Łączniki

EUROTEC SawTec wkręty do drewna

Jednym z produktów wprowadzanych na rynek światowy przez firmę jest wkręt ciesielski SawTec. Produkt, który łączy w sobie to, co najlepsze w naszych technologiach. To wkręt do drewna ze specjalną dwustopniową głowicą cylindryczno-płytową. Specjalna geometria końcówki śruby (DAG), stosowana już w naszych wcześniejszych wkrętach, zmniejsza moment wkręcania, a więc zapobiega efektowi rozszczepiania się drewna podczas wkręcania.

EUROTEC SawTec ZK DAG

Nowy łeb o zmienionej konstrukcji z „zębami” w dolnej części redukuje wytwarzanie wióra. Kształt pozwala na zastosowanie do połączeń z elementami stalowymi – okuciami. Nie powoduje rozłupywania drewna. Oryginalny łeb cylindryczno-płytowy pozwala na uzyskanie wyższych wartości sił na docisk i przenikanie drewna niż we wkrętach z łbem stożkowym.

EUROTEC SawTec ZK DAG
EUROTEC SawTec ZK DAG

Gwint z dużym zwojem wykonany aż do samej ostrej końcówki w połączeniu z geometrią DAG wkrętu zapewnia zmniejszenie siły potrzebnej do wkręcania. Optymalizuje oddziaływanie wkrętu na drewno, a tym samym zostaje zmniejszona siła rozrywająca materiał (drewno). Technologia umożliwia szybsze wkręcanie przy użyciu mniejszej siły.

Łączniki EUROTEC SawTec ZK DAG

EUROTEC SawTec wkręty do drewna

Wkręt ten dedykujemy budownictwu szkieletowemu. Jest doskonały do skręcania podwaliny ze słupkiem i oczepu ze słupkiem. Płaska część łba dobrze „chowa” się w drewnie a jednocześnie uzyskujemy większy docisk i przenikanie główki niż w przypadku wkrętów z łbem stożkowym.

Wkręt wykonany jest ze stali węglowej, ocynkowany z możliwością zastosowania w klasach użytkowych 1 i 2 według DIN EN 1995 – Eurokod 5.

Produkt SawTec jest uzupełnieniem szerokiej gamy produktów firmy Eurotec, która stara się zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających projektantów i wykonawców. W ten sposób powiększamy gamę produktów wytwarzanych na naszych liniach produkcyjnych na terenie zakładów w HAGEN. Jest to kolejna z nowości wprowadzonych przez nas na rynek.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen
tel. +49 2331-6245-0

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

4.9/5 - (46 votes)

Data publikacji: 2 listopada, 2019

Autor:

4.9/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    sobota, 23 listopada, 2019

    Miałem okazję wielokrotnie z wykorzystaniem, wkrętów firmy Eurotec i mogę zapewnić,że są bardzo dobrej jakości oraz są trwałe.Jeszcze nie używałem wkrętów z dwustopniową głowicą cylindryczno-płytową i chętnie te wkręty wypróbuję w najbliższym czasie.

  2. Mateusz
    niedziela, 1 grudnia, 2019

    na rynku jest wiele rodzajów wkrętów do drewna jednak bez takich technologi. lepszy gwint i nowy łebek wkręcania wprowadza coś nowego do wykorzystania. przy następnej realizacji spróbuje nowych wkrętów SawTec aby przekonać się jak wkręcają się w drewno.

Podobne artykuły