Okna dachowe

Energooszczędność w pakiecie

Energooszczędność jest jednym z najważniejszych zagadnień współczesnego budownictwa. Rosnące ceny energii oraz wyższa świadomość potrzeby ochrony środowiska skłaniają do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Przy wyborze konkretnych produktów budowlanych zazwyczaj bierzemy pod uwagę ich współczynnik przenikania ciepła, nie przywiązując większej wagi do sposobu instalacji produktów.

Firma FAKRO jako wiodący producent okien dachowych na świecie i jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce na kwestię energooszczędności kładzie szczególny nacisk i wprowadza na rynek nowe, energooszczędne produkty. Ich zadaniem jest systemowy sposób montażu, gwarantujący spełnienie energooszczędnych funkcji okna.

Do nowości firmy FAKRO należy uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją – doskonałe rozwiązanie systemowe gwarantujące szczelne i ciepłe połączenie okna z połacią dachu, podczas gdy standardowe kołnierze uszczelniające miały za zadanie wyłącznie odprowadzenie wody deszczowej poza okno. Kołnierz Thermo umożliwia ponadto docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu – przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy szczelnie przylega do ościeżnicy okna, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Materiał termoizolacyjny wykazuje znakomite parametry (bardzo dobry współczynnik l). Kołnierz Thermo izoluje termicznie okno i znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła (w zależności od typu okna nawet do 15%), ograniczając ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła.

EHV-AT Thermo to uniwersalny kołnierz uszczelniający przeznaczony do wszystkich okien dachowych, zarówno drewnianych jak i aluminiowo-tworzywowych. Może być stosowany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu nie przekraczającej 90 mm. Podczas montażu okna dachowego trudno dokładnie wypełnić materiałem termoizolacyjnym szczeliny pomiędzy oknem a konstrukcją – do takich celów firma FAKRO oferuje specjalny zestaw izolacyjny XDK, służący do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna. W skład zestawu wchodzi kołnierz paroprzepuszczalny, kołnierz paroszczelny oraz materiał termoizolacyjny z naturalnej wełny w postaci bloków o przekroju 150×50 i 70×50 mm i warkocza o przekroju okrągłym o 50 mm.

Okna dachowe - energooszczędność w pakiecie

Wykonany z naturalnej i specjalnie impregnowanej wełny owczej materiał termoizolacyjny posiada odpowiednią gęstość i dużą sprężystość, dzięki czemu dokładnie wypełnia szczeliny wokół okna. Ponadto łatwo go dzielić i formować, co daje wiele możliwości docieplenia okna odpowiednio od sposobu montażu w połaci dachu. Użycie tak elastycznej termoizolacji to uniwersalny sposób docieplenia okna dachowego niezależnie od wielkości otworu montażowego. Wełna owcza jest produktem naturalnym, nie posiada zapachu, jest delikatna dla skóry, nie drażni oczu. Kołnierz paroprzepuszczalny, służący do połączenia okna z folią dachową używaną w konstrukcji dachu, wykonany jest z wysokiej jakości membrany wysokoparoprzepuszczalnej, która chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem i utratą funkcji energooszczędnych. Kołnierz paroszczelny montowany jest od środka pomieszczenia jako bariera dla ciepłego, wilgotnego powietrza, ponieważ każde zawilgocenie wełny izolacyjnej prowadzi do spadku jej właściwości termoizolacyjnych.

Oryginalne, energooszczędne produkty FAKRO do montażu okien dachowych zapewniają szybki, łatwy i, co najważniejsze, właściwy montaż.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 29 stycznia, 2016

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły