Łączniki

Eurotec – nowości programowe 2018

Firma Eurotec dba o ciągły rozwój swoich produktów stale poszerzając przy tym asortyment. Tym sposobem niemal z każdym rokiem pojawia się szereg nowych produktów. Elementy techniki łączeniowej Eurotec stały się podstawą przy budowie dachów, domów szkieletowych i innych konstrukcji drewnianych. Przybliżmy kilka z nich.

DAG – wkręt budowlany z innowacyjną końcówką

Wkręt Eurotec DAG ze specjalną powłoką jest dostępny z łbem płaskim stożkowym lub talerzykowym. We wkrętach tego typu szczególnej uwagi jest warta końcówka DAG zapewniająca mniejszy moment wkręcania przy zmniejszonym ryzyku rozszczepienia drewna. Ponadto ważne jest również lepsze zagłębianie się wkrętu w materiał. Dzięki większej średnicy łba można uzyskać również większe wartości momentu dokręcania i przyciągania wkrętu. Zapewnia to lepsze wykorzystanie dopuszczalnego obciążenia zrywającego połączenia.

Eurotec DAG – wkręt budowlany z innowacyjną końcówką
Eurotec DAG – wkręt budowlany z innowacyjną końcówką

Magnus – łącznik wieszakowy

Łącznik wieszakowy Magnus jest wykorzystywany przy wykonywaniu połączeń węzłowych w różnego typu konstrukcjach drewnianych. Zaleta takiego rozwiązania to możliwość całkowitej prefabrykacji konstrukcji, co pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu na obiekcie. Łącznik Magnus bazuje na dwóch różnych częściach konstrukcyjnych oraz wkrętach do konstrukcji drewnianych i wkrętach ustalających. Podczas montażu w pierwszej kolejności mocowane są obie części łącznika odpowiednimi wkrętami a następnie bez użycia siły wsuwa się jedną część w drugą po czym połączenie jest kontrowane. Wspomniane już wkręty ustalające pozwalają na usztywnienie konstrukcji względem siebie. Jest to gwarancją skutecznego zabezpieczenia przed przypadkowym rozłączeniem połączenia. Pamiętajmy, że połączenie wykonane za pomocą łącznika Magnus zapewnia wysoki poziom wytrzymałości na obciążenia statyczne w pięciu kierunkach. W zależności od aplikacji montaż może być widoczny (dla połączeń rowkowych przykrytych) jak i niewidoczny (wyfrezowany).

PediX – stopy wsporcze

Stopy wsporcze PediX to wsporniki słupa, które spełniają wymagania w zakresie konstrukcyjnej ochrony drewna . Elementy tego typu najczęściej montuje się od czoła drewnianego słupka wykorzystując przy tym wkręty z gwintem na całej długości. Nie trzeba wykonywać jakichkolwiek dodatkowych prac ciesielskich w tym wstępnego nawiercania. Przydatnym rozwiązaniem jest uszczelka EPDM znajdująca się pomiędzy stopą wsporczą a słupkiem, która chroni drewno przed przenikaniem wilgoci. Po zamontowaniu stopy jest możliwa dalsza regulacja wysokości elementu wsporczego o 50, 100 wzgl. 150 mm (oprócz PediX B500). W efekcie konstrukcyjnie uwarunkowane tolerancje wykonawcze i późniejsze osiadanie pojedynczych fundamentów można bez problemu skompensować. Stopa wsporcza posiada wysoką wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie.

Eurotec PediX - stopy wsporcze
Eurotec PediX – stopy wsporcze

Floorfix – uniwersalny wkręt nierdzewny

Oferta firmy Eurotec obejmuje również uniwersalne wkręty nierdzewne Floorfix, które są dostępne w kilku wersjach. Podstawowym produktem w tym zakresie jest wkręt FloorFix A2 (ze stali szlachetnej A2). Jest on odporny na korozję w ograniczonym stopniu i nie jest kwasoodporny. Nie nadaje się również do montażu w miejscach, gdzie może wystąpić chlor. Z kolei FloorFix A4 (ze stali szlachetnej A4) nadaje się do gatunków drewna z zawartością garbników i atmosfery zawierającej sól – można stosować na basenach. Wkręt FloorFix 1000 wytwarza się ze stali zabezpieczonej specjalną powłoką. Jest on odporny na korozję do 1000 godzin, co potwierdzają badania z udziałem rozpylonej solanki.

Eurotec Floorfix – uniwersalny wkręt nierdzewny
Floorfix – uniwersalny wkręt nierdzewny

Specjalista w zakresie techniki zamocowań – tak można krótko podsumować ofertę firmy Eurotec. Wybrać można z niej bowiem elementy zapewniające skuteczne połączenie zarówno na etapie wznoszenia konstrukcji budynków jak i ich wykańczania.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen
tel. +49 2331-6245-0
Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@e-u-r-o-tec.de

4.9/5 - (43 votes)

Data publikacji: 21 lutego, 2018

Autor:

4.9/5 - (43 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły