Budownictwo drewniane

Energooszczędne Domy Gotowe (EDG) – kolejny rok działalności stowarzyszenia

Energooszczędne Domy Gotowe (EDG) – założeniem stowarzyszenia jest poprawa świadomości inwestorów w kwestii drewnianego budownictwa prefabrykowanego. Oprócz tego stowarzyszenie weryfikuje wykonawców i inicjuje ujednolicenie wymagań technicznych wraz z ich wdrożeniem do systemu norm i przepisów prawa. Jak EDG podsumowuje 2017 r. w swojej działalności?


Podsumowując 2017 r. i działalność Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe (EDG) należy przede wszystkim wspomnieć o nawiązaniu współpracy i podjęciu działań z: Lasami Państwowymi, Ministerstwem Środowiska i BOŚ Bankiem. Oprócz tego rozpoczęto prace nad systemem dofinansowania do budownictwa drewnianego wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW. Co prawda póki co jest on na etapie konsultacji, ale działając wspólnie z wyżej wymienionymi podmiotami w ramach projektu Polskie Domy Drewniane – Buduj w zgodzie z naturą robi się z tego przyszłościowy i ciekawy temat.

Szeroka promocja

Zagadnienia związane z energooszczędnym drewnianym budownictwem prefabrykowanym coraz częściej są poruszane i promowane w środkach masowego przekazu. Tym sposobem staje się ono coraz bardziej popularne i można zauważyć większe zainteresowanie tą technologią wznoszenia budynków. Efekty te napełniają optymizmem i przekonują do dalszego promowania budownictwa prefabrykowanego licząc, że przyniesie to szereg dalszych korzyści. Co prawda nie są to jakieś spektakularne osiągnięcia, ale wiemy w jakim kierunku działać potwierdzając konieczność dalszej pracy.

Przybywa zwolenników domów prefabrykowanych

Ubiegły rok pokazał, że mówiąc o budownictwie prefabrykowanym, a w szczególności o jego profesjonalnej technologii wykonania i wysokiej jakości zastosowanych materiałów to grono zwolenników takiej formy wznoszenia budynków nieustannie poszerza się. Zauważalne jest zjawisko tzw. kryzysu Internetu ze względu na to, że informacje podawane w Internecie nie zawsze przemawiają do ludzi, natomiast my jako stowarzyszenie prowadzimy szkolenia i zauważamy przy tym potrzebę edukacji. Preferuje się jednak tradycyjne formy przekazywania wiedzy, takie właśnie jak szkolenia i prezentacje. Oprócz tego trafiają do nas sygnały o problemach w znalezieniu odpowiednich informacji o budownictwie prefabrykowanym, a nawet o ich braku.
Z kolei spotkania, jakie prowadzimy z naszymi partnerami, wzbudzają duże zainteresowanie i pozytywne interakcje z ich przedstawicielami.

Energooszczędne Domy Gotowe (EDG) – istota stowarzyszenia

Przypomnijmy, że istotą stowarzyszenia jest przybliżanie, edukowanie i poprawa techniczna w zakresie energooszczędnego budownictwa drewnianego. Daje to firmom będącym członkami stowarzyszenia niezależne uwiarygodnienie techniczne, że produkowane domy są najwyższej jakości, co jest potwierdzane przez kilka niezależnych jednostek. Takie uwiarygodnienie jest szczególnie ważne w dobie natłoku informacji. Stowarzyszenie dba o ciągłe doskonalenie jakości budownictwa prefabrykowanego i najwyższy poziom obsługi klienta. Jako stowarzyszenie Energooszczędnych Domów Gotowych (EDG) uważamy, że ubiegły 2017 rok był dla nas udany. Dał nam wiarę w rozwijanie założeń naszej organizacji oraz promowanie i edukowanie energooszczędnego budownictwa prefabrykowanego.

Zapraszamy do współpracy www.sedg.pl

5/5 - (40 votes)

Data publikacji: 6 marca, 2018

Autor:

5/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    poniedziałek, 13 kwietnia, 2020

    Warto zainwestować w taki nowoczesny ,innowacyjny dom energooszczędny.Energooszczędne domy gotowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich którzy chcą mieć energooszczędny dom i zarazem żeby był zbudowany z ekologicznego materiału jakim jest drewno.Takie domy to jest przyszłość budownictwa.

  2. Marta
    wtorek, 12 maja, 2020

    To ciekawa innowacja. Domy prefabrykowane są na pewno tańsze i szybsze w budowie. Raczej mało jest ogólnodostępnych informacji na ten temat.

Podobne artykuły