Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Elektrohak Ludwig Hook

Firma Lift Polska ma w swojej ofercie unikalne rozwiązanie, jakim jest zdalnie sterowany hak do podnoszenia ładunków w sposób bezpośredni i pośredni. Jego producentem jest niemieckie przedsiębiorstwo Ludwigsystem GmbH & Co KG.

Innowacyjny elektrohak firmy Ludwighook i jego większy brat Ludwighook XL, to haki dźwigowe wyposażone we wbudowane zasilanie akumulatorowe i układ sterujący ich funkcją otwierania – zwalniania w oparciu o sygnał radiowy wysyłany przy pomocy pilota zdalnego sterowania, w który wyposażony jest operator dźwigu.

Nowością w gamie tego typu haków jest częściowa automatyzacja jego pracy, która nie tylko znacząco skraca jej czas, ale też zwiększa bezpieczeństwo operacyjne. Wykluczenie konieczności manualnego zwalniania ładunku z elektrohaków przez operatora dźwigu bądź pomocnika operatora dźwigu pozwala skrócić czas cyklu pracy nawet do kilkudziesięciu procent. Dodatkowo brak konieczności podchodzenia do osadzonego ładunku lub zaczepu elektrohaka, który znajduje się na znacznej wysokości, zmniejsza prawdopodobieństwo wypadku. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa, producent zadbał także, by zwolnienie elektrohaków było możliwe wyłącznie przy ładunku opuszczonym, co oznacza, że nie jest możliwe przypadkowe zwolnienie ładunku, gdy siła naprężenia uciągu na haku jest większa niż 25 kg.
Bateria elektrohaka jest dobrana tak, aby wystarczała na 5-dniowy okres pracy. Zadziwiającą energoefektywność elektrohaki zawdzięczają sprytnemu rozwiązaniu polegającemu na tym, że pobierają one energię elektryczną z akumulatorów wyłącznie, gdy są zamknięte, a przestają pobierać w momencie ich otwarcia. Czas ładowania w pełni wyczerpanej baterii elektrohaka wynosi około 4-5 godzin.

Elektrohak Ludwig Hook
Elektrohak Ludwig Hook

Elektrohak – zastosowanie

Haki Ludwighook można wykorzystywać do ciągnięcia bezpośredniego, w którym ładunek jest mocowany bezpośrednio na elektrohaku, ciągnięcia pośredniego, w którym do haka ładunkowego, oprócz elektrohaka, zaczepiana jest druga lina (taśma lub łańcuch) i do ciągnięcia w zaciśnięciu przez taśmę podnoszącą przewleczoną przez boczne oczka elektrohaka.
Zgodnie z instrukcją producenta elektrohaki pracują zarówno z obciążeniem jednolinowym (0° odchyłu od pionu), jak też parami w trybie dwulinowego obciążenia (0° do 15° odchyłu od pionu) przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu podanym przez producenta. Dla mniejszych obciążeń na każdym z elektrohaków producent dopuszcza pracę dwulinową z odchyłem 15° – 45° lub nawet 45° – 60° (obciążenia na każdy elektrohak według instrukcji obsługi). Powyższe zasady dotyczą pracy zarówno z łańcuchami, jak i taśmami do pracy w oplocie. Elektrohak może być stosowany w konfiguracji z dowolnym sprzętem dźwigającotransportującym, jednak z racji ograniczenia w udźwigu tego urządzenia, tylko do prac, które nie przekraczają tego krytycznego parametru. Z krótkiego doświadczenia dystrybucyjnego firmy Lift Polska na polskim rynku wynika, że sprzęt ten jest szczególnie dobrze odbierany przez firmy specjalizujące się w pracy z wiązarami, budowie domów z bali oraz domów z elementów prefabrykowanych, a zainteresowanie tym rozwiązaniem jest bardzo duże.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 5 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły