Okna dachowe

Energooszczędne okna do poddaszy Fakro

Firma FAKRO wprowadziła na rynek okna o podwyższonej energooszczędności i łatwym sposobie montażu. Nowością w ofercie są też schody FAKRO LWT Passive House.

FAKRO FPP-V preSelect

Okno FAKRO FPP-V preSelect jest odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu okuć posiada dwa, niezależne od siebie sposoby otwierania: uchylny oraz obrotowy. Jego wybór odbywa się przy użyciu przełącznika preSelect usytuowanego w bocznej części ościeżnicy po otwarciu okna. Funkcja uchylania pozwala na pozostawienie okna w dowolnej pozycji w zakresie od O° do 35.  Sposób obrotowy otwierania umożliwia zablokowanie okna po obrocie o 180°. Zostanie to docenione szczególnie w czasie mycia szyb. Współczynnik U okna dla pakietu U5 wynosi 0,97 W/m²K. Okno przeznaczone jest do montażu w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° (specjalna wersja 15° do 85°) i istnieje również możliwość montażu w zespoleniach.

FAKRO FTP-V U5

FAKRO FTP-V U5

FAKRO FTP-V U5

Okno obrotowe FAKRO FTP-V U5 wyróżnia się na rynku wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Umieszczony w połowie wysokości okna zawias umożliwia obrót lub pozostawienie skrzydła otwartego. Skrzydło może być obracane wokół osi o 180°, po czym  zablokowanie zasuwką ryglującą. Zdecydowania ułatwia to  mycie szyby zewnętrznej. Dwukomorowy pakietu szybowego U5 znacznie polepsza parametry cieplne okna. Dla standardowego pakietu U3 współczynnik U okna wynosi 1,2 W/m²K, zaś dla pakietu U5 uzyskano wartość 0,97 W/m²K. Okno to szczególnie polecane jest do stosowania w budownictwie, w którym duży nacisk kładziony jest na oszczędność energii cieplnej.

FAKRO FTT U8 Thermo

FAKRO FTT U8 Thermo

FAKRO FTT U8 Thermo

AKRO FTT U8 Thermo jest zaprojektowane zgodnie, tak aby odpowiadało najbardziej rygorystycznym wymaganiami budownictwa pasywneg. Potwierdza certyfikat Passive House. Ma pojedynczy pakiet szybowy. Dlatego w  celu uzyskania najlepszego współczynnika U (0,58 W/m²K) zastosowano w nim specjalną konstrukcję ramy, poszerzono profile oraz wykorzystano trzykomorowy pakiet szybowy. Okno FTT U8 sprzedawane jest w zestawie z kołnierzem Thermo. Dzięki temu podnoszone są jego parametry cieplne poprzez wyeliminowanie występowania mostków termicznych. Okno przeznaczone jest do montażu w dachu o kącie nachylenia 15-70°, istnieje też możliwość montażu w zespoleniach.

FAKRO DRC

FAKRO DRC

FAKRO DRC

FAKRO DRC, czyli okno wyłazowe przeznaczone dla płaskich dachów. Jego cechą jest bardzo dobra termoizolacyjność. Wykonana z wytrzymałego poliwęglanu kopuła występuje w wersji transparentnej D-C-C lub matowej D-C-M. Poza doświetleniem pomieszczeń FAKRO DRC umożliwia łatwe i bezpieczne wyjście na płaski dach. Zastosowanie specjalnych zawiasów umożliwia otwarcie skrzydła do 80°, a użyte w konstrukcji sprężyny gazowe – obsługę okna i pozostawienie go otwartego. Okno przeznaczone jest do montażu w dachach płaskich o kącie nachylenia 0-° do 15°.

 

FAKRO DRL

FAKRO DRL to wyłaz który razem ze schodami strychowymi tworzy kompleksowe rozwiązanie, zapewniające dostęp do dachu płaskiego. Konstruktorzy przyłożyli się do zapewnienia wysokiej termoizolacyjności: współczynnik U wynosi 0,67 W/m²K dla całego wyłazu. Skrzydło wyłazu, otwierane do 60°, wspomagają sprężyny gazowe. Podobnie jak w modelu ww. ułatwiają jego obsługę i umożliwiają pozostawienie otwartego okna. FAKRO DRL przeznaczone jest do montażu w dachach płaskich o kącie nachylenia 0-5°.

FAKRO LWT Passive House

FAKRO LWT Passive House

AKRO LWT Passive House

Schody FAKRO LWT Passive House otrzymały certyfikat Passive House, który potwierdza  ich super termoizolacyjność. Wraz z zestawem łączącym je ze stropem gwarantują doskonałą szczelność oraz izolacyjność, eliminując występowanie mostków termicznych. Współczynnik przenikania ciepła U tych schodów wynosi 0,51 W/m²K, a dopuszczalne obciążenie 160 kg. Schody wyposażone są w stopki, poręcz oraz zestaw izolacyjny, umożliwiający właściwą izolację schodów w stropie.

www.fakro.pl

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 28 lipca, 2017

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły