Łączniki

ETANCO inwestuje w rozwój

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 firma ETANCO może zaliczyć do niezwykle udanych. Na swoim stoisku zaprezentowała szereg doskonale znanych produktów, takich jak wkręty farmerskie, wkręty do płyt warstwowych, czy też systemy izolacji dachów płaskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazywane  nowości. Spotkania z klientami pozwoliły na niezwykle cenną wymianę doświadczeń.

– Targi BUDMA to miejsce spotkań z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami. Większość z nich, dzięki przeprowadzonemu rebrandingowi, kojarzy markę ETANCO z innowacyjnością, która odzwierciedla indywidualne dopasowanie rozwiązań firmy do każdego projektu – mówi Jerzy Górczyński, Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału ETANCO. – Formuła targów pozwoliła na wymianę doświadczeń i bezpośrednie rozmowy z naszymi ekspertami, co dało jeszcze  głębsze spojrzenie na potrzeby rynku oraz klientów – podsumowuje Jerzy Górczyński.

stoisko Etanco podczas targów Budma 2019

O sukcesie ETANCO podczas tegorocznej edycji targów BUDMA świadczy przede wszystkim duża liczba odwiedzających stoisko. Wśród nich byli dotychczasowi partnerzy, ale również potencjalni klienci z kraju i z zagranicy. Zespół sprzedaży eksportowej ETANCO odbył wiele rozmów biznesowych, które przełożą się na obecność produktów ETANCO w nowych obszarach inwestycyjnych.

 

Przedstawiciele ETANCO uczestniczyli również w prezentacjach na stoisku firmy Budmat, podczas których wkręty firmy ETANCO były używane do montażu pokryć dachowych. Przy okazji pokazów handlowiec obsługujący stoisko otrzymał wiele pytań o możliwości współpracy. Rozmowy te potwierdziły wysoką pozycję wkrętów farmerskich ETANCOtanco na rynku dekarskim, zarówno tych z klasycznym łbem heksagonalnym, jak i tych typu Pan Head.

 

– Na rynku dotychczas byliśmy  głównie znani z łączników do dachów skośnych, potocznie nazywanych „farmerami”, jak również łączników do  systemów obudowy hal, takich jak wkręty do płyt warstwowych, czy też systemów teleskopowych izolacji dachów płaskich.  W czasie targów uwagę odwiedzających przykuły nasze najnowsze produkty, m.in. kotwy mechaniczne, które dzięki powłoce 3DG doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych  – komentuje Mariusz Jurkiewicz, Product Manager ETANCO Polska. Klienci pozytywnie przyjęli rozszerzenie asortymentu tulei o nowe długości oraz fakt, że są one teraz produkowane w Ornecie.

 

– W listopadzie uruchomiliśmy dział przetwórstwa tworzyw sztucznych w zakładzie ETANCO w Ornecie. Został on wyposażony w nowoczesne wtryskarki i inne urządzenia, które służą do produkcji tulei z polipropylenu. Park maszynowy nowego działu będzie konsekwentnie wyposażany w nowe maszyny do produkcji asortymentów potrzebnych na rynku – mówi Grzegorz Szymański, Operations Manager, odpowiedzialny za wdrożenie nowych linii. – Inwestycja pozwoliła na stworzenie wielu nowych miejsc pracy w mieście i zwiększenie pozytywnego wpływu na lokalną gospodarkę.

stoisko Etanco podczas targów Budma 2019

– Dzięki nowemu działowi przetwórstwa tworzyw sztucznych  i inwestycjom z nim związanym uzyskaliśmy większe moce produkcyjne, co przekłada się na szybkość i elastyczność w realizacji dostaw – mówi Jerzy Górczyński. – Nowe rozwiązania produkowane w Ornecie i zaprezentowane podczas targów BUDMA będą kierowane nie tylko na rynek polski, ale także do innych krajów, w których obecna jest marka ETANCO.

4.7/5 - (54 votes)

Data publikacji: 24 kwietnia, 2019

Autor:

4.7/5 - (54 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marek
    poniedziałek, 6 maja, 2019

    Targi to świetna okazja na poznanie nowości prezentowanych przez poszczególne firmy. W przypadku firmy Etanco kojarzyłem jedynie z ich oferty świetne łączniki farmerskie. Okazuje się, że mają w ofercie o wiele więcej rodzajów łączników i akcesoriów, które stale rozwijają. Można przejrzeć katalog „Techniki zamocowań” marki Etanco, spora oferta i przy okazji coś dowiedzieć się.

  2. Azek
    sobota, 4 stycznia, 2020

    Marku pracujesz dalej w Etanco ? Czy juz nie ?

Podobne artykuły