Okna dachowe

Energooszczędne okna dachowe ROTO

Energooszczędne okna dachowe Roto, to wyjątkowe konstrukcje wykonane z solidnych i bardzo trwałych materiałów. Charakteryzują się nowoczesnym designem, a użytkownikom zapewniają komfort na najwyższym poziomie.

Podwyższona oś obrotu, obsługa wszystkich funkcji okna przy użyciu jednej klamki, wygodna pozycja do mycia, możliwość regulacji pomontażowej – to tylko niektóre cechy tych szczególnych rozwiązań. Okna Roto posiadają bardzo dobre parametry techniczne w zakresie: wytrzymałości, szczelności i izolacji akustycznej. Wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacji cieplnej i z powodzeniem mogą być stosowane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Głównymi składnikami okien dachowych Roto są: energooszczędne pakiety szklące, solidne profile okienne, elastyczne i trwałe uszczelki, a przede wszystkim elementy tzw. „ciepłego montażu”, zamontowane fabrycznie na ramie okiennej.

Przekrój okna Designo R7. Energooszczędne okna dachowe ROTO

Przekrój okna Designo R7

Ciepły, łatwy i prawidłowy montaż okien w dachu – to główne założenia konstrukcyjne stosowane w technice okiennej Roto. Rozwiązania te umożliwiają szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Ciepły montaż korzystnie wpływa na rozkład izoterm takiego połączenia, a przez to znacznie ogranicza straty energii cieplnej.

Energooszczędne rozwiązania w technice okiennej ROTO

Termo-blok WD – fabrycznie zamontowany na całej wysokości ramy okiennej, skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia parametr cieplny całego okna nawet o 15% oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków, docierających do wnętrza przy zamkniętym oknie. Dzięki takiemu rozwiązaniu temperatura miejsca połączenia ramy z wnęką okienną jest wyższa nawet o 5°C.

Przepis Roto na ciepłe okna. Energooszczędne okna dachowe ROTO

Przepis Roto na ciepłe okna

Zestaw przyłączeniowy MDA – poprawia parametr cieplny okna o 0,1 W/m2K oraz gwarantuje 100% wiatro i hydroizolację połączenia okna z warstwą wstępnego krycia. Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Powstał z myślą o montażu okien w połączeniu z izolacją nakrokwiową, ale z powodzeniem można go stosować w standardowych konstrukcjach dachu.

Kontakt
Tadeusz Małyska, Trener Roto Campus
www.roto-oknadachowe.pl

Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/rotooknadachowe

4.9/5 - (45 votes)

Data publikacji: 3 lutego, 2019

Autor:

4.9/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. IwonaK
    niedziela, 3 lutego, 2019

    Roto słynie z dobrych,energooszczędnych okien.System do ciepłego montazu w obecnych czasach jest idealnym rozwiązaniem,dzięki temu zyskujemy na energii cieplnej.

  2. Niunia
    niedziela, 3 lutego, 2019

    Energooszczędne okna to konieczność w każdym domu. Dzięki nim możemy oszczędzić wiele. Uciekające ciepło przez okna to problem wielu ludzi. To rozwiązanie zapobiega temu problemowi.

Podobne artykuły