Okna dachowe

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że nowoczesne budownictwo energooszczędne staje się coraz bardziej popularne. Zdając sobie sprawę z korzyści płynących z zastosowania rozwiązań wpływających na komfort, zdrowie i środowisko naturalne, powinniśmy wybierać produkty najwyższej jakości, ponieważ to one gwarantują minimalizację strat energii i przyczyniają się do znacznej redukcji kosztów użytkowania budynków mieszkalnych.

Pomogą nam w tym nowoczesne 3-szybowe okna dachowe w pakiecie superTrio, które nie tylko doświetlą poddasze, ale też przyczynią się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku. O docenianym na rynku pakiecie SuperTrio, który mnoży korzyści, słyszał już chyba każdy. Zestaw, składający się z trzyszybowego okna połaciowego, kołnierza termoizolacyjnego Thermo i markizy zewnętrznej jest jednym z najczęściej wybieranych produktów. Dlatego też postanowiliśmy zgłębić temat i przybliżyć Wam kilka wartych uwagi modeli, które dają wiele nowych i ciekawych możliwości.

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe Fakro

Uchylno-obrotowe okno – FPP-V U5 preSelect MAX

Okno FPP-V preSelect MAX to bogato wyposażone okno dachowe nowej generacji, które stanowi rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji okna uchylono – obrotowego. Posiada dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania: uchylna i obrotową, których zmiana odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego w dolnej części ościeżnicy. Funkcje otwierania zapewniają stabilność, zwiększają bezpieczeństwo użytkowania oraz pozwalają na korzystanie z nich w wybrany przez nas sposób. Opcja uchylna pozwala na cieszenie się nieograniczonym widokiem, natomiast funkcja obrotowa ułatwia czyszczenie zewnętrznej szyby. Ponadto, nowy model okien, umożliwia pełniejsze wykorzystanie stworzonej na poddaszu przestrzeni, dzięki zwiększonej możliwości uchylenia skrzydła aż do 45%.
Nowy, automatyczny nawiewnik V40P, zapewnia nie tylko optymalną ilość przepływu powietrza, co znacząco wpływa na zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu, ale też gwarantuje wysoką wodoszczelność oraz oszczędność energii.
Dodatkowo okno cechuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła (UW = 1,0 W/m2K), a unikatowa konstrukcja pozwala na ich wykonanie w dużych rozmiarach – nawet 134 x 140m.

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe Fakro

Superenergooszczędne okno obrotowe – FTP-V U5

Okno FTP-V U5 posiada bardzo energooszczędną szybę ze znakomitym parametrem termoizolacyjności. Współczynniku przenikania ciepła jest równy 0,97 W/m2K, dlatego też produkt jest polecany do budynków, w których znaczącą rolę odgrywa oszczędność energii cieplnej. Dzięki zamontowanej w dolnej części skrzydła klamce z dwustopniowym mikrouchyleniem, umieszczonemu w połowie wysokości zawiasowi oraz możliwości obrotu o 180° jest niezwykle wygodne w obsłudze. Automatyczny nawiewnik V40P zapewnia optymalną ilość powietrza we wnętrzu nawet przy szczelnie zamkniętym oknie.
Dodatkowo, jak pozostałe okna Fakro, okno FTP-V U5 wyposażone jest w hartowaną szybę zewnętrzną, która jest objęta bezterminową gwarancją na gradobicie.

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe Fakro

Dachowe okno balkonowe – FGH-V P5 Galeria

Okno FGH-V P5 Galeria to duże okno dachowe wyposażone w innowacyjny system okuć, w którym dwa otwarte skrzydła tworzą balkon. Obrotowe górne okno może być otwarte uchylnie do góry, a dolne okno, ze zintegrowanymi bocznymi barierkami ochronnymi, do przodu. Skrzydło podtrzymywane jest przez nowoczesny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte okno w dowolnej pozycji w zakresie od 0 do 45°. Wśród okien tego typu, FGH-V P5 Galeria wyróżnia się bardzo praktycznym systemem zabezpieczenia barierek przy zamkniętym oknie, które chowają się pod oblachowanie. Co więcej, poza automatycznym nawiewnikiem, okno posiada system topSafe ze wzmocnioną konstrukcją i podwyższoną odpornością na włamanie.

Energooszczędne 3-szybowe okna dachowe Fakro

Okno kolankowe

Przeznaczone jest do montażu w pionowej ścianie na poddaszu, w zespoleniu z oknem dachowym, w celu lepszego doświetlenia przestrzeni i zwiększenia pola widzenia. Okna kolankowe firmy Fakro, wyposażone są w energooszczędny pakiet szybowy P5 z odporną hartowaną szybą zewnętrzną oraz bezpieczną szybą wewnętrzną, wykonaną ze szkła laminowanego. Ich współczynnik przenikalności cieplnej wynosi 0,88 W/m2K.

Energooszczędne przeszklenia

Wszystkie trzyszybowe okna Fakro posiadają tzw. ,,ciepłą” ramkę dystansową, wypełnioną gazem szlachetnym, co w znacznym stopniu poprawia ich termoizolacyjność i trwałość. Zapewniają komfort, odpowiedni mikroklimat oraz energooszczędność niezależnie od pory roku.

Zimą, powłoki niskoemisyjne redukują straty energii cieplej, odbijając ciepło z powrotem do pomieszczenia przy jednoczesnym pozyskiwaniu ciepła słonecznego, co przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowana na ogrzewanie, obniżając tym samym rachunki.
Latem, powłoki odbijają ciepło dochodzące z zewnątrz, co uniemożliwia znaczące przegrzewanie się pomieszczenia. Gdy dodatkowo użyjemy markizy zewnętrznej, ograniczymy nagrzewanie wnętrza nawet o 10°C.

Wybór sprawdzonych produktów o wysokiej jakości jest niezmiernie istotną kwestią, wpływającą na komfort korzystania z naszego domu przez długie lata. Dzięki szerokiej ofercie trzyszybowych okien połaciowych Fakro możemy budować ekologicznie i mieć wpływ na minimalizację strat energii. Możemy dobrać rodzaj okna do projektu i naszych oczekiwań, a później cieszyć się jego pełną funkcjonalnością i przestrzenią pełną naturalnego światła.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 15 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły