Samochód fachowca

Elektryczny dostawczak już niedługo na rynku

Wyzwania energetyczne i coraz ostrzejsze wymagania w zakresie ochrony środowiska to tylko niektóre z wymogów, którym będą musiały sprostać samochody. W tej sytuacji pojazdy z napędem elektrycznym stają się przyszłościowym rozwiązaniem, które już niedługo będą pełnoprawnym narzędziem dla fachowców.

Już we wrześniu w salonach Renault pojawi się Kangoo Z.E., a więc w pełni elektryczny pojazd użytkowy. Model ten przeznaczony będzie przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych, poszukujących ekonomicznego, uniwersalnego samochodu przyjaznego dla środowiska.

Renault Kangoo Z.E. jest pierwszym w 100% elektrycznym uniwersalnym samochodem użytkowym o zerowej emisji CO2. Model ten, również w 2- i 5-miejscowej wersji Maxi, zachowuje identyczne z wersją spalinową parametry użytkowe: identyczną objętość przestrzeni ładunkowej wynoszącą od 2,4 do 4,6 m3, identyczną ładowność 650 kg i identyczny poziom komfortu. Renault Kangoo Z.E. charakteryzuje się ponadto bezgłośną i elastyczną pracą, z całym momentem obrotowym dostępnym już od chwili ruszenia z miejsca, płynnymi przyspieszeniami dzięki brakowi skrzyni biegów i umiarkowanymi kosztami użytkowania.

W Polsce Kangoo Z.E. będzie można nabyć za 79.900 zł. Lista wyposażenia standardowego obejmuje m.in. fotel kierowcy z regulacją wysokości, zdalnie sterowany centralny zamek, elektryczne szyby boczne, elektrycznie regulowane lusterka, tylne drzwi dwuskrzydłowe, 6 zaczepów do mocowania ładunku I oświetlenie strefy ładunkowej, specjalne opony zmniejszające zużycie paliwa, kable do ładowania oraz kierownicę z regulacją wysokości.

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 18 czerwca, 2012

Autor:

5/5 - (10 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły