Izolacje dachowe

Recticel EUROROOF objęty programem „Czyste Powietrze”

Recticel EUROROOF – objęty programem „Czyste Powietrze” kompletny i bezpieczny system do izolacji nakrokwiowej z płyt PIR

Dach to nie tylko ochrona przed deszczem i wiatrem, ale także przed utratą ciepła i przegrzewaniem. Aby zapewnić prawidłową termoizolację dachu, warto zastosować sprawdzone rozwiązanie systemowe. Recticel EUROROOF to kompletny system dachowy, który zawiera wszystkie elementy potrzebne do wykonania warstw dachowych aż do warstwy finalnego pokrycia dachowego.

Dach budynku pełni wiele ważnych funkcji, takich jak ochrona przed warunkami atmosferycznymi i utratą ciepła. Aby zapewnić prawidłową termoizolację dachu, warto zastosować sprawdzone rozwiązanie systemowe. Takim rozwiązaniem jest EUROROOF firmy Recticel. Jest to kompletny system dachowy, który składa się z następujących elementów:

  • termoizolacja nakrokwiowa EUROROOF,
  • membrana wstępnego krycia RETCIVENT,
  • systemowe akcesoria mocujące i wykończeniowe.

Termoizolacja nakrokwiowa Recticel EUROROOF

Termoizolacja nakrokwiowa Recticel EUROROOF rekomendowana jest do dachów skośnych z pokryciami montowanymi na łatach, np. dachówki, blachodachówki czy blachy panelowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego ocieplenia pomiędzy krokwiami, izolacja nakrokwiowa EUROROOF eliminuje mostki cieplne i nieszczelności, które mogą obniżać efekt cieplny i powodować problemy z wilgocią. Ponadto, płyty Recticel EUROROOF wykonane są z pianki PIR, która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co umożliwia pocienienie warstwy termoizolacyjnej. Do osiągnięcia wymaganego przepisami współczynnika przenikania ciepła (Umin = 0,15 W/m*K), wystarczy zastosowanie izolacji o grubości zaledwie 16 cm.

Docieplenie nakrokwiowe EUROROOF wprowadza również nowe możliwości aranżacji pomieszczeń pod dachem, poprzez odsłonięcie konstrukcji więźby dachowej i maksymalne wykorzystanie kubatury. Jest to również optymalne rozwiązanie dla drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu, które mają tę samą wilgotność i temperaturę w obrębie całego swojego przekroju.  

4.9/5 - (85 votes)

Data publikacji: 26 maja, 2024

Autor:

4.9/5 - (85 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły