachowi najwyższych walorów estetycznych gwarantują również jego doskonałą trwałość, a mieszkańcom bezpieczeństwo i zadowolenie z użytkowania. Karpiówki wyróżniają się idealną precyzją wymiarów, co nie tylko ułatwia pracę dekarzom, ale także zapewnia wymierne oszczędności kosztów z nią związanych oraz wydatków na utrzymanie dachu.

fot. CREATON Polska_CREATON _KLASSIK_ FINESSE czarna glazurowana

CREATON, FINESSE

Dachówka klasy premium

Karpiówki należą do najbardziej klasycznych form dachówek, których prekursorami są tradycyjne drewniane gonty. Wykonane z nich pokrycia wyróżniają się niebywałą estetyką i precyzją wykończenia. Atrakcyjne kolekcje dachówek angobowanych i glazurowanych zachwycają różnorodnością i wielością kolorów, tworzą atrakcyjne dachy o niepowtarzalnej linii wzorniczej, pozwalając równocześnie na realizację indywidualnych projektów. Bogata oferta barw powstała we współpracy z jednym z najznamienitszych projektantów Friedrichem Ernstem von Garnierem.

Niezwykle istotną zaletą karpiówek są rozmaite możliwości wykończenia, co umożliwia tworzenie niepowtarzalnych dachów zgodne z oczekiwaniami użytkowników. Efekt naturalnej patyny uzyskuje się na dachówkach o powierzchni czesanej, szczotkowanej bądź

fot. CREATON Polska_CREATON_KLASSIK_NUANCE_w kolorze lupka angobowana

CREATON, NUANCE

chropowanej, natomiast naturalne dachówki karpiówki mogą być uszlachetnione wysokogatunkowymi glazurami i angobami, tworząc znakomicie prezentujące się pokrycia dachowe. Piękne, różnorodne i nietuzinkowe barwy glazurowanych karpiówek z kolekcji NOBLESSE pozwalają na nieograniczone możliwości projektowe i dostosowanie wyglądu pokrycia do gustów najbardziej wymagających odbiorców. Ciepła, delikatna kolorystyka angob z linii NUANCE, naśladująca barwy przyrody, idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz wokół domu. Tymczasem glazurowana kolekcja FINESSE, dzięki specjalnej powłoce doskonale chroni dach przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych oraz porastaniem mchami.

OCreaton Antikbiektom zabytkowym, takim jak pałace czy zamki, dedykowane są przede wszystkim dachówki ANTIK o kroju prostym i łukowym, odznaczające się wypukłą powierzchnią. Ich kształt, struktura i profil odpowiadają ręcznie formowanym historycznym pierwowzorom. Wypukła szczotkowana powierzchnia w kolorze naturalnej czerwieni wywołuje niezwykłą grę światła i cienia, pozwalając na uzyskanie efektu naturalnej patyny. Pokrycia dachów kościelnych doskonale ozdabiają i chronią karpiówki z kolekcji SAKRAL, dostępne w kilku atrakcyjnych krojach, dzięki czemu możliwe jest uzyskiwanie niepowtarzalnych, indywidualnych projektów. Występują w dwóch odcieniach: czerwień naturalna i czerwień naturalna o chropowanej powierzchni, która przyspiesza proces patynowania. MANUFAKTUR to znakomite rozwiązanie dla małych powierzchni, takich jak wieżyczki, zadaszenie wejść czy altany.

Nieograniczone możliwości kształtowania

Karpiówki sprawdzają się świetnie nie tylko przy renowacji obiektów zabytkowych, ale są również wspaniałym materiałem na pokrycia budynków o interesującej, awangardowej linii wzorniczej. Swoją formą, kolorem i strukturą powierzchni nawiązują do tradycji, prezentując się równocześnie doskonale na dachach obiektów nowoczesnych. Dzięki niewielkiemu formatowi projektanci mogą kreować pokrycia dachowe, dostosowane do różnych stylów architektonicznych – dachówki dają nieograniczone możliwości tworzenia nawet najbardziej oryginalnych i wymagających elementów. W ofercie CREATON Polska znajduje się ponadto szeroka gama funkcjonalnych akcesoriów, takich jak aluminiowe systemy śniegołazów i systemy komunikacji dachowej, pełnoceramiczne kominki wentylacyjne czy dachówki antenowe, które wraz z karpiówkami o różnych formach, barwach i rodzajach powierzchni tworzą kompleksowe i optymalne pokrycia dachowe.

fot. CREATON Polska_CREATON _KLASSIK (10)  fot. CREATON Polska_CREATON _KLASSIK (7) fot. CREATON Polska_CREATON _KLASSIK (8)

fot. CREATON Polska 2

A CREA JAHRB 3

DONGO BILDBANK PF17

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 16 sierpnia, 2016

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły